Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 03:42:51
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: NERLST - CZ 350 '83  (Przeczytany 2874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nerlst

  • Gość
NERLST - CZ 350 '83
« dnia: Maja 30, 2008, 22:24:35 »

Witam

To ja zacznę...
Przygodę z CZ zacząłem w 2004r, polowałem na Jawę 350 TS, bo taką miał wujek nówkę z "salonu" i przez mgłę pamiętałem jaki to ogromy i szybki motocykl był ;) Trafiłem na ogłoszenie Jawa 350 z papierami w Radomiu, Jawą 350 okazała się CZ, papierami kawałek dowodu, za 800zł była moja.

Dzieñ zakupu:


Teraz wiem, że nie kupuje się pierwszego lepszego motocykla. Z czasem w motocyklu zaczęło się psuć... wszystko. Brak ładowania,rozlatująca się skrzynia, brak hamulców, przyspieszania, problemy z odpalaniem, ogromne spalanie. CZ zacząłem dość ostro traktować po lasach, okazało się, że nie da się jej zarejestrować. Każdy twierdził, że to bardzo awaryjne motocykle, więc "położyłem" ( w sumie dosłownie) CZ w garażu i leżała tak jakiś czas. Większość usterek spowodowana była patentami poprzedniego właściciela i złą eksploatacją motocykla.

Tak wyglądała:


Pó¼niej trafiłem na to forum i okazało się ludzie na tych motocyklach normalnie jeżdżą i co niektórzy na dość spore dystanse. Postanowiłem ją trochę odnowić i zaczął się okres mniej lub bardziej udanych remontów. Większość robiłem na nowych częściach ze sklepu co okazało się błędem, bo nie wszystko co nowe do tych motocykli jest dobre, więc mimo nowych części niektórych problemów nie mogłem rozwiązać (głównie przez "nowe" dysze ga¼nika).

Po paru remontach:


Po wnikliwej lekturze forum i zarejestrowaniu motocykla (kupiłem papiery), postanowiłem ją porządnie wyremontować. Wszystko robiłem pod pierwszy zlot w okolicy Puław, niestety z braku czasu robiłem wszystko w pośpiechu i szybko to się zemściło, na zlot nie dotarłem, wał, który miał być w super stanie okazał się ¼le złożonym wałem. Po ponownym złożeniu silnika, do tej pory nie mam z motocyklem problemów, chociaż nałożony jest roboczy matowy lakier z markietu i na szybko robiona instalacja (pod względem estetycznym nie jest dobrze, ale działa bardzo dobrze). Opony Mitas H-06 3,25 przód, 3,5 tył zestaw idealny jeśli ktoś lubi zakręty. Licznik od Skody z przebiegiem dziennym, ostatnio okazało się, że zaniża prędkość, ktoś ¼le włożył wskazówkę muszę to poprawić. W planach nowy lakier, porządnie zrobiona instalacja. Nie zmieniam instalacji na 12V, 6V jak na razie działa bez problemów.

Mniej więcej tak wygląda teraz:







Więcej info o co chodzi:
http://www.demonos.vipserv.org//component/option,com_smf/Itemid,155/topic,3643.0

pzdr
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2011, 21:25:16 wysłana przez Mienki »
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: * CZ 350 '83 nerlst
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 30, 2008, 23:26:24 »

Fajna historia, co do starych motocykli, akurat cezeta należy do młodziaków, to mój znajomy mawiał że stare to jest dobre wine i skrzypce i nic więcej:) Sam robie zabytki na codzieñ i powiem Ci na twoim miejscu bym wrócił do oryginalnego malowania, z tymi wszystkimi znaczkami ( bak, puszki, tylny błotnik ) Co do zmiany instalki 6V też były kiedyś motocykle, i śmigały zdrowo, jedynie regler elektroniczny.
Zapisane

Agent 634-7

  • Jawa 350 634-7 1985 r.
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Jawa 350 634-7-13
Odp: * CZ 350 '83 nerlst
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 31, 2008, 07:57:14 »

Piękna CZ nerlst ale tak jak piszę kolega Wojt@s też bym powrócił do oryginalnego malowania wszystko tak na ciemny czerwieñ + naklejki CZ'ty i maszyna była by boska.

 <offtopic> Ja sie nie długo swoją pochwale :D
Zapisane
Jawa 350 634-7-13
Jawa 350 638-5 (w trakcie odbudowy )

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: * CZ 350 '83 nerlst
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 31, 2008, 09:39:39 »

 ciekawa historia i naprawdę pięknie zrobiony i utrzymany motocykl, a co do malowania to nie wracałbym do oryginalnego wzoru bo nie oszukujmy sie ale naklejki Cz kolor czerwono-bordowy strasznie postarza ten motocykl i nadaje mu komunistyczny wygląd <no>, mi sie podoba w takiej wersji jak jest... czarny mat idealnie pasuje do tego motocykla  <thumbup>...
Gratuluje Nerlst, naprawdę świetny motocykl i genialna robota...  <punk> <cheers>
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

nerlst

  • Gość
Odp: * CZ 350 '83 nerlst
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 31, 2008, 09:47:34 »

Na razie używam moto do codziennej jazdy dlatego lakier jest roboczy i nie przeszkadza mi to zbytnio. Nie traktuje CZ jakby była zabytkiem czy coś w tym stylu, dlatego nie przykładam zbytnio wagi do oryginalności, ale motocykl robie tak, żeby w każdej chwili można było wrócić do oryginału. Od paru miesięcy poluje na Junaka M10, kompletnego do remontu, ten motocykl będzie w pełni oryginalny.

Zapomniałem dodać jeśli chodzi o przeróbki, skróciłem odległości od kierunków do świateł jak widać na fotce.


pzdr
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2008, 09:52:42 wysłana przez nerlst »
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: * CZ 350 '83 nerlst
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 02, 2008, 10:16:14 »

Fajna,zadbana Cześka, gratulacje  :).  Zawsze mnie zastanawiało czy lakier matowy jest trudny w utrzymaniu?
Zapisane