Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 21, 2024, 01:06:35
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.  (Przeczytany 11771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KaroLGTR

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« dnia: Grudnia 27, 2012, 14:28:42 »

Jak większość wie, pare miesięcy temu jechałem CZ 175/487 bez prawa jazdy, zarejestrowany na poprzedniego właściciela, ubezpieczenie było, przeglądu nie. Wyjeżdżam na skrzyżowanie, bez świateł bo ładowanie ;D no i patrze lewo prawo nic, nagle bum skyhigh patrze motór leży ja też, przede mną stoi Laguna najnowsza, zbieram cześke na pobocze, typ niestety nie chce się dogadać, przyjeżdża polizei brak uprawnień i spowodowanie kolizji poniżej 17lat (mam 16) sprawa w sądzie rodzinnym. OK ubezpieczenie uznało to tak jakby wszystko było w porządku więc wypłaciło renówce odszkodowanie i wszystko gitara. Dziś była u mnie kuratorka, która zrobiła wywiad no i mówi że raczej wpieprzą mi zakaz zrobienia uprawnień na wszystko do 21 lat albo upomnienie to zależy czy wszystkie oceny będę miał dopuszczające i ogarniete zachowanie, grozi mi pała z matmy i nie wiem czy to ogarne, większość pisze o zakazie inni upomnienie inni kurator. Ktoś wie co mnie czeka ? Szczezre wyprowadzam sie z Rzeszowa do Krosna w ciagu 2 lat a do szkoły do RZ bedzie trzeba dojeżdżać a 4 lata nie chce mi sie tłuc PKSem bo wole jechać autem czy Jawą np, ten incydent zmusił mnie do sprzedania 1 CZ jaką miałem która była świetna szlag mnie trafia jak se pomyśle że do 21 lat nie siadne na nic. Słuchaam ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2012, 14:30:53 wysłana przez KaroLGTR »
Zapisane

Mcmaker

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 139
  • čezet 175 86', Jawa 350/638-1 89'
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 27, 2012, 14:43:15 »

Ja też mało co się nie wbiłem w Sharana swoją 487 w czerwcu, na dodatek jeszcze mnie złapała policja w sierpniu, na szczęscie dzielnicowy i kazał prowadzić do domu więc dałem sobie spokój z Cześką i czekam na prawko do lipca 2013.
Zapisane
    Status GG

przemek_2255

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 123
  • JAWA TS350 638-1 91r
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 27, 2012, 15:03:26 »

wszystko zalezy od ciebie jak ci kurator powiedzial musisz poprawic oceny i zachowanie a jak to zrobisz to napewno bedzie upomnienie
Zapisane

kamil.op

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 14
  • Jawa 350 - 634.7 , WSK 125 , Bmw rt1200
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 27, 2012, 15:59:02 »

Wątpię czy dadzą Ci kuratora jak to byl Twój pierwszy raz , jak rozumiem nikt w tym incydencie nie odniósł obrażeń a Ty byłeś trzeżwy więc i odroczenie uprawnień powinno sie udać uniknąc. Po mojemu dadzą ci 500 zł mandatu i po krzyku.
Zapisane

andree

  • MoTóRzysta z PRLu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1601
  • Burek 650, Jawa 638.0
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 27, 2012, 16:28:38 »

idź do jakiegoś radcy prawnego, biegłego w temacie, stracisz może 5 dych , ale będziesz wiedział na czym stoisz  ;),
ja kiedyś dawno tak zrobiłem,  gościu naświetlił mi wszystko.. ;)
Zapisane
Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie..  ;)
Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów

wiedzmin

  • Gość
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 27, 2012, 16:40:59 »

Szczerze. Nie masz wieku odpowiedniego by posiadać prawo jazdy kategorii A siadasz na motor i jedziesz. Robisz to ze świadomością i kładziesz lachę na to że żeby jeździć motocyklem trzeba mieć uprawnienia. A teraz po incydencie trzęsiesz gaciami bo stało się jak się stało. Trochę odpowiedzialności za siebie przede wszystkim. Nie wiem jak trzeba zaniedbać szkołę żeby groziła komuś pała z matmy ale w moim mniemaniu niech Ci wrąbią zakaz do robienia uprawnień na kierowcę do 21 lat. Dlaczego? Po prostu niech zacznie Cię czegoś to życie uczyć. I weź się w końcu za siebie. Nie dla mnie ani dla rodziny ani tym bardziej dla kogo kolwiek tylko dla samego siebie.
Zapisane

albiNOS

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 152
  • Kia Sorento, , Audi A4, Swift Coastline, Romet M1
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 27, 2012, 17:13:28 »

Co ta kuratorka pier..li. Zakaz prowadzenia pojazdów do 21-go roku życia? (bo niema czegoś takiego jak zakaz robienia prawka) powiedz kuratorce, że jak chce cię nastraszyć to już lepiej niech to zrobi mikołajem, może jakiś efekt będzie. Pijany nie byłeś, nikogo nie zabiłeś, szkoda naprawiona. Daj szczerą skruchę i poproś o łagodne potraktowanie. Sąd pogrozi palcem i ewentualnie zmarszczy czoło. Obyś zachowywał się mądrze i nie rób więcej takich numerów. Rób za niedługo prawko i miej oczy wokół głowy.
Zapisane

KaroLGTR

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 27, 2012, 17:45:17 »

Wszystko się okaże na czasie, a gadki typu siadasz na motocykl i masz w dupie no cóż ja tylko tak nie latam,a stare motóry lubie, teraz już niczym nie jeżdże CZ poszła na sprzedaż ale jest w dobrych rekach może ją kiedyś odkupie. 2 raz niestety wcześniej było żałosne obrażenie nauczycielki ale sprawa była tak żałosna że szkoda opowiadać głupia szkoła i tyle. Zobaczymy, hobby do starych pojazdów nie przeszło, ale nie będę kupować nawet WSK żeby ją rżnąć na pola bo to nie o to chodzi, kiedyś się kupi zrobi zobaczymy, teraz myślę o tym a później prawko i auto.
Zapisane

Matexx

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 258
  • Piekielna Tęczówka
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 27, 2012, 18:32:53 »

mhm jeżeli chodzi o to ubezpieczenie to pewnie sie na tym nie skonczy, :(  tak mi sie wydaje. OC uznali bo nie mieli wyjścia a firma ubezpieczeniowa ścągnie z Ciebie za naprawe, bo na każdej umowie jest napisane są punkty gdzie osoba która prowadzi pojazd powinna je spełniać i jest tam punkt na pewno o pełnoletności i poisiadaniu prawa jazdy. Więc tak na sam koniec firam pewnie skieruje sie do rodziców lub do Ciebie z regresem i zapłacicie koszty naprawy, oni tzw chwilowo zapłacili ale będą z was ściągać,.;

KaroLGTR

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 27, 2012, 18:36:50 »

To zależy od firmy, jedna ma w dupie czy masz prawko inni nie, pozatym motor i ubezpieczenie było na ojca.
Zapisane

Matexx

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 258
  • Piekielna Tęczówka
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 27, 2012, 18:49:28 »

Raczej nie mają w dupie słyszałem o ściąganiach, no jak było na ojca to do ojca zapukają.    http://www.e-poszkodowani.pl/regres-jak-sie-bronic-odwolywac-sie     z czAsem i tak zapukają.

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 27, 2012, 18:50:02 »

w najgorszym wypadku możesz dostać mandat 500zł za jazdę bez uprawnień i z własnej kieszeni naprawić szkody w aucie ale to zależy jak ubezpieczalnia zareaguje, jak oc było na ojca to sciągna z niego na pokrycie szkód jeśli potwierdzi że użytkowałeś motor za jego zgodą co jest chyba jasne a jak nie to pociągną ciebie do odpowiedzialności a że jesteś nieletni to i tak ojciec odpowie za twój "wybryk" kurator nie ma nic do tego chyba że sąd ci go przyzna w co wątpie .
 kiedyś jeżdziłem maluchem jak miałem 16 lat i rozdupcyłem barierki na drodze, dostałem mandat za brak uprawnień i na tym się skończyło w przypadku uszkodzenia czyjegoś samochodu to jak pisałem zależy od ubezpieczalni. nic innego za to nie groźi a zakaz robienia prawka na xxx lat czy do xxx wieku to jedynie jakby ktoś zginął ale to też zależy od sądu.
Zapisane
    Status GG

kozulec

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 330
  • Jawa 634 "1984, Jawa 638 " 1989, Ogar 200" 1984
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 27, 2012, 19:02:59 »

A wie ktoś jak to jest w przypadku PZU?

Zapisane
Moc i satysfakcja. Bez kompromisów :P
500655795

albiNOS

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 152
  • Kia Sorento, , Audi A4, Swift Coastline, Romet M1
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 27, 2012, 19:08:48 »

Jeśli miałeś 16 lat i dostałeś mandat to był on bezprawny. Postępowanie mandatowe stosuje się wobec osób które skończyły 17 rok życia. Co najmniej tyle lat musisz mieć w chwili popełnienia wykroczenia. Taki mandat można bardzo łatwo anulować w sądzie w ciągu bodajże 5 czy 7 dni. Tyle jest na to czasu.

Żeby ojciec nie odpowiadał za to, że dał ci motor (za to też jest mandat chyba ze 2 stówy) to najlepiej jak powie, że go ukradłeś. Syn jest osobą najbliższą, więc do ścigania sprawcy konieczne jest żądanie ścigania przez pokrzywdzonego. A takiego żądania wcale nie musi być i nikt syna za kradzież nie ukarze.
Zapisane

Ogorek350ts

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 109
  • JAWA 350 TS 1987r :D
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 27, 2012, 19:10:50 »

Najważniejsze że nikt nie ucierpial.
Wtedy byly by problemy..
Zapisane
Stajnia;
Jawa 350 TS 1987
Jawka 50 mustang

Wróciłem! tym razem z mocą !

hartman

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 33
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 27, 2012, 19:16:50 »

Trzeba było jeździć skuterem albo innym rometem to byś się teraz nie martwił. Sory ,ale co jest zarezerwowane dla pełnoletnich to młodzieży. Sam sobie winny jesteś i ciesz się ,że ubezpieczyciel wyciągnął rękę ,bo przy moto bez przeglądu normalnie zrzuciliby koszty na ciebie. Nie jeden by chętnie pojeździł wcześniej ,ale czeka do osiągnięcia pełnoletności..
Zapisane

KaroLGTR

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 27, 2012, 19:24:04 »

Nie dostałem mandatu, czekam na sprawę no ale z tego co mówicie tutaj na innych forach to zakazu raczej mi nie dadzą. A napisał w tych pytaniach od PZU że motór ja wziałem bez jego wiedzy bo tak najlepiej.
Zapisane

Marcin_93

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 812
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 27, 2012, 19:27:29 »

Jeździcie po młodym że bez kwita się buja a Wy starzy motocykliści bez kwitów wskami nie jeździliście? ;D
Zapewne 90% z Was tak, tylko Wam się udało bo nikogo nie pukneliście ;) .
Teraz jest tyle samochodów na drodze że nie trudno o kolizje...
Zapisane
Bez motóra mina jest ponura

Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
┌(-_-)┐┌(-_-)┘└(-_-)┘└(-_-)┐

motomaciey

  • Jestem hardcorem
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 141
  • JAWA 634 Scrambler '81
    • moje sprzęty na PJ
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 27, 2012, 19:28:13 »

Czy jest tu ktoś kuratorem ? Nie ? To ci heca, żadnego kuratora na forum motoryzacyjnym...
Według mnie stanowisz zagrożenie dla otoczenia, wina ewidentnie jest Twoja, szczęście w nieszczęściu, że nie zrobiłeś nikomu krzywdy np. małemu dziecku.
Jeździj sobie komarem aż dorośniesz i trochę w głowie Ci się poukłada a puki co nie wsiadaj na motocykl bo zrobisz krzywdę komuś i sobie.
Zapisane

DZIUK

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 269
  • Jawa 638-X, Jawa 638-7
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 27, 2012, 19:30:34 »

Tak jak pisze albinos na mandacie się niestety nie skończy bo jesteś zbyt młody, aczkolwiek byłoby to najlepsze rozwiązanie dla ciebie rozwiązanie. Pewnie twoi rodzice będą mieli sprawę w sądzie dla nieletnich. Do puki ty nie skończysz 17 lat oni bekają za ciebie. Zakaz robienia prawka jest jak najbardziej realny bo sam go kiedyś dostałem. Ten temat był z resztą kiedyś już poruszany.
Zapisane

wiedzmin

  • Gość
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 27, 2012, 19:51:32 »

BTW piszesz że nie tylko Ty tak jeździsz. Jasne że nie. Jest masa takich osób z tym że to Cię w żaden sposób nie tłumaczy. Zacznij być odpowiedzialny sam za siebie i nie patrz sie na innych. Ja rozumiem, że lubisz motocykle. Nic w tym złego. Wiek upoważnia Cię do zrobienia prawka na A1 do 125 ccm. Więc dlaczego z tego nie skorzystałeś? Masz jeszcze możliwość jeżdżenia motorowerem. Np Simson. Przecież wiesz o tym że to świetny motorower. Cezeta jest nie dla Ciebie. Jak podrośniesz zrobisz prawko - nie ma problemu. Tylko nie rób sobie ani w szkole ani sobie i rodzicom żadnych problemów.
Zapisane

albiNOS

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 152
  • Kia Sorento, , Audi A4, Swift Coastline, Romet M1
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 27, 2012, 23:18:12 »

Nie zapomnę jak kiedyś sprzedałem cześke 350 dla jednego łepka. Nie miał prawka, młody był ale no cóż, nasz klient nasz pan. Ależ był zdziwiony, że to tak idzie i jeszcze bardziej się zdziwił, że to ma jeszcze 3 biegi oprócz tego na którym zaczynał jazdę. Wcześniej podejrzewam, że jeździł na skuterze i Cześka dla niego była hajabuzą:


Zdarzyła się też inna sytuacja kiedyś tu opisana:



http://www.jawacz.pl/na-kazdy-temat/start-cezeta-na-manecie-jak-w-wuesce/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2012, 23:23:44 wysłana przez albiNOS »
Zapisane

KaroLGTR

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 28, 2012, 12:07:31 »

Ile razy mam pisać że tylko ja mam sprawe w sądzie I MANDATU NIE BYŁO !!! Miałem już ETZ 150, WSK 175 więc byłem przyzwyczajony do tej moccy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2012, 12:09:14 wysłana przez KaroLGTR »
Zapisane

wiedzmin

  • Gość
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 28, 2012, 12:27:20 »

Ale Ty dalej nie rozumiesz. Tu nie o moc chodzi. Równie dobrze i sześćsetą byś pojechał. Jeśli na skrzyżowaniu nie widzisz nadjeżdżającego auta, powodujesz zagrożenie ruchu drogowego to tylko z jednego powodu. Wiesz, facetowi w aucie to lotto nic mu się nie stanie przy spotkaniu z motocyklem, gorzej z Tobą. Następnym razem się zastanów co robisz. I nie wsiadaj na nic bez prawka. Masz po prostu zbyt małe umiejętności na motocykl i źle czytasz sytuację na drodze.
Zapisane

KaroLGTR

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jazda 487 bez prawka i spowodowanie kolizji.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 28, 2012, 20:16:37 »

Nie zauważyłem gościa i tyle po prostu rozglądałem sie lewo prawo jak zawsze tylko za szybko a typ o mnie zahaczył po prostu no bo jak można wjechać w drzwi jak gość jechał z 80km/h ?
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jazda bez wydechów - Shock Sistem

Zaczęty przez asdx21 « 1 2 » Mechanika

31 Odpowiedzi
11983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 07, 2016, 00:19:46
wysłana przez Krystiaan
Jazda Próbna po remoncie :)

Zaczęty przez £opian Mechanika

5 Odpowiedzi
4153 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 26, 2008, 11:14:44
wysłana przez £opian
34 Odpowiedzi
12769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 02, 2011, 21:54:24
wysłana przez Zysiu
2 Odpowiedzi
3059 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 18, 2013, 15:48:21
wysłana przez Deejf
197 Odpowiedzi
87496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 31, 2020, 17:09:23
wysłana przez sebatoja