Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 09:23:04
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: moja cz 350 1985r.  (Przeczytany 1856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maziarz00

  • Gość
moja cz 350 1985r.
« dnia: Października 02, 2012, 20:21:59 »

Witam wszystkich, dwa tygodnie temu nabyłem cz 350 rok 85'. odkupiłem ja od mojego kolegi ojca. przypadkiem kiedys zobaczyłem u niego w garażu ze stoi takie ''COŚ''. mówie do niego niech namówi ojca na sprzedaż bo jeszcze troche i wywali ja na złom. nie było łatwo ale dał rade. kupiłem ja za ok 350zł. przebieg  7744km oryginalny. jego poprzedni właściciel był pierwszym, kupił ja jako nówkę. pojechałem busem i dawaj go na pakę. kilka minut i stała u mnie w garażu :D . wada podstawowa polegała na tym ze ze nie kręcił się wał. okazało sie ze wyleciała igiełka z korbowodu i zacięła sie miedzy cylindrem a tłokiem. to dlatego poprzedni właściciel odstawił ja na 22 lata to garażu.  tak stała 22 lata!!! wyjąłem cylindry jeden miał konkretna ryse drugi w idealnym stanie. co się okazało to wał zaczął sie kręcić. luz na korbowodach niewyczuwalny. wyjąłem silnik z ramy i wymyłem komorę wału wydmuchałem wyleciało jeszcze kilka igiełek i trochę syfu. Szlify zrobione na 3 wymiar wydały. nowe tłoki,pierścienie, łożyska korbowodu,świece, pływak gaźnika, olej w skrzyni, linka gazu, najwięcej pracy kosztowało wyczyszczenie zbiornika paliwa duużo rdzy było. wszystko złożone do kupy i pora odpalać. nowa bateria światła działają klakson również. kontrolki świeca. iskra jest przysłowiowego konia by zabiła... kopie raz nic, drugi nic, trzeci już zaczyna łapać , i za kolejnym łapie, po chwili odpaliła kupa dymu i hałas okropny( bez tłumików) założyłem tłumiki i  zaczeło sie nowe(stare) życie... docieram ja powolutku zrobiłem ok 200km i widze jak sie rozkreca moc :o  bardzo przyjemnie sie jeździ. troche trzeba ja dopracować ale ogólnie jest ok. zauważyłem ze w zimie bede musiał ja rozebrac bo łożyska na wale słychać. jak narazie to tyle. pozdrawiam wszystkich pasjonatów tego DŹWIEKU 8)
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2012, 08:08:57 wysłana przez maziarz00 »
Zapisane

Deejf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 161
  • Doświadczony jawer.
Odp: moja cz 350 1985r.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 03, 2012, 08:27:41 »

ładna .. w oryginale  :D nie tylko ja przywracam do jazdy stare zapomniane :trupy" które potem okazują wielką chęc i nie zmorodowanie do ochoczej jazdy na ulicy  ;)


życzę udanego remontu i bieżącej aktualizacji w temacie  8)
Zapisane
    Status GG
Najwięcej on-line siedzący na forum :D

Nie jestem typem człowieka który dużo mówi i mało robi
            Ja mało mówię i mało robię :D