Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 05, 2024, 15:45:02
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: 4t a zastawia za sobą białą chmurę  (Przeczytany 3673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anusiak

  • Żółtodziób
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 296
4t a zastawia za sobą białą chmurę
« dnia: Kwietnia 09, 2014, 19:39:58 »

Witam, mam mały-duży problem z moim 4t. A mianowicie po uruchomieniu zostawia za sobą białą chmurę, nie nie to co jawa czyli obłoczek a normalna gęstą białą chmurę. Pali praktycznie na dotyk spalanie w normie a stan oleju się praktycznie nie zmienia, zaczął dzisiaj sam z siebie:/ ma ktoś pomysł co jest znowu z tym ustrojstwem ?
Zapisane
"Lepiej, żeby nienawidzili Cię takim jaki jesteś, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będziesz"

Mathini

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1210
  • Jawa 350 634-7 x2; CZ 175/487 Cafe-Racer ;
Odp: 4t a zastawia za sobą białą chmurę
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 09, 2014, 19:41:22 »

Łoliwa panie, łoliwa, niebawem zacznie szybko ubywać :)
Albo masz szczęście i do wydechu naleciało sporo wody, która zaczęła parować.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2014, 19:55:11 wysłana przez Mathini »
Zapisane
    Status GG
Dużo gazu i sprzęgło od razu. o2o

scibor1

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
  • CZ 350 '86 6V
    • Bobrownia
Odp: 4t a zastawia za sobą białą chmurę
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 09, 2014, 19:52:29 »

Jeżeli to cudo (bo samo 4t niewiele mi mówi) jest chłodzone cieczą, możliwe, że poleciała np. uszczelka pod głowicą. W gorszym przypadku pęknięcie głowicy/cylindra pozwalające na przedostawanie się cieczy do komory spalania.
Może być przyczyna bardziej prozaiczna - woda w paliwie. Ale wtedy raczej ciężko zapala i nierówno chodzi. Albo jeszcze prościej - woda w wydechu. To akurat częste zjawisko w sprzętach garażowanych pod gołym niebem przy wilgotnej aurze. W tym przypadku po przejechaniu kilku/kilkunastu kilometrów problem powinien zniknąć.
Tak czy inaczej zacząłbym od wymiany paliwa i wyczyszczenia całego układu paliwowego. Jak nie pomoże to szukać dalej.
Zwykle biały dym z wydechu to woda/płyn w paliwie (z wyjątkiem diesla, gdzie może to być niespalona do końca ropa przy przestawionym rozrządzie), niebieski dym - bierze olej, czarny dym - za bogata mieszanka.
Zapisane

Anusiak

  • Żółtodziób
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 296
Odp: 4t a zastawia za sobą białą chmurę
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 09, 2014, 19:57:47 »

Woda w wydechu jest bardzo prawdopodobna, cieczą chłodzony nie jest a oleju tyż nie bierze. To na pewno. Wiem jeszcze natomiast ze był u mnie kolega i jak poszedłem na chwilkę do domu to koniecznie chciał odpalić zippa bez gaźnika i próbował na plaka/wd40 czy coś innego. W łep dostał ale to raczej szybko by się wypaliło?  Przejechać się nie stety nie mogę bo chory jestem ale chodził z 5-7 minut i nic się nie zmieniło
Zapisane
"Lepiej, żeby nienawidzili Cię takim jaki jesteś, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będziesz"

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 777
  • Ile to już lat ?
Odp: 4t a zastawia za sobą białą chmurę
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 09, 2014, 20:31:08 »

Robiłeś w nim głowicę z tego co pamiętam a czy przy okazji pomyślałeś o wymianie uszczelniaczy zaworowych? Możliwe że to one są winne.
Zapisane

Anusiak

  • Żółtodziób
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 296
Odp: 4t a zastawia za sobą białą chmurę
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 09, 2014, 22:30:12 »

Tag, całą głowice oddalem sasiadowi a on mi to zrobił wiec raczej nie będę podważać jego zdolności.
Zapisane
"Lepiej, żeby nienawidzili Cię takim jaki jesteś, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będziesz"

janosikmz19822

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 234
  • motórów kilka
Odp: 4t a zastawia za sobą białą chmurę
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 09, 2014, 22:58:05 »

Woda w wydechu jest bardzo prawdopodobna, cieczą chłodzony nie jest a oleju tyż nie bierze. To na pewno. Wiem jeszcze natomiast ze był u mnie kolega i jak poszedłem na chwilkę do domu to koniecznie chciał odpalić zippa bez gaźnika i próbował na plaka/wd40 czy coś innego. W łep dostał ale to raczej szybko by się wypaliło?  Przejechać się nie stety nie mogę bo chory jestem ale chodził z 5-7 minut i nic się nie zmieniło


Przecież odpalanie na plak albo dezodorant to to samo co byś samostartem psikną .
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2014, 09:44:06 wysłana przez janosikcz1982 »
Zapisane
    Status GG
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
7011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 05, 2012, 16:42:50
wysłana przez holger RIP
0 Odpowiedzi
2114 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 25, 2017, 14:27:48
wysłana przez mostasz