Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 11, 2024, 23:30:49
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all] Przedni hamulec  (Przeczytany 6707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

leonstar

  • Gość
[all] Przedni hamulec
« dnia: Sierpnia 08, 2006, 11:39:13 »

Witajcie

Posiadacie jakieś patenty na regulację przedniego hamulca, oczywiście inne niż opisane w książce serwisowej.

Czy może ktoś przesłać fotkę lub napisać pod jakim kątem jest zamontowane cięgło, bo było rozbierane , nie wiem czy jest si.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2012, 21:54:23 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 08, 2006, 18:26:36 »

Wyregulowałem tak jak to serwisówka opisuje i hamulec ładnie (jak na bęben) hanuje. Podstawa to czytsy bęben (odtłuszczony) i takie same okładziny.
Zapisane

bryllu

  • Gość
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 08, 2006, 19:00:46 »

A co powiecie na dokładne wyczyszczenie papierem np wodnym okładzin wraz z bębnem? Chodzi mi tu o wyrównanie róznych szkistych spieków i zmatowienie powierzchni. Hmm zauwazył ktos róznice w hamowaniu pomiędzy oryginalnymi brązowymi okładzinami a nowymi chyba koreañskimi szarymi??
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 08, 2006, 22:46:53 »

Hmm zauwazył ktos róznice w hamowaniu pomiędzy oryginalnymi brązowymi okładzinami a nowymi chyba koreañskimi szarymi??

Ja miałem u siebie jakieś brązowe. Takie jakby drewniane - pilśniowe. Kupiłem nowe, szare, napewno okładzina niedrewniana (ale nie wmiem jaki producent). I hampel hamuje o wiele lepiej  <thumbup> Zdziwiłem sie że przednia opona może piszczeć  :)
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 08, 2006, 22:57:11 »

Wyregulowałem tak jak to serwisówka opisuje i hamulec ładnie (jak na bęben) hanuje. Podstawa to czytsy bęben (odtłuszczony) i takie same okładziny.

Zgadzam się z Tobą. Też tak reguluję i przednia oponka "spiewa". Przetarcie papierem ściernym pomaga.
Kiedyś naciąłem sobie okładzinę piłką (nacięcie po skosie - gdzieś przeczytałem że pomaga to oczyszczać bęben). Kurcze wtedy to były heble  <punk> <punk>
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 09, 2006, 10:54:53 »

te niby drewniane okladziny to albo ebonit albo jakiez zwiazki azbestu +cos tam jeszcze a te szaro zielonkawe (moze moje zakwitly ?? :] ) sa ne wiem z czego ale mnie one "puchly"do tego stopnia ze kolo stawalo w miejscu a co do szlifowania bebnow : jak masz poryte bebny to est to nawet wskazane chociaz troche sprzeczne z teoria (dodatkowe nierownosci to wieksza powierzchnia hamujaca )
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

carlos

  • Gość
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 10, 2006, 09:29:06 »

no to mam pierwszy poważny problem  :-/ bo moja pani niechce piszczeć na przednim  <offtopic> a co najwyżej to ledwo hamuje  <furious> a regulowałem z serwisówki i myślałem że tak ma być a tu d**a jestem  <mur> bo ma ślizgiem chodzić na pełnym hamplu a jak więcej podkręcę to i tak koło nie stanie a bębęnek się grzeje, dobrze że tył robi swoje :>
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 10, 2006, 09:43:52 »

ja tylnym chamulcem praktycznie nie chamuje zawsze przodem a przud moge zatrzymać w miejscu z piskiem tylko trzeba czasem uważac bo mozna nie¼le orła wywinąć  ja naszczescie przedniego bebna nie miałem zdjejmowanego wiec problemów nie mam  za to tył mam tragiczny ale to chyba dlatego ze opona szeroka :>
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

carlos

  • Gość
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 10, 2006, 10:02:26 »

im szersza opona tym  lepsza (wieksza powierzchnia) a tył to podstawa
Zapisane

madras30

  • Gość
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 10, 2006, 10:09:26 »

ja mam inny problem co prawda przód nie "gada" jak zacisne ale problemów nie mam z nim i regulowałem jak w serwisówce
tył natomiast porażka całkowita, zacisnąć go w pijedynke z trudem idzie ale w dwóch to ABS totalny i to cisne ile mogę,  sprawa jest na tyle powazna że sam tej usterki usunąć nie mogę a nie mam w regionie az takiej dużej tokarni by bez rozszprychowania koło zmiesciło sie w uchwycie. Otóz problem polega na tym, że mam krzywo wcisniętą tuleje stalową w bębnie koła tylnego albo jaja jakiegos dostała, podczas hamowania linka pulsuje a i slad współpracy szczęk z tym pierścieniem mówi wiele, domowe sposoby skrobania czy podcierania papierem przyniosły troche efektu ale dalej lipa, fakt ze używam raczej przodniego ale w dwie osoby tył tez konieczny. narazie smigam jakoś. Opisany problem nie dotyczy przodu jak w temacie ale ktos może miec to samo i w przodzi i za choinkę przodu nie zablokuje.

pozdrawiam

Mirek
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2006, 10:11:29 wysłana przez madras30 »
Zapisane

leonstar

  • Gość
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 10, 2006, 14:29:37 »

No to powiem, że miałem poprzestawiane cięgła, nie pracowały jak należy, poustawiałem , wyregulowałem i pisk przednim kołem mnie zadziwił, czyli regulacja i jest w miarę ok.
Dzięki panowie za odp.

A oryginalne Jawoskie szczęki to jeszcze są osiągalne? Czy może jakieś  Ferodo czy inne?
Zapisane

Michasm8

  • Gość
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 14, 2006, 14:42:06 »

im szersza opona tym  lepsza (wieksza powierzchnia) a tył to podstawa
czytałem spory artykuł w ¦M o hamowaniu, poza tym czasem zdarza mi się przejehcać na moto i uważam, że jednak przód to podstawa. Oczywiście jest większe ryzyko upadku( głównie ucieczka w bok przedniego koła) ale sprawnym tyłem nie uzyskasz tak krótkiej drogi hamowania jak sprawnym przodem. A ten numer ¦M gdzieś mam, jeśli ktoś sobie życzy. Najlepiej jednak na dwa z akcentem na przód.  Pozdrawiam.
Zapisane

lukasz85

  • Gość
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 14, 2006, 20:44:56 »

Podstawa to gładkie bebny, jeżeli beben jest poryty to już chamulec lipa.

W mojej przód śpiewa a tył blokuje sie nawet jak jade z kumplem a obaj ważymy dwie paki. Mówie tu o chamowaniu na maksa na suchym aswalcie.

Dodam jeszcze że ostatnio wymieniałem szczeki w jawce 50. Kolo sprzedał mi cztery szczęki. Dwie były z napisem ALMOT i jakoś działają a na tył zamontowałem jakieś inne to wcale nie dało sie ich włożyć, wiec dałem jedną nową a jedną starą. Musze jeszcze raz rozbierać i je szlifować takie gówno sprzedają ża szok.
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 14, 2006, 20:54:02 »

Nie można wkładać jednej starej a drugiej nowej szczęki - obie szczęki muszą mieć identyczną grubość bo inaczej skuteczność hamowania będzie bardzo słaba.
Zapisane

brokacik

  • Gość
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 14, 2006, 23:45:45 »

to chyba kazy wie ze hamulec przedni to podstawa i jest duzo skuteczniejszy po to w motocyklach zakladane sa podwojne tarcze z przodu w jawie  podwojne rozpieracze zgodnie z zasadami fizyki jak hamujemy przod pojazdu zostaje dociazony przez co zwieksza sie sila jaka mozna przylorzyc w celu zachamowania a jednoczesnie nie powodujaca zablokowania przedniego kola :) a znowu z tylnymkolem  dzieje sie odwrotnie
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Przedni hamulec
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 16, 2006, 08:47:35 »

sorry brokacik ale muszę  <offtopic>

każdy wie że wczasie hamowania środek ciężkości przenosi się na przód (zasada fizyki - siła bezwładności) dzięki temu można zrobić stójkę na przednim kole a jak ktoś nie wie to motorem niech nie je¼dzi
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
12427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 02, 2013, 20:50:49
wysłana przez Junak
Hamulec przedni CZ 350

Zaczęty przez jawamejn Szybka interwencja

2 Odpowiedzi
3142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 29, 2012, 13:56:36
wysłana przez jawamejn
10 Odpowiedzi
3879 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 02, 2016, 11:51:03
wysłana przez elkinio
4 Odpowiedzi
2042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 16, 2019, 14:47:00
wysłana przez Ryba RIP
10 Odpowiedzi
1877 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 12, 2020, 19:39:10
wysłana przez marian