Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maj 05, 2024, 16:35:38
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Gasnące światła mijania przy max obrotach.  (Przeczytany 4269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pav

  • Gość
Gasnące światła mijania przy max obrotach.
« dnia: Luty 29, 2008, 09:41:59 »

Witam ziomków. Mam problem z moją 350-tką. Gdy daję się do wyprzedzania i ostro kręcę motor na 3 biegu to wyłączają mi światła mijania, mam tak samo gdy moto stoi na luzie i odkręcam mu manetkę. Chłopaki pomóżcie bo wczoraj o mało co się ze stwórcą nie spotkałem gdy mi na zakręcie w nocy zgasły światła i to spokojnie też jechałem :-/ Mam model 638, 12V.
Pozdro <cheers>.
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3510
  • Smoczyciel
Odp: Gasnące światła mijania przy max obrotach.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 29, 2008, 09:58:43 »

Sprawd¼ połączenia styków pod zbiornikiem paliwa i w lampie...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Rufus143

  • Gość
Odp: Gasnące światła mijania przy max obrotach.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2008, 11:35:24 »

Genranie posprawdzaj obwód świateł i kable bo czasami mogą byc przełamane w izolacji i tracą styk. Ja na przykład miałem taki bajer że gasły mi przednie światła krótkie lub długie po ruszeniu lub daniu w gaz poprostu zawsze gdy moto dostawał drgañ spowodowanych wysokim gazem nierówną droga itd poprostu jechałem drogą i normalnie dyskoteka włączały sie i wyłaczały, winą była żarówka, żarnik był juz podrasowany :) i czasami tracił styk. Jeśli u ciebie dzieje sie tak tylko z przednim światłem to masz prawdopodbnie to samo co ja na 90% a jeśli z obydwoma (tył przód naraz) to sprawdz kable zasilające światła do momentu rozejścia sie ich na tyl i przód.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2008, 11:38:11 wysłana przez Rufus143 »
Zapisane

aker6

  • Gość
Odp: Gasnące światła mijania przy max obrotach.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2008, 14:15:59 »

jezeli to nie od drgañ i masz elektroniczny regulator napięcia to masz to samo co ja, czyli skopany właśnie regulator, coś mi sie wydaje ze one nie lubią zimy. Na średnich obrotach jest wszystko ok a jak zredukuje,albo docisne mocniej to światła robią sie żółte a czasem nawet silnik gaśnie
Zapisane

Pav

  • Gość
Odp: Gasnące światła mijania przy max obrotach.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2008, 02:17:44 »

Hankowski ja nie odróżniam w elektryce regulatora od prostownika, czy mógł byś mi posłać fotke taką nawet prowizoryczną regulatora i po czym rozpoznać że jest on elektroniczny?

Rufus143 powiedz mi co rozumiesz przez to, że żarnik był podrasowany? Skoro zarnik to jest ten pręcik, (woframowy o ile się nie mylę) który łączy "styki żarówki"? A co do świateł drogowych to jak przełączę na nie to świecą bez zastrzeżeñ. Natomiast co do przygasania świateł tylnich to mi nic nie wiadomo a z resztą jak mi przód w nocy gaśnie to nie zakozaczę z odwracaniem się do tyłu jeszcze <scared>
Zapisane

aker6

  • Gość
Odp: Gasnące światła mijania przy max obrotach.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2008, 19:10:14 »

Prostownik
http://moto.allegro.pl/item300480938_prostownik_jawa_cz_350_ts_12v.html
(przynajmniej tak pisza, osobiście nie wiem jak wyglada  :P )
regulator
http://www.agmot.pl/foto/2773.jpg
Przynajmniej ja taki mam...
Zapisane

Rufus143

  • Gość
Odp: Gasnące światła mijania przy max obrotach.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2008, 23:59:14 »

Pav z podrasowanym żarnikiem chodzi o to że tracił gdzies styk od drgañ i światło przednie gasło wymieniłem żarówke i jest ok :)
Zapisane

Pav

  • Gość
Odp: Gasnące światła mijania przy max obrotach.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2008, 19:06:31 »

Rufus 143 jesteś Wielki  <worship>
Miałeś rację to była żarówka, a ja przekopywałem całą instalację, począwszy od sprawdzania styku i przejść po przez badanie prostownika, reglera itd.

Dla potomnych powiem tylko, że to co opisał Rufus143 można zauważyć najlepiej po wyciągnięciu żarówki z klosza i regulowania gazem obrotów silnika. Zwrócił moją uwagę fakt, że podczas załączonych świateł mijania (żarówka się nie świeci) dodawałem delikatnie gazu i widziałem jak pręcik stykający się z "lusterkiem" (blaszką) zaczyna iskrzyć a żarnik robi się ledwo pomarañczowy.
¯arówka świeciła tylko w tedy gdy jakimś cudem łapała styk z tą blaszką. Po wymianie (3,5zł) wszystko chodzi cycuś malina.

Serdeczne dzięki za pomoc każdemu kto był życzliwy radą służyć.


p.s. próbowałem podpiąć żarówkę H4 12V 60W/55W ale spadki napięcia były za duże nie naładował bym aku  <lol>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
47 Odpowiedzi
19956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 23, 2011, 12:22:54
wysłana przez Mathini
23 Odpowiedzi
9900 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 07, 2012, 09:19:31
wysłana przez Karolex
4 Odpowiedzi
2231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 06, 2017, 12:36:00
wysłana przez mostasz
28 Odpowiedzi
6538 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 06, 2017, 19:50:25
wysłana przez Dragon on the Blue Sky
28 Odpowiedzi
7629 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 12, 2019, 08:37:15
wysłana przez kubas775