Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 05:30:46
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: automat stopu Jawa TS (638)  (Przeczytany 6197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adamnajawie

  • Gość
automat stopu Jawa TS (638)
« dnia: Lipca 05, 2006, 15:38:42 »

witam
Mam jedno pytanie z automatu stopu wychodzą dwie linki (no w sumie to jedna a sam automat jest na środku) jeden koniec podłącza się do tylnego hamulca a drugi? u mnie drugi koniec był pod siedzeniem upchany, nie wiem czy się go podłącza pod przedni hamulec(gdzieś koło d¼wigni) czy ma zostać tam gdzie był. Z tego co na forum czytałem to przy przedniej klamce jest czujnik elektryczny na kabelki( nawet ktoś na zdjęciu miał).

 <offtopic>Ps. ma ktoś może wał do Jawy TS z okolic wrocławia?
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2012, 15:55:19 wysłana przez Rozztocz »
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: automat stopu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 05, 2006, 16:19:35 »

Nie.

W TS drugi koniec linki powinien być podłączony do prawej klamki (w zaczepie klamki masz specjalny otwór na linkę a w samej klamce specjalny rowek)  Ten typ czujnika działa tylko kiedy linka jest naciągnięta (zaczepiona z obu koñców) w innym wypadku nie działa, czhyba, ze jest kombinowana i naciągana w inny sposób.

W Jawach 350 i CZ350 czujniki były dwa - osobno na tył (montowany po lewej stronie motocykla przy wachaczu i na przód - montowany pod klamką (zaczep klamki miał specjalny pierścieñ z gwintem pod spodem - stanowiący całość z zaczepem) a sama linka hamulca przedniego ma dłuższy bolec który włącza i wyłącza czujnik.

Pozdrawiam
Zapisane

Voith

  • Gość
Odp: automat stopu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 12, 2006, 21:53:25 »

Berin napisał
"W Jawach 350 i CZ350 czujniki były dwa - osobno na tył (montowany po lewej stronie motocykla przy wachaczu..."


u mnie(CZ) jest po prawej stronie polaczony z noznym hamulcem zalaczany przez rozciagana sprezynke
Zapisane

jawamania

  • Gość
Odp: automat stopu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 12, 2006, 23:57:21 »

Rozne patenty ludzie stosowali ;)
Zapisane

kuba3ma

  • Gość
Odp: automat stopu
« Odpowiedź #4 dnia: Września 06, 2006, 21:52:39 »

Witam!
Mam problem z automatem stopu własnie:(
kupiłem dziś nowy bo stary wg. poprzedniego własciciela nie działał.
Problem polega na tym że:
1.Nie da rady podłączyć linki do prawej klamki bo ta jest od MZ więc stara byłą zaczepiona pod siedzeniem i jakoś zablokowana.
2.Po podłączeniu i napięciu linki nadal nie ma swiatła stop.
3.Stary automat lużno sobie wisiał:/Gdzie powinien się znajdować prawidłowo założony??
4.czy musi być przykręcony do metalu czy starczy do plastikowego kawałka schowka pod siedzeniem??
Zapisane

bryllu

  • Gość
Odp: automat stopu
« Odpowiedź #5 dnia: Września 06, 2006, 23:14:21 »

1 Co do tej klamki od MZ to proponuje wymiane na jawoską o ile kierownica i uchwyty sa czeskie
2 przy wahaczu gdzie podłączasz klinke powinienes ją naciągnąc za pomocą zawleczek, a jeśli nie masz podłączonego przedniego hamulca to musisz na drugim koncu lekko wyciągnąc linke i zablokowac np grubym drutem, a wtedy napewno bedzie działac. Automat ma taką budowę ze działa tylko wtedy gdy są oba hamulce podłączone... ale napisałem wyżej jak to ominąc:)
3 ja mam automat przyczepiony pomiędzy filtrem pow. a plastikową obudową akumulatora... pamiętaj zeby linka nie była za bardzo powyginana
4 moze byc do plastiku, nie potrzebuje dojscia do masy
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: automat stopu
« Odpowiedź #6 dnia: Września 07, 2006, 06:32:22 »

ja mam linkę puszcaoną od prawej klamki pod bakiem wzdłuż ramy i pu¼niej wychodzi na lewą stronę a automat jest umocowany między skrzynką akumulatora a boczną obudową na klucze i dalej bez żadnych większych przegięć lekkim łukiem do d¼wigni hamulca nożnego

podłożyłem  kawałek dętki pod automat dla pewności żeby nie oksydował bo mi dwa poprzednie padły - nie wiem dlaczego  <eek>, ale teraz mam spokój

i jeszcze jedno załóż klamkę jawowską bo jak naciśniesz hamulec przedni bez nożnego to ci się STOP nie zaświeci a wtedy może być DUPA zbita jak ci ktoś w nią wjedzie  <no> czego nikomu nie życzę
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
3565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 08, 2006, 20:35:53
wysłana przez KAMARO
9 Odpowiedzi
4606 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 15, 2013, 22:39:47
wysłana przez Zysiu
2 Odpowiedzi
4284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 21, 2015, 23:05:42
wysłana przez Blenders
6 Odpowiedzi
2533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 20, 2016, 22:08:20
wysłana przez lasuch
5 Odpowiedzi
2313 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 28, 2016, 01:35:55
wysłana przez mmmmarek