Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 15, 2024, 21:15:48
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Krzywa rama ?  (Przeczytany 6207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misiolek

  • Gość
Krzywa rama ?
« dnia: Kwietnia 13, 2009, 23:58:04 »

Witam
Zastanawiam się nad tym odkąd kupiłem jawe. Dodam, że ze sprawdzonego ¼ródła.
Ciągle mam wrażenie, że jednak coś z moją jawą jest nie tak.
Wziąłem przykładowe zdjęcie z bikepics (mam nadzieje, że nikt się nie obrazi) do porównania z moją jawa.
Na kilku zlotach gadałem z paroma lud¼mi i oglądałem niektóre jawy. Tuż pod główką ramy do górnego mocowania gmola mam charakterystyczny łuk, z obu stron identyczny. W innych jawach to miejsce jest proste!
Nie wiem co to może być - jawa jedzie jak po sznurku, nie mam problemów z żadnymi wibracjami przy wyższych prędkościach, pokonywanie zakrętów nie stanowi najmniejszego problemu. Tylko ta sylwetka mojej jawy ... (jestem bardzo oryginalny  <scared> ).
Jeżeli jawa miała by tak porządnego dzwona zapewne było by to widać, a spawy są na pewno fabryczne... lakier tez oryginał.
Pomoże mi ktoś ? Widział ktoś już coś takiego ?
Zapisane

Rufus143

  • Gość
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 14, 2009, 00:21:05 »

z tego co patrze to jak byś miał dzwona to najczesciej by poszło zawieszenie przednie, skoro mówisz ze masz oryginalny lakier i niewidac tam jakiś kombinacji to wyglada na to ze tak ma być , no cyba ze ktośkeidys polozyl lakier na całej ramie i tego nie widac , a pospawac ładnie to kazdy wprawiony spawacz pospawa.
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 14, 2009, 00:45:58 »

zrób zdjęcia podejrzanych elementów bo te zdjęcia są zrobione z innych dwóch różnych kątów i nie są miarodajne
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Wojt@s

  • Gość
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 14, 2009, 08:16:06 »

Według mnie albo ktoś zmienił półki na jakies inne, bo masz inny kąt główki ramy albo miałeś główkę walnięta i masz przespawaną bo masz ewidentnie inny kąt. Ale jak nie znosi i śmiga po winklach to wrzuć na dwójkę i do przodu a nie sobie głowę zarzucasz <punk>
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 14, 2009, 09:11:10 »

jak patrze na te zdjęcia to zastanawiam się czy jej rama przypadkiem nie zagięła się gdzieś na trasie bak zadupek.... no bo w sumie mogla by tak dostać ze rama zamiast pęknąć na główce zgarbaciała pod bakiem..
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

misiolek

  • Gość
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 14, 2009, 14:55:47 »

Mienki dobrze, że mi przypomniałeś! U mnie pod bakiem tez jest "garb".
Foto mojej krzywizny widoczne z zewnątrz.
Jakoś komórkowa.
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 14, 2009, 15:05:07 »

Jak mnie oczy nie mylą, to główka była spawana, daj foto wyżej. <scared>
Zapisane

misiolek

  • Gość
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 14, 2009, 15:46:45 »

Zdjęcia lewej i prawej strony, rzeczywiście prawa strona (patrząc od tyłu motocykla) wygląda na ładnie poprawioną, na dodatek w około można znale¼ć resztki spoin. Fabrycznie też tak było?
Dodam, że dokładnie patrząc na to widzę ślady po gumówce i otwór znowu w prawej części. Z drugiej tego nie ma i jest to tuż obok tego plastikowego kapselka, przy samej główce.
Spawane czy nie ?  :'(


Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 14, 2009, 16:05:02 »

ktoś strzelił dzwona przodzem centralnie- z pierwszego zdjęcia to bez żadnych wątpliwości wynika albo ktoś miał zacięcie wybitnie terenowe i nie omijały tej ramy jakieś spektakularne skoki lub upadki

być może uszkodzenie były poważniejsze ale ktoś to nagiął...


mnie w garażu ojciec cofnął samochodem w motocykl- podgiął mi delikatnie ramę po zdjęciu zawieszenia z przodu wyjęciu silnika i przywiązaniu ramy do wiśni było "komputerowe" prostowanie ramy  :P
motocykl prowadzi się znakomicie- jedzie jak po sznurku ale moje uszkodzenie bylo o wiele niżej i nie tak bardzo widoczne (ok 13-15mm na ok 25 cm)
Zobacz czy rama była spawana czy nie jest poprzepalana i dla świętego spokoju możesz się rozejrzeć za czymś bez kwita     
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 14, 2009, 16:10:33 »

Kurde dyskusja tyczy się byłego moto mojego braciaka więc czuję się w obowiązku wypowiedzieć.

Na początku też miałem podejrzenia że coś z tą ramą nie tak (pomimo że je¼dziłem nią dla sprawdzenia w dużych przechyłach, bez trzymanki po górach i nigdy żadnej niepokojacej sytuacji nie zauważyłem), moje podejrzenia rozwiał fakt gdy Zgry¼liwytetryk kupił swoją Jawule, i powiem Wam że tam była tak samo "wygięta" rama. Idealnie w tych samych miejscach - obie idalnie prosto je¼dziły (Jawy były z tego samo rocznika - 88r jak dobrze pamiętam). Jako że potrafię sobie wyobrazić moto po dzwonie to żeby były idealnie tak samo przydzwonione dwa egzemplarze jest mi już ciężko. Uznałem to za sprawę której nie będę wyjaśniał - zwłaszcza że jak mówię obydwa moto idealnie się prowadziły.
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

elomario27

  • Gość
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 14, 2009, 16:16:54 »

Misiolek a skad masz tą jawe? z jakiej miejscowości?
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 14, 2009, 16:28:57 »

On wziął z Bielawy. My przywie¼liśmy z Wrocka. Kolo we Wrocku wymienił jeszcze kilku poprzedników wiec do koñca nie wiadomo.
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

misiolek

  • Gość
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 14, 2009, 16:44:16 »

Dobra temat lada moment będzie można zamknąć.
Dzisiaj wybieram się po nową ramę, po przekładce wszystko pomierzę i zobaczę czy rzeczywiście była tak prosta.
Zapisane

elomario27

  • Gość
Odp: Krzywa rama ?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 14, 2009, 18:41:01 »

aha myslałem ze gdzies kolo mnie bo pamietam ze kolega miał własnie tak zrobione jak u ciebie i jego jawa tez bez zadnego problemu jezdziła :) moim zdaniem tak fajniej wyglada ale to kwestia gustu :)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
krzywa rama

Zaczęty przez motoorzysta Mechanika

3 Odpowiedzi
2961 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 14, 2008, 20:04:56
wysłana przez MOTOMYSZOR
16 Odpowiedzi
5799 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 22, 2014, 12:18:18
wysłana przez trzaska456
19 Odpowiedzi
4635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 13, 2017, 10:28:36
wysłana przez xepher
3 Odpowiedzi
1930 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 25, 2019, 01:34:51
wysłana przez 125AREK
22 Odpowiedzi
2276 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 05, 2021, 18:25:10
wysłana przez muczacz