Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maj 05, 2024, 13:54:22
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Cz 350 6v słabe ładowanie  (Przeczytany 11530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Cz 350 6v słabe ładowanie
« dnia: Maj 12, 2008, 11:38:30 »

Panowie  bracia mam wielki problem.. na wstępie zaznaczę ze szukałem ale to co wynalazłem sprawdziłem w Cz, poza tym jak dla mnie to ta sytuacja jest dosyć dziwna..
problem polega na tym że mam strasznie słabe ładowanie w Cz, na szczotce napięciowej w prądnicy napięcie wynosi tylko 4v i nie rośnie przy zwiększeniu obrotów,  wirnik jest nowy, szczotki sprawdzone, kontrolka ładowania gaśnie już przy 1200 r.p.m, regulator mechaniczny sprawdziłem wyczyściłem i podregulowałem na nim prąd to tez tylko 6v... Wykluczam jakieś wady instalacji bo prądu braknie już na samej prądnicy ale i instalacje przeszła ostatnio przegląd kapitalny...  podłączałem żarówkę pod prądnicę 6v 21 w i lekko świeciła ale na żółto...   Elektryk ze mnie żaden więc proszę o pomoc...

 Mimo to proszę o wszelkie propozycje rozwiązania tego problemu bo jak już go rozwiąże postaram sie sporządzić artykuł odnośnie ładowania Cz 6v na podstawie waszej wiedzy który na pewno by pomógł wielu 6voltowiczom....
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2008, 11:43:23 wysłana przez Mienki »
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Wojt@s

  • Gość
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2008, 15:04:34 »

Sprawdz umocowania szczotek, czy szczotki zostały dotarte do wirnika?? czy system na siłę??

Mówisz że wirnik masz nowy, pewnie zamówiłeś sobie gdzieś nowej produkcji, ja bym od ręki sprawdził rowki wirnika, dodatkowo je pogłębił, sprawdził stan płytek, czy nie ma nigdzie przebić, a to by mogło być główną przyczyną, bo na wirniku według mnie gubi napięcie.
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2008, 18:19:31 »

szczotki są dotarte dobrze i są w dobrym stanie,  wirnik kupił poprzedni właściciel tego silnika i nie miał problemów z ładowaniem, coś mi sie wydaje iż może być to wina prądnicy ale nie miałem czasu jej wymienić... poza tym dziwi mnie ze przy tak słabym napięciu gaśnie kontrolka ładowania...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Wojt@s

  • Gość
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2008, 18:32:45 »

Posprawdzaj masy wszędzie, a że gaśnie to niewytłumaczalne jest. Co do prądnicy to zobacz jak wygląda umocowanie nabiegunników, można by było jest przewinąć w razie czego. Musi gdzieś być feler, na stronce Junaka Pomorskiego był coś takiego jak Ataman, tam masz dokladne sprawdzenie pradnicy wytłumaczone, naprawde bardzo szczegółowe i solidne.
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2008, 18:38:39 »

ze sprawdzaniem pradnicy nie bedzie problemu bo mam 3 w zapasie i załoze taka na której w innym silniku miałem ładowanie... pozatym strasznie dziwi mnie to ze silnik pracuje choc dostaje tylko 4 v , problemów z odpaleniem tez nie ma, ale podjada cigle akumulator i w koncu przebadałem jakie jest na pradnicy i regulatorze napiecie i szok...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Wojt@s

  • Gość
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2008, 22:15:26 »

Silnik będzie pracował bo jedzie z akumulatora.

Wiesz co a może we¼ inny voltomierz, choć próbowałeś systemem na żarówke to we¼ spróbuj innym voltomierzem.

Jeśli masz inny stojan prądnicy to załóż i zobaczymy jaki efekt.
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2008, 12:31:09 »

te tak myślałem ale wziąłem stary akumulator, podładowałem wpiąłem odpaliłem i go odłączyłem i motocykl nadal pracował dostając prąd z prądnicy ale jak to możliwe??
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Wojt@s

  • Gość
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2008, 23:25:31 »

Sprawdz innym voltomierzem, może mnie pamięć mylic ale na wyjściu z prądnicy powinno napięcie dochodzić nawet do 20Volt, ( ale to w 12V instalcji) i po to jest regulator napięcia.

Widzisz podczas odlaczenia aku prądu jest potrzebne na nabicie cewki,wytworzenie impulsu w koncowej fazie iskry, jak odlaczysz aqu choc tego sie nie powinno robić szczegolnie przy elektronicznym regulatorze a broñ boże przy module zapłonowym , to wlacz jakis odbiornik np swiatla mijania, ciekawy jestem efektu. Kombinuje jak mogę by Ci pomóc, koniecznie we¼ inny voltomierz w ręke.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2008, 00:31:58 wysłana przez Wojt@s »
Zapisane

Agent 634-7

  • Jawa 350 634-7 1985 r.
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Jawa 350 634-7-13
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2008, 18:19:49 »

W 6v instalacji napięcie powinno wynosić 12.4 V przy bdb ładowaniu przynajmniej tak u mnie jest, a co do gaśnięcia lampki przy 1200 obr to troche dużo moim zdaniem, u mnie gaśnie 1000 do 1100 chociaż nie wiem od czego to zależy :D
Zapisane
Jawa 350 634-7-13
Jawa 350 638-5 (w trakcie odbudowy )

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2008, 20:03:19 »

wedle kruszewskiego  w 6v ładowanie powinno sie zaczynac od 1800 r. p. m. a napiecie eksploatacyjne 7,2v, Agent 634-7 sprawdz lepiej innym miernikiem bo to mało prawdopodobne...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2008, 22:49:36 »

wymieniłem pradnice na druga  nowiutka made in czechoslovakia z fabrycznie ustawionym zapłonem i platynkami made in jawa... nawet nie wiedziałem ze mam taki skarb... ale do rzeczy po wymianie pradnicy nadal napiecie wynosi 4v a kontrolka  ładowania gaśnie,  podpieta pod szczotke zarówka swieci lądnie na biało ale to z racji tego ze przy okazji padł mi aku i musiałem go naładowac... jutro wymienie wirnik i dalej popróbuje...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 17, 2008, 10:10:38 »

na drugim wirniku w ogóle nie ma ładowania bo wirnik jest uszkodzony...  woltomierzowi też nie ufam i zrobiłem inny test:
Wiem ze nie powinno sie odpinać aku w odpalonym motocyklu ale musiałem to zrobić i zrobiłem.. motocykl chodził bez aku i wtedy pod szczotkę podpiąłem żarówkę 6v 21w i żarówka świeciła ładnym białym światłem a motocykl pracował równo i na dwa garnki, czyli raczej wszystko z prądnica jest ok i ładowanie taż jest jeżeli się mylę to wyprowad¼cie mnie z błędu...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Wojt@s

  • Gość
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2008, 13:18:35 »

Dla mnie to zwalony voltomierz, mówiłem że tak będzie:) Wystarczy odpiąć aqu i włączyć światła mijania, jeżeli zgaśnie na niskich obrotach to ładowania nie ma:)
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2008, 19:54:43 »

no i nadal nerwica mnie bierze...  odłączyłem aku motocykl chodzi  włączał długie światełka chodzi,  nawet podpiąłem żarówkę h4 12v 55w bezpośrednio pod prądnice i też chodzi wiec myślę wszystko powinno być git no to w drogę...  :D

20 minut pó¼niej po około 30 km...

 <furious> <furious> <furious> <furious> <furious> <furious> <furious>
wracam na podwórze z krótkiej traski... już w drodze przy włączonych światłach nie mam kierunków.. klakson mhm też go nie ma wszytko mimo tego ze silnik jest odpalony.. noż <mur> kurde rozładowało mi akumulator.. wiec robie znowu test odpinam aku światła i motocykl chodzi... no i juz kompletnie zdurniałem więc sie pytam czy może to być regulator  napięcia??? jak tak to ma ktoś elektroniczny regel 6v 75w do sprzedania?????
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Agent 634-7

  • Jawa 350 634-7 1985 r.
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Jawa 350 634-7-13
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2008, 20:38:55 »

Może to głupie ale czy nie masz czasem szczotek ¼le podpiętych ??
Wiesz tak tylko mówie a za elektryka sie nie uważam, a regulator kto wie sprawdz.
Zapisane
Jawa 350 634-7-13
Jawa 350 638-5 (w trakcie odbudowy )

Wojt@s

  • Gość
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 17, 2008, 22:46:21 »

Mienki przypominam bo może wiadomość moja nie doszła że potrzebuje katalog do cz 350 472.5 , z niecnych ¼ródeł wiem że go masz <punk>

Wracając do tematu, spójrz na szczotki, jedna idzie do reglera, a druga na masę. Pozatym objaw jest taki że niby te 30km przejechał, bez ładowania nie dałbyś rady go przejechać, spróbuj nadal powtarzam innym voltomierzem, szukaj prądu na wyjściu z prądnicy i wyjściu z reglera do aqu. Jeśli nie ma różnicy to znaczy regler nie działa.

Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 18, 2008, 09:05:44 »

tak tylko muszę najpierw kupić inny woltomierz.. popróbuje jeszcze jutro podziałać coś w temacie.. ale obawiam sie ze regulator nie daje prądu na akumulator który nie jest ładowany... sama prądnice daje wystarczająco prądu skoro 55w żarówka 12v świeciła białym mocnym światłem podpięta bezpośrednio pod szczotkę napięciowa... szczotki są w porządku...
wiadomość nie doszła ale napisz na mojego maila to Ci prześle bo mam takowy katalog...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Kowal

  • Gość
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 18, 2008, 10:38:29 »

Moja propozycja jest następująca : odpal motorek na akumulatorku i podłącz się miernikiem do plusa i minusa aq, sprawd¼ jakie jest napięcie na zgaszonym na odpalonym i na odpalonym z jakimś obciążeniem typu kierunki światła itp. być może że masz gdzieś w ukł oświetlenia zwarcie i ci aq siada  ;)
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 18, 2008, 22:45:53 »

woltomierze moga oszukiwac jak maja slaba baterie, przynajmniej moj tak ma
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2008, 22:07:18 »

usterka zlokalizowana, wymieniłem regiel na elektroniczny (lepiej przekazuje prąd kontrolki jaśniej świecą) ale problem nie zniknął, dopiero po konsultacji z Radkiem vel mechanikiem 350,  jest jak być powinno: a co doradził mi Radek: odciąć sygnalik d¼więkowy od kierunków (takie chiñskie badziewie, piszczało przy włączonych kierunkach), te małe badziewie obciążało tak instalacje ze można było zapomnieć o kierunkach i klaksonie na światłach, wyrzuciłem przejechałem ponad 100km i ładowanie jest, wszystko świeci i jest super.. Dziękuje wszystkim za pomoc szczególnie Mechanikowi 350  <cheers>...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Cz 350 6v słabe ładowanie
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 04, 2008, 15:11:45 »

tak czytam czytam ten wątek i "najszła" mnie jedna myśl...

Ale dopiero dzisiaj go przeczytałem- ten wątek znaczy się.

To chinskie badziewie od piskania i wydawani z siebie dzwięków na mur beton robiło ci Mienki "zwarycho" i właśnie tędy "prund" się podziewał. Regielek elektoniczny to dobra sprawa i moża śmiało wymienic sobie jak się ma stary mechaniczny   
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Słabe ładowanie:)

Zaczęty przez Faza Elektryka

21 Odpowiedzi
9197 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 11, 2007, 23:31:29
wysłana przez WhitePower
14 Odpowiedzi
7283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 17, 2011, 19:46:20
wysłana przez Smiledogg
23 Odpowiedzi
13264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 25, 2022, 13:19:58
wysłana przez Bimberpołudnie
12 Odpowiedzi
3030 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 23, 2021, 21:26:05
wysłana przez kamil37
7 Odpowiedzi
948 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 24, 2022, 10:58:16
wysłana przez muczos