Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 23, 2024, 13:55:16
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Zapłon  (Przeczytany 9686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mojżesz

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 24
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Zapłon
« Odpowiedź #25 dnia: Września 04, 2016, 19:58:47 »

ja wziął bym takie co rozdziela iskrę na każdy tłok z osobna. musiał by ktoś mieć możliwość testowania tych zapłonów by się wypowiedzieć obiektywnie zaś subiektywnie to moim zdaniem szkoda kasy 600 zł. Opinie co do zapłonu Janka, soweksa czy tez tego co ja mam "dzik 8" są pozytywne więc to już tylko kwestia twojej sugestii.
Zapisane

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 646
Odp: Zapłon
« Odpowiedź #26 dnia: Września 04, 2016, 22:08:46 »

Jeśli mogę doradzić to napraw najpierw ładowanie bo założenie jakiegokolwiek z powyższych układów zapłonowych nie załatwi tego za Ciebie. Potem wyreguluj przerywacze i jak jeszcze bedziesz miał chęć to sobie elektronika założysz
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

kamel77

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 51
Odp: Zapłon
« Odpowiedź #27 dnia: Września 04, 2016, 23:10:22 »

Do Promoto i Soweka dochodzi jeszcze cewka dwuiskrowa , Janek robił zapłony na orginalne cewki i z regulacją  osobną   najbardziej zawansowany zapłon masz tu https://imfsoft.com/en/category-control-units/jawa-cz-trabant-ignition  programowa korekcja asymetri wału . Na początek polecam ogarnięcie ładowania-elektryki ,zapłon elektrońiczny nie jest lekarstwem na kiepską instalacje
Zapisane
JAWA TS 90r  bydgoszcz

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Zapłon
« Odpowiedź #28 dnia: Września 05, 2016, 09:15:58 »

Na codzien jezdze na soveku z dwuiskrową cewką od motocykla, bateryjny zaplon vape Z04 jezdzi jako rezerwa a oryginalne cewki i przerywacze jako rezerwa rezerwy. Jednak wszystko to dziala pod warunkiem ze sprawna jest elektrownia i zasilanie. Przylączam sie wiec do apelu Kolegow aby najpierw ogarnac elektryke a pozniej usprawniac uklad zaplonowy. Jawowski alternator to dobra konstrukcja i nie jest ona bardziej awaryjna niz "pelne" iskrownikowe vape lub podobne mu chinskie wynalazki.

pablo366

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Zapłon
« Odpowiedź #29 dnia: Września 05, 2016, 12:28:13 »

No ładowaniem zajmę sie jak tylko bedę miał czas, ale niezależnie od niego kupuje elektroniczny zapłon. Wybrałem Sovek bo znalazłem ofertę za 185zł.


Opiszę jaki mam problem z ładowaniem. Więc zacznę od początku co się z nim działo.
Gdy jechalem w trasie zapaliła się kontrolka ładowania, ledwo zajechałem do domu na akumulatorze (ładowania nie było), potem zacząłem coś patzreć odłączać prostownik, fazy od alternatora i zalazłem problem w przekażniku lampki ładowania który nie przełączał, zmieniłem na drugi. Nagle jakimś cudem ładowanie sie pojawiło (nie wiem jak to możliwe bo przecież jak byłem w trasie nieładowało mi akumulatora, ale myślę że może gdzieś przy prostowniku wtedy nie łączyło).
Jakoś później zabrałem się za zapłon bo ciagle przerywał i nagle znowu brak ładowania, więc zacząłem wszystko sprawdzać.
- do wirnika dochodzi napięcie poprzez szczotki (po włączeniu zapłonu wirnik magnesuje),
- fazy alternatora mają przejście, mierzone każda z każdą
- brak napięcia na którejkolwiek fazie,jedynie 0.05V było między fazą a masą, mierzone faza z fazą, faza z masą
- alternator zmieniałem na inny i dalej to samo



Zapisane

kamel77

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 51
Odp: Zapłon
« Odpowiedź #30 dnia: Września 05, 2016, 23:30:16 »

Wolna Strefa Jawa - CZ » Baza wiedzy i modyfikacji » Baza wiedzy » Brak ładowania w Jawie/CZ 12V wszystko masz na tacy ,do sprawdzenia jeszcze prostownik i regulator. Ps gdzie tak tanio masz Soweka :o
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2016, 23:32:20 wysłana przez kamel77 »
Zapisane
JAWA TS 90r  bydgoszcz

pablo366

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Zapłon
« Odpowiedź #31 dnia: Września 07, 2016, 11:49:02 »

Szukałem, ale w moim przypadku nic nie pomaga, a zapłon na aukcji na allego kupiłem.
Zapisane

pablo366

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Zapłon
« Odpowiedź #32 dnia: Września 08, 2016, 19:40:51 »

Jednak winny był wirnik, okazało się że nie ma przejścia, mimo że jak wcześniej sprawdzałem było przejście, i cały czas po załączeniu zapłonu wirnik magnetyzował.
Więc teraz wirnik wymieniłem zapłon Solvek założyłem i jutro dokładnie go wyreguluje i zobaczymy jak się będzie sprawdzał.
Zapisane

second

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 777
Odp: Zapłon
« Odpowiedź #33 dnia: Września 08, 2016, 20:31:31 »

Więc teraz wirnik wymieniłem zapłon Solvek założyłem i jutro dokładnie go wyreguluje i zobaczymy jak się będzie sprawdzał.

Powiem Ci tylko tyle, że najstarsi górale nie są pewni gdzie znajduje się punkt początkowy tego zapłonu. Pewne jest tylko jedno - to co przeczytasz na kwicie z pudełka (0,05 przed GMP) nie jest prawdą. Sam musisz to ustalić na podstawie obserwacji zachowań silnika ...
Zapisane
To ma być taka fikcja żeby wszyscy uwierzyli a fikcja musi być prawdopodobna żeby stała się prawdą...
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
zapłon

Zaczęty przez krystiankot Elektryka

7 Odpowiedzi
5960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 06, 2006, 23:23:03
wysłana przez Płosior
2 Odpowiedzi
3935 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 11, 2013, 17:55:02
wysłana przez manoh14
7 Odpowiedzi
899 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 26, 2022, 10:39:21
wysłana przez azbescik2
5 Odpowiedzi
595 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 07, 2023, 18:02:09
wysłana przez Jawolotmen
5 Odpowiedzi
573 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 18, 2023, 20:46:23
wysłana przez xepher