Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 11, 2024, 23:32:22
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Zlot Junaka w Szczecinie - 27 czerwca - pierwszy na Łasztowni  (Przeczytany 2698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
  • Jawa 350 TS 638,

Dostałem zaproszenie na taką imprezę. Może być całkiem fajnie. Niestety nie mogę być z powodu wyjazdu, ale może ktoś będzie zainteresowany. Knedla pewnie nie wyrzucą :D .  Info poniżej

W sobotę, 27 czerwca w Starej Rzeźni odbędzie się wyjątkowa impreza - Pierwszy Zlot  Junaków na Łasztowni. Zlot organizuje Stowarzyszenie Miłośników i Właścicieli Motocykli Junak FSM. Szef stowarzyszenia, Krzysztof Badocha znany w środowisku jako „Pustynny” wyjaśnia, że powstało ono na przełomie 2006 i 2007 roku „z  potrzeby ratowania zagrożonych zniknięciem zabytkowych pozostałości po byłej Szczecińskiej Fabryce Motocykli (SFM) – produkującej w latach 1957 – 1965 dziś już kultowe motocykle marki Junak”. Założyło je wraz z nim kilku fanów „Junaka”, aby sformalizować walkę o niedopuszczenie do zniknięcia zabytkowych  już motocykli i cennych dokumentów z  byłej fabryki, w tym dokumentacji konstrukcyjnej.
Dzięki wsparciu uzyskanemu wówczas od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków udało się uzyskać zgodę Zarządu Fabryki Mechanizmów Samochodowych Polmo SA – kolejnego już następcy zlikwidowanej SFM - na wejście na teren przedsiębiorstwa oraz wykonanie dokumentacji fotograficznej oraz spisu pozostałej dokumentacji producenta motocykli. Również w wyniku kolejnych zabiegów Stowarzyszenia, część pozostałych zabytkowych pojazdów trafiła do szczecińskiego Muzeum Komunikacji i Techniki, a cenna dokumentacja do Archiwum Państwowego.
Stowarzyszenie corocznie organizuje imprezy pod nazwą Spotkanie Miłośników Junaka SFM. Uczestniczą w nich także  niezrzeszeni fani tego motocykla wraz z osobami towarzyszącymi. Tegoroczne, siódme już takie spotkanie odbędzie się w dniach 26 do 28 bm. Motocykliści w piątek zjadą do motelu w Morzyczynie na Jeziorem Miedwie, by w sobotę, w zwartej kolumnie kilkudziesięciu motocykli dotrzeć na godzinę 10,00 do Starej Rzeźni.
Tutaj, w gościnnych pomieszczeniach naszego Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia,  uczestnicy Pierwszego Zlotu Junaków na Łasztowni pragną spotkać się z zaproszonymi przez nich kilkudziesięcioma byłymi pracownikami Szczecińskiej Fabryki Motocykli, którzy zostali poproszeni o pokazanie posiadanych pamiątek związanych z SFM. Poprzez pokaz archiwalnej kroniki filmowej zostanie oddana cześć pamięci Franciszka Stachewicza, zawodnika, który był posiadaczem rekordu prędkości „Junaka” (150 km/godz.) oraz innym sportowcom i pracownikom SFM, o których napisał w prezentowanej przez siebie podczas zlotu książce A leksy Pawlak, znany szczeciński kolekcjoner i pisarz.
Ważnym akcentem Zlotu na  Łasztowni  ma być także uroczyste przekazanie przez Polmo Łódź - następcę łódzkiego producenta silników do Junaka – dokumentacji silnika Archiwum Państwowemu w Szczecinie. Udział w tej uroczystości zapowiedział także Leszek Ornaf, konstruktor silnika.
Oficjalną część Pierwszego Zlotu Junaków na Łasztowni zakończy wspólny obiad oraz pamiątkowe zdjęcie jego uczestników z widokiem na panoramę lewobrzeżnego Szczecina. Około godziny 16,00 kolumna motocyklistów wyruszy w powrotną drogę do Morzyczyna, gdzie następnego dnia nastąpi zakończenie VII Spotkania Miłośników Junaka FSM.
Partnerami tegorocznego zlotu są: CSL Internationale Spedition Spółka z o.o., CKE Stara Rzeźnia oraz nasz portal Moja  Łasztownia.
Zygmunt Kowalski
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2015, 14:39:37 wysłana przez Pawand »
Zapisane

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1718
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Zlot Junaka w Szczecinie - 27 czerwca - pierwszy na Łasztowni
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 27, 2015, 23:19:20 »

Byłem i widziałem. Zlot nieolbrzymi, ale z duszą.
Bardzo mnie zadziwiło stwierdzenie młodego Junkersa:
Ja nie jeżdżę jawą bo na jawach to jeżdżą "Zapierdalacze" :o ;D
Widać niektórzy jeszcze nie widzieli współczesnych " szlifierek"  ;)
Jeżeli chodzi o same junaki to trzeba Im oddać, wyglądają prawie jak Nasze sprzęty ;)
Kilka zdjęć:



Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Zlot Junaka w Szczecinie - 27 czerwca - pierwszy na Łasztowni
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 28, 2015, 12:22:50 »

Super impreza. Może kiedyś tam dotrę.

P.S
Ja swojego dziś uczyłem pływać.  :D
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1718
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Zlot Junaka w Szczecinie - 27 czerwca - pierwszy na Łasztowni
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 28, 2015, 13:38:04 »

Jak to pływać? To Ty nie wiesz, że Junaki nie pływają? ;D
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Zlot Junaka w Szczecinie - 27 czerwca - pierwszy na Łasztowni
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 28, 2015, 13:43:43 »

Jesteś w błędzie ;) . Pływają, i nawet iskrowniki nie zamakają.
Byłem na zlocie (lokalny) i sobie lunęło z nieba. W pół godziny napompowało wody że z ulic zrobiły się rzeki, a teren zlotu w bagno.

Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
351 Odpowiedzi
80294 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 27, 2013, 21:45:48
wysłana przez j@wa
18 Odpowiedzi
11604 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 07, 2015, 12:26:42
wysłana przez elkinio
1 Odpowiedzi
2402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 11, 2014, 17:20:56
wysłana przez Anusiak
1 Odpowiedzi
2497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2017, 13:43:03
wysłana przez Bison
331 Odpowiedzi
44601 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 09, 2019, 18:17:42
wysłana przez DziadekJacek