Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 14, 2024, 03:15:23
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.  (Przeczytany 6566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamil123

  • Gość
Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.
« dnia: Kwietnia 26, 2007, 22:45:10 »

Witam,
Regulowałem dziś zapłon za pomocą czujnika zegarowego, wiec to raczej odpada. Problem pojawia się przy niskich obrotach, np gdy stoję na światłach. Gaśnie  wtedy jeden cylinder, podczas jazdy grają oba i moto zachowuje się w miarę normalnie, choć przydała by się jeszcze delikatna regulacja ga¼nika. Moje pytanie jest takie czy słaby aku może być przyczyną gaśnięcia jednego cylindra? Bo dziś padł i ładowałem go tylko chwile aby dało się uruchomić silnik. Instalacja 12V i wydaje mi się że sam alternator powinien dać wystarczającą ilość prądu? Co o tym sądzicie?
Zapisane

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
Odp: Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2007, 23:39:55 »

no alternator daje wystarczajaco duza pradu... ale nie przy obrotach biegu jalowego. wymien aku na nowy i powinno byc ok. altek daje odpowiedni prad gdzies tak dopiero w okolicach zielonego pola na obrotomierzu.

pozdrawiam
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 26, 2007, 23:59:07 »

Niech zgadnę. Lewy?? Jawa jak pali na 1 gar to prawie zawsze na prawy. BTW: U braciaka w jawie tez tak było, mimo iż AQ miał zaledwie rok. Wszystko zależało od świec. Wystarczyło zamienić je miejscami i problem z głowy
Zapisane

natal007

  • Gość
Odp: Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 27, 2007, 00:00:11 »

Nie byłbym taki pewny co do winy akumulatora. Przecież jak odepniesz akumulator to motocykl powinien pracować normalnie nawet na wolnych obrotach! Radzę sprawdzić po kolei elementy układu zapłonowego tego cylindra który gaśnie.

Zapisane

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
Odp: Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 27, 2007, 00:19:44 »

wiadomo ze nie musi byc akumulator. ale z tego co pisze to aku jest do wymiany.. trzeba go podladowywac zeby w ogole jawa odpalila...
jakos tak wywnioskowalem ze gar nie chodzi na wolnych tylko przy wlaczonych swiatlach.. teraz jeszcze raz przeczytalem i jednak moze byc inaczej :P  napisz czy gar Ci nie pali zawsze na wolnych czy tylko przy wlaczonych swiatlach.

druga sprawa ze nie zaleca sie odpinania akumulatora na pracujacym silniku ze wzgledu na wystepujacy wtedy pik wysokiego napiecia, ktory moze uszkodzic regulator czy w skrajnym wypadku prostownik. praktycznie to 999 razy nic sie nie stanie, ale ryzyko istnieje

pozdrawiam
Zapisane

kamil123

  • Gość
Odp: Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 27, 2007, 15:15:49 »

Generalnie to nie wiem jak jest bez włączonych świateł, bo jezdze cały czas z włączonymi. Problem pojawia się jak już pisałem jak zatrzymuję się np na skrzyżowaniu obroty spadają i odpada jeden gar. Jak ruszę obroty trochę wzrosną to znów działa na dwa i tak do następnego postoju. Aku chyba jeszcze nie jest do wymiany, tylko wczoraj został na pozycyjnych i sie rozładował, naładuję go dziś porządnie i się okaże jak bedzie.

Pozdrawiam
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 27, 2007, 15:27:26 »

ładowanie albo akus, sprawdz jakie masz ladowanie na wolnych i przy jakich obrotach gasnie czerowana lampka, jak okaze sie ze ladowanie jest za niskie to sprawdz na poczatek stan szczotek
Zapisane

kamil123

  • Gość
Odp: Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 27, 2007, 16:54:40 »

ładowanie raczej dobre, nie było z tym wcześniej problemów. Kontrolka zaczyna świecić dopiero przy około 900rpm.
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 27, 2007, 17:41:08 »

przy 6v instalacji ładowanie zaczyna się powyżej 1800 obrotów

przy 12V z alternatorem powyżej 1000 obrotów

Mimo wszystko może to byc spowodowane słabym akumulatorem, jeżeli masz jednocześnie włączone światła pozycyjne, stop i kierunkowskazy pobór prądu drastycznie wzrasta, a na wolnych obrotach prąd z alternatora też jest jeszcze niewielki.

Na twoim miejscu naładowałbym akumulator i sprawdził całe okablowanie, szczególnie klemy, styki przy regulatorze napięcia i alternatorze. A no i przewody wysokiego napięcia.

A jak już wszystko podłaczysz to we¼ miernik i zmierz na wyłaczonym silniku, przy włączonym i przy różnych obrotach i pod różnym obciążeniem włączając po kolei światła.

Szczególnie przydatny jest amperomierz.
Zobaczysz co się wtedy dzieje.

A w czasie pracy silnika nie radzę odłączac akumulatora. Bo to drastyczny sposób sprawdzania ładowania. W ten sposób można popsuc regulator, a o ładowaniu i tak nie wiele się dowiesz.
Zapisane

natal007

  • Gość
Odp: Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 27, 2007, 22:31:32 »

Ja też nie polecam odpinania aku. Chodziło mi o przykład że to raczej nie wina akumulatora. Jacu Frankensztajn dobrze radzi naładuj,
pomierz wszystko, sprawd¼ instalację (i układ zapłonowy ). Tajemnica powinna zniknąć.
Zapisane

kamil123

  • Gość
Odp: Jawa na niskich obrotach pali na jeden gar.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 30, 2007, 17:12:17 »

No, panowie jednak tak jak pisaliście winny był rozładowany aku. Przy okazji założyłem też zapłon od naszego forumowego kolegi. Moto chodzi nie do poznania i co najważniejsze na 2 gary nie zależnie od obrotów.

Pozdrawiam i dzięki za porady.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jawa niema mocy na niskich obrotach

Zaczęty przez mazurek « 1 2 » Mechanika

32 Odpowiedzi
8185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 12, 2008, 23:58:42
wysłana przez D@NIOm20
5 Odpowiedzi
2566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 16, 2014, 15:53:00
wysłana przez von_Majzel
32 Odpowiedzi
9580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 31, 2014, 09:02:27
wysłana przez muczos
25 Odpowiedzi
7423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 23, 2014, 21:52:14
wysłana przez TomekTS350
3 Odpowiedzi
2528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 07, 2018, 17:21:36
wysłana przez Yabaman