Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 05, 2024, 14:56:50
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.  (Przeczytany 6556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kyuubi1990

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 84
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« dnia: Sierpnia 14, 2014, 22:59:22 »


Witajcie, opisze cała sytuacje. Miesiąc temu miałem problem z ustawieniem zapłonu po jakimś czasie udało mi sie to zrobić. Motor jeżdził, zgasiłem go i później nie chciał już zapalić. Iskra była wszystko niby ok ale wcale nie było paliwa w cylindrach. Podczas kopania kopstarterem paliwa wydobywąło sie otworem skierowanym w strone filtra powietrza.


Wczoraj złożyliśmy silnik nowy czeski wał, wszystkie łożyska nowe, uszczelnienia również, zapłon ustawiony tak jak powinien być a tutaj nadal ten sam problem po złozeniu ,brak paliwa w cylindrach. Gaźnik wyczyszczony nic to nie dało.


Jakieś pomysły co mogło się stać ?
Zapisane

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1166
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 15, 2014, 08:39:31 »

nieszczelność skrzyni korbowej
Zapisane
    Status GG

von_Majzel

  • Gość
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 15, 2014, 08:39:51 »

Mogla sie wykrecic sruba od regulacji powietrza w gazniku , od drgan i zubozylo Ci mieszanke na niskich obrotach .


Ale fakt ze paliwo wyplywa z gaznika , ale nie dostaje sie do silnika , ktory jest 10 cm dalej , jest dziwny , nielogiczny i w pewien sposob podejzany . Swiadczylo by to o mechanicznej niesprawnosci w srodku , ale jak piszesz - silnik po remoncie , wszysko jest cacy ale nie dziala . Jesli bylby niesprawny w srodku mechanicznie to nie pojechalbys na nim ani 10 metrow . Zapytaj swojego fachowca aby Ci silnik ustawil i wyregulowal . Ewentualnie przytknij reka wlot powietrza do gaznika i kopnij starter 2-3 rzy , sprawdzisz czy silnik zasysa odpowiednio i czy odpali po takim "zassaniu na sile" . Jak pisalem kazdy dwusow bez membrany pluje paliwem z gaznika na niskich obrotach (i przy odpalaniu tez) i to jest calkiem normalne , to nie jest zly objaw i nie swiadczy o czyms mogacym budzic niepokoj w silniku . Duzo mieszanki jest zasane , ale tylko niewielka czesc jest cofnieta (mniej wiecej 1/4-1/10 zalezy od silnika) . Tak sie dzieje bo okno ssace zamyka sie chwile pozniej , po tym jak tlok zaczyna opadac i zmniejszac objetosc zassanej mieszanki pod tlokiem . To jest ustawienie pod troche wyzsze obroty , gdy silnik dziala tak szybko ze mieszanka zdazy "wpasc" zassana po tlok a nie zdazy "zostac cofnieta" bo okno sie zamknie . Wtedy silnik dostje maksymalnie duzy ladunek mieszanki i daje duzy moment obrotowy i czujesz jak ciaaaaagnie ;) Ale tak jest powyzej (okolo) 2500-3500 obr/min , zalezy od silnika . Druga sprawa - to wyplute paliwo nie zmarnuje sie . Ono wpadnie do airboksa i potem tam odparuje i spowrotem bedzie wessane z powietrzem do silnika . Chyba ze ktos ma filtr "stozek" to wtedy jest to niedobre bo paliwo z blowbacku taki filtr moczy , nawilza i niszczy jego wlasnosci filtrujace , ponadto zmienia opor ssania filtra i tym samym rozregulowuje sklad mieszanki .


Ja osobiscie mysle ze jest rozregulowany albo zaplon , albo gaznik - nie ma innej opcji - jak jest iskra , kompresja i paliwo w gazniku to musi dzialac . Ten silnik jest zbyt prosty . Aha - odpalaj bez gazu , to bardzo wazne . Z podniesiona przepustnica silnik paliwa nie zassie ;)


nieszczelność skrzyni korbowej


Ku*&a , panowie , chlop zrobil caly remont a wy ciagle o tych nieszczelnosciach ... moze na dolocie , ale nie w skrzyni korbowej ... jakby mial nieszczelnosci to by nie jechal na tym motorze i nie odpalilby go wczesniej . To ze nie pali to raczej kwestia regulacji , nie remontu . Poza tym kolega jest zielony moze miec klopoty z prostymi rzeczami , miejcie to na uwadze , jakby mial padniete swiece od miksolu to tez objaw bylby podobny a szukalby nieszczelnoci do usra***j smierci =[
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2014, 08:54:36 wysłana przez von_Majzel »
Zapisane

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1166
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 15, 2014, 09:09:29 »

"Motor jeżdził, zgasiłem go i później nie chciał już zapalić

kolega pisze ze zgasła i na gure nic nie dociera to jaki może być tego powód jak nie nieszczelność skrzyni korbowej kto powiedział ze np simer sie nie rozleciał bądz coś sie nie rozkręciło po tym remoncie faktycznie może i być nieszczelny dolot wiec kolego van wejder czy jak ci tam nie oczerniaj
Zapisane
    Status GG

von_Majzel

  • Gość
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 15, 2014, 09:45:46 »

Ja nie oczeniam nikogo , mogl mu sie po kilku kilometrach simmer wysypac , ale temu panu i przed remontem i po remoncie nie dociera paliwo na gore , to nieszczelnosci zbyt czesto mu sie tworza . Ale ciagle (i przed remontem tez) wylatuje paliwo z gaznika w strone filtra ... To ma podcisnienie ssace silnikes czy nie ma jak mu paliwo z gaznika wyciaga ? =]


Z tymi nieszczelnosciami (skrzyn korbowych , labirytnow itp) to wedlug mnie po prostu zbyt wczesne sady czesto sa wydawane . A nawet gdyby nieszczelnosc skrzyni jakas byla to silnik i tak by odpalal , nie dalby duzej mocy ale by odpalil , moze tylko na jeden gar ale jakos by sie odzywal . A tutaj kolega pisze ze glucha cisza , pomimo ze paliwem pluje .
Zapisane

kozulec

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 330
  • Jawa 634 "1984, Jawa 638 " 1989, Ogar 200" 1984
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 15, 2014, 09:51:56 »

A moze zamienione tłoki, czyli prawy w miejscu lewego lub ustawione strzałkami do gaźnika zamiast w kierunku wydechu?
Zapisane
Moc i satysfakcja. Bez kompromisów :P
500655795

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1166
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 15, 2014, 11:03:34 »

nieszczelność skrzyni korbowej to 1000 innych powodów niż tylko labirynt zy uszczelniacz równie dobrze może byc gdzieś karter wyłupany albo pęknięty tak że tego nie widać wiec jest dużo możliwośi nieszczelnści dołu a jak nie ma dołu nie ma ssania i nie ma płukania i nie ma paliwa na góże . Niech koega powie czy jak wstrzyknie strzykawą paliwo prosto w gardziel czy coś sie zmieni.
Zapisane
    Status GG

Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 15, 2014, 11:10:22 »

U mnie jest to samo, silnik zrobiony, i nie ssie paliwa. Wymieniłem gaźnik,kruciec ssący,uszczelke na gaźniku tą okrągłą, kruciec skręciłem ze zluźnionymi cylindrami. Tylko delikatnie jest naderwany uszczelniacz pod zapłonem może to on jest winowajcą? Ale po wstrzyknięciu mu paliwa od strony filtra powietrza chodzi jak trzeba na obydwa cylindry i trzyma wolne obroty. Nie mam już pomysłu co może być nie tak.
Zapisane
    Status GG

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1166
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 15, 2014, 11:18:24 »

skrzynie korbową kiedyś sprawdzałem poprzez zdjęcie garnków i napełnienie jednej skrzyni ropa przez labirynt prendzej czy puźniej pocieknie ale nie odrazy a jak gdzieś idziej jest przelot to odrazu wyjdzie.Analogicznie robi sie z drógą stroną wału.
Zapisane
    Status GG

kyuubi1990

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 84
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 15, 2014, 12:08:55 »

Silnik był składany przez osobe ktora robila juz to kilkanascie razy wiec mysle ze problem nie tkwi tutaj tylko gdzies w gazniku :( jutro bede nadal walczyl.
Zapisane

Pbartek94

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 42
  • Jawa 350 634.7
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 15, 2014, 13:24:43 »

kolego spróbuj namoczyć szmatkę lekko benzyna i przyłożyć ją do gardzieli gaźnika i próbować palić u mnie było tak samo po remoncie nie chciała palić nie ssała paliwa ale po kilku przechadzkach wszystko się unormowało :) możesz tez sprawdzić czy zasysa przez gaźnik przykładając woreczek foliowy jakiś cienki i kopać jak zasysa to go trochę wciągnie :) 
Zapisane
Dawcy tak ich nazywają . Dlaczego oni ciągła walkę ze śmiercią kochają ??

kyuubi1990

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 84
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 15, 2014, 16:40:21 »

No mogło by tak byc bo chcial bym juz pojezdzic :D

Zapisane

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1166
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 15, 2014, 18:25:01 »

jak ją chcesz na siłeodpalić polecam plaka i bez komprechy powinien załapać ;D
Zapisane
    Status GG

Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 15, 2014, 19:32:56 »

u mnie wygląda to tak że ssie paliwo jak jej się przytka nawet ręką wlot powietrza, czy mam sprawdzić jeszcze trzeci gaźnik bo ten może być zły?
Zapisane
    Status GG

Pbartek94

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 42
  • Jawa 350 634.7
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 15, 2014, 23:26:11 »

kolego spróbuj zrobic tak jak ci napisalem wczesniej z tą szmatka i zobacz czy zapali a jezeli nie to sprobuj wstrzyknac troszke paliwa do gardzieli gaznika jezeli odpali ibedzie chodzic to ja bym szukal przyczyny w gazniku sprawdzil  bym szczelnosc jego polaczenia  :)



Zapisane
Dawcy tak ich nazywają . Dlaczego oni ciągła walkę ze śmiercią kochają ??

Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 16, 2014, 10:42:08 »

Kolego Pbartek94 gdybyś czytał wątek od początku to byś wiedział że tak robiłem, gaźnik drugi wstawiłem i zmieniałem krućce ssące oraz gumy na gaźniku i dalej jest to samo.
Zapisane
    Status GG

kyuubi1990

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 84
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 16, 2014, 20:17:25 »

Problem rozwiazany okazalo sie ze byla nieszczelnosc miedzy kroccem gaznika a cylindrami chodzi mi tutaj o ta gruba uszczelke :)
Zapisane

Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #17 dnia: Września 14, 2014, 11:10:54 »

Panowie czy możliwe że przez zbyt zużyte cylindry może mi TSka nie ssać paliwa? Silnik trzeci raz składałem na nowych uszczelkach,wał zrobiony u Pana Marka,uszczelniacze są dobre i też wymieniałem z 3 uszczelniacze. Już nie mam pomysłów co moze być nie tak.
Zapisane
    Status GG

trzaska456

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 180
  • Motórrrrrrr
Odp: Jawa 350 ts brak paliwa w cylidrach, dziwna sprawa.
« Odpowiedź #18 dnia: Września 14, 2014, 13:09:24 »

też tak miałem jak ustawiłem zaniski poziom paliwa w gaźniku.
Zapisane
The sound of my "MACHINE" is like heartbeat to me...
"Motór nie umiera nigdy - motór jest wieczny"
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
dziwna sprawa

Zaczęty przez pa_ul Elektryka

10 Odpowiedzi
5664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 14, 2006, 01:04:12
wysłana przez Płosior
6 Odpowiedzi
5248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 11, 2009, 19:37:47
wysłana przez Quler
Dziwna sprawa ze sprzęgłem...

Zaczęty przez pabloja2 Mechanika

13 Odpowiedzi
5021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 18, 2010, 21:10:57
wysłana przez kucyk1969
13 Odpowiedzi
7042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 13, 2010, 16:13:13
wysłana przez Ciechu
4 Odpowiedzi
3021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2013, 09:32:11
wysłana przez Marcin_93