Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 23:34:22
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem  (Przeczytany 7055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

titanium

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« dnia: Września 09, 2010, 15:21:51 »

Witam. W opcji "szukaj" nie znalazłem podobnego problemu odnosnie ładowania (choc troche ich jest:) ) wiec zakładam nowy. Niedawno stałem sie posiadaczem CZ 350 83r. 6V , po dłuższej je¼dzie na swiatłach rozładowuje mi akumulator, ładowanie niby jest bo kontrolka gaśnie i jak dodam gazu to reflektor przedni mocniej sie swieci ( chyba prawidłowy objaw), wziełem miernik elektroniczny i sprawdziłem napiecie na akumulatorze pokazywało w granicach 6V gdy odpaliłem silnik i chciałem zmierzyc napiecie miernik wariuje i nic konkretnego nie da sie odczytac. Zmieniłem regulator na elektroniczny oraz szczotki w prądnicy jedna sie zawiesiła to profilaktycznie nowe dałem, tyle sam kombinowałem czytając i analizując podobne wątki na forum. Niestety nie jestem wybitnym elektrykiem tak wiec prosze o pomoc. Pozdrawiam
Zapisane
    Status GG

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Września 09, 2010, 15:29:10 »

a tak wogole w czym problem???? na swiatłąch w 6v czesto rozładowuje aku tym bardziej jak sie ma stare aku albo aku slabej marki zasniedziale konektory i za silne zarowki, wymieniles zawieszona szczotke ok, powinno pomoc a miernik przy pradnicy zawsze wariuje, tzn jakis profesjonalny za grube diengi bedzie działał ok
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Karolex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 634
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Września 09, 2010, 19:25:32 »

A i silnik trzeba trzymać na odpowiednich obrotach.
Zapisane
Ludzie sami sobie utrudniają życie.
A potem pier* że życie trudne.

Kanter

  • Grupa Podlasie
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1770
  • JAWA TS 350 638-1/639
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Września 09, 2010, 20:38:15 »

u mnie jak odpalę CZ to pali się czerwona lampka jak dodam gazu to gaśnie i już sięnie pali... podejrzewam, że jakbym miał niższe obroty to by się świeciła...
Zapisane
Jawa TS 350 638-1/639

Karolex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 634
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Września 09, 2010, 20:53:00 »

Nie ma co podejrzewać, tak właśnie jest ;]
Jak ja w swojej ustawiłem bardzo wolne obroty to ładowania nie było, podobnie jak jechałem na 4 biegu za komarkiem i obroty były zbyt niskie to też ładowania nie było.
Zapisane
Ludzie sami sobie utrudniają życie.
A potem pier* że życie trudne.

titanium

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Września 09, 2010, 21:51:58 »

Nawet na niskich obrotach kontrolka mi sie nie zapala, wiem ze na wyższych obrotach zaczyna ładowac sie aku, dlatego napisałem ze podczas normalnej jazdy sie rozładowuje,hmmmmm może w sumie i nie takiej normalnej bo w kolumnie jechałem na VI wołomiñskim zlocie, to moze obroty za małe trzymałem, no ale możliwa jest sytuacja że lampka ładowania zgaśnie a faktycznie tego ładowania nie ma?? No i nie wiem jak to z tym miernikim, czy nie powinnien pokazywac jakies stałej wartosci ( np w samochodach koło 14,4 V)?? Może moje pytania są typu "czy koło jest okrągłe??" ale wole sie czegos dowiedziec żeby motocykl był jak najbardziej sprawny.
Zapisane
    Status GG

dawidtysler209

  • Gość
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Września 09, 2010, 23:01:31 »

U mnie na prameti - 7,56 Volta - ładowanie nawet za mocne jak na moje oko..  <lookaround>

Kontrolka gaśnie mi przy około 2500 obrotów.. i żarzy się delikatnie w czasy jazdy.. ale to jest prawie nie zauważalne - instalacja rzecz jasna 6V - bo piszesz tutaj o ładowaniu 14 volt więc instalacja 12V.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2010, 23:03:02 wysłana przez deejf »
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Września 09, 2010, 23:43:04 »

Spróbuj podłączyć miernik odwrotnie - u mnie podziałało, Jeśli to nie pomoże to prawdopodobnie któraś cewka jest uszkodzona i miernik wariuje- tez to przerabiałem. Cewkę sprawd¼ na wyłączonym silniku i włączonym zapłonie ,możliwe ze będzie cicho cykać
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Ciechu

  • Gość
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Września 10, 2010, 08:28:47 »

Najbardziej miarodajny jest pomiar natężenia prądu, najlepiej przy użyciu miernika wskazówkowego. Odepnij kabel plusowy od akumulatora i włącz tam szeregowo amperomierz. Pomiar wykonaj z włączonymi światłami. Po dodaniu gazu wypadałoby uzyskać około 1A.

U mnie kontrolka gaśnie zaraz po uruchomieniu silnika i jedynie lekko mruga kiedy światła są włączone a silnik jeszcze nie rozgrzany i pyrka sobie poniżej tysiąca obrotów na minutę. Po rozgrzaniu kiedy silnik pracuje stabilnie trochę powyżej 1000 obr/min kontrolka już się nie pojawia. I to jest moim zdaniem prawidłowe działanie.
Zapisane

titanium

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Września 12, 2010, 21:29:36 »

Dorwałem analogowy voltomierz i stwierdziłem że bez włączonych swiateł ładowanie mam woltomierz pokazywał koło 7 V, na światłach pozycyjnych to samo ładowanie wystepowało, jednak jak zapaliłem światła mijania to ładowania według miernika nie było, ale reflektor na wyższych obrotach świecił sie mocniej, czyli to jest normalny obiaw?? bo w takim razie trzeba by co chwile akumulator doładowywac prostownikiem bo po jezdzie na swiatłach bedzie lipa, mam też Syrene i tam też jest prądnica i prądu mam full. Czy to normalne ze na swiatłach nie ma ładowania?? Czy mógłbym jeszcze do czegos zajrzec zeby to poprawic??
Zapisane
    Status GG

Mofeix

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 881
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Września 13, 2010, 07:44:04 »

Tu masz prądnice 75W w syrenie masz pewnie coś mocniejszego. Ważne ze ładowanie jest. A może masz podłączone długie zamiast mijania.
Zapisane
    Status GG
Jawa 350 634 12V 1983r -Była
Vectra A GT 1994-Była
Kawasaki GPZ 500 1990r-Była
E30 Touring 325- Jest!

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Września 13, 2010, 09:40:50 »

na światłach pozycyjnych to samo ładowanie wystepowało, jednak jak zapaliłem światła mijania to ładowania według miernika nie było, ale reflektor na wyższych obrotach świecił sie mocniej, czyli to jest normalny obiaw??

Co masz na myśli mówiąc, że ładowania nie było po zapaleniu świateł mijania??
Miernik w ogóle nic nie pokazywał?? wskazywał 0 czy po prostu było poniżej 7V??

Ile lat ma twój akumulator??
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

titanium

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #12 dnia: Września 13, 2010, 15:28:02 »

wiesz chodzi mi o to ze jak włącze swiatła i dodam gazu to miernik jak stał na tych 6V tak stoi nadal nic go nie ładuje chociaz reflektor mocnij sie swiecii, to normalne?? nie mam pojęcia ile lat ma aku kupiłem go z motocyklem, ale wizualnie nie wyglada na jakis bardzo stary, ma 11Ah.
Zapisane
    Status GG

Ciechu

  • Gość
Odp: CZ 350 dziwna sprawa z ładowaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Września 13, 2010, 16:13:13 »

Jeśli na wysokich obrotach świeci jaśniej to znaczy że prądnica działa. Być może nie wystarczająco. Widzę że nie bardzo masz ochotę mierzyć natężenie prądu ale jeszcze raz cię do tego namawiam bo jak sam widzisz pomiar napięcie nic ci nie mówi a pomiar natężenia powie wszystko.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
dziwna sprawa

Zaczęty przez pa_ul Elektryka

10 Odpowiedzi
5678 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 14, 2006, 01:04:12
wysłana przez Płosior
Dziwna sprawa ze sprzęgłem...

Zaczęty przez pabloja2 Mechanika

13 Odpowiedzi
5032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 18, 2010, 21:10:57
wysłana przez kucyk1969
4 Odpowiedzi
3026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2013, 09:32:11
wysłana przez Marcin_93
1 Odpowiedzi
2196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 20, 2014, 21:55:20
wysłana przez killler
18 Odpowiedzi
6569 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 14, 2014, 13:09:24
wysłana przez trzaska456