Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 23:46:09
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all] Gasnie na wolnych...  (Przeczytany 5400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ptak

  • Gość
[all] Gasnie na wolnych...
« dnia: Listopada 19, 2005, 14:43:23 »

Witam,

stopniowo dochodze do tego jakie sa przyczyny roznych zachowan/niedomagan mojej jawy. Tym razem moj problem przedstawia sie nastepujaco:

motocykl jakas chwile pracuje rowno na wolnych obrotach, po pewnym czasie jednak zaczynaja pojawiac sie jakby "przerwy w pracy" jakby wypadal jeden cykl, zapala sie na chwile kontrolka ladowania, a potem wszystko wraca do normy i silnik znow chwile pracuje rowno, ale przerwy robia sie czestsze i w koncu po kilku takich przyduszeniach gasnie bezpowrotnie. Oczywiscie moment zgasniecia mozna odwlekac dodajac co pewien czas odrobine gazu.

No i moje pytanie, jaka przyczyna jako pierwsza sie wam nasuwa? Dodam ze wszystko wydaje sie byc sprawne, motocykl chodzi jak burza, silnik pracuje idealnie w pelnym zakresie obrotow. Wydaje mi sie ze albo zanika iskra (ale czemu?! wiec to raczej nie), albo nie dostaje paliwa (ale dlaczego i jak temu zaradzic?).

pozdrawiam,
Michal
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 23:34:54 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: gasnie na wolnych...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 19, 2005, 15:20:27 »

Moja jawcia też ma takie fanaberie czasem. Ale u mnie to jest raczej wina ga¼nika bo jak się moto zagrzeje to przestaje reagować na śrubki podniesienia pzepustnicy i składu mieszanki :'( Na razie z tym walczę, a z jakim skutkiem to się zobaczy:) Podobnie zachowuje się nawet sprawna jawa jak jej ustawisz za niskie obroty:) Nie wiem jakie ty ustawiasz, zazwyczaj nie schodzi się poniżej 1000 rpm:)
Zapisane

Jaro

  • Gość
Odp: gasnie na wolnych...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 19, 2005, 21:27:58 »

Moim zdaniem jest to wina gaznika po rozgrzaniu silnika zmniejszaja sie obroty i jawa sie dusi bo sa za niskie. Gaznik jest zle wyregulowany sprobuj go wyregulowac wpierw rozgrzej silnik ( pojezdzij troche ) a potem poodkrecaj lub poprzykrecaj srubki od gaznika. Lekko przykrec lub odkrec i sprawdz jaka bedzie reakcja czasami przez chwile nic sie niedzieje ale po jakims czasie widac roznice. Wyreguluj tak aby jawa niegasla na wolnych obrotach i moim zdaniem bedzie dobrze  ;D
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: gasnie na wolnych...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 21, 2005, 21:06:46 »

A może to słynne "fałszywe powietrze"? Szukaliście w tym temacie?Ja tam bym obstawiał w ten sposób.
Zapisane

ptak

  • Gość
Odp: gasnie na wolnych...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 22, 2005, 00:29:48 »

Obroty oczywiscie ustawiam na ok. 1000, nawet odrobine wiecej, wiec to raczej nie kwestia ustawienia wolnych obrotow. Zreszta, jak mowie, jawa pracuje sobie rowniutko jakis czas na wolnych, cos kolo minuty, czasami dluzej nawet, a potem powoli pojawiaja sie jej fanaberie :)

Jesli natomiast chodzi o to slynne falszywe powietrze to szczerze mowiac zawsze bylem wobec niego dosc sceptyczny. Moze dlatego, ze nigdy nie bylo mi dane doswiadczyc jego wplywu na prace silnika w sposob namacalnie latwy do zauwazenia :) Ale kto wie czy to nie to?

Swoja droga, musze sie tu przyznac ze poirytowany trudnosciami zwiazanymi z wymontowaniem gaznika polaczonego ta cholerna guma z airboxem, zdecydowalem sie wywalic w cholere owa gume i zainstalowac filterek stozkowy z allegro. To moze to... W ogole co myslicie o moim pomysle? Da sie przezyc, czy tragedia jakas sie stala, ze diametralnie zmienilem jawowski patent? Bo szczerze praktycznie zadej roznicy nie dostrzeglem...

--
pozdrawiam,
Michal
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: gasnie na wolnych...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 22, 2005, 02:12:29 »

Hmmmmm długość układu dolotowego ma takie samo znaczenie dla pracy silnika jak długość układu wylotowego :) Długość układu dolotowego mierzona jest od filtra więc teoretycznie może to mieć jakiś wpływ ale praktycznie chyba nie będzie miało żadnego :) Zainstaluj, przetestuj, zobaczysz ;D
Zapisane

Jaro

  • Gość
Odp: gasnie na wolnych...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 22, 2005, 18:51:29 »

A od kiedy ci to sie dzieje od tamtej pory jak kupiles i zamontowales filterek stozkowy z allegro ??. Jesli tak to wymien na stara podciwa gume i zobacz czy jest jakas roznica
Zapisane

ptak

  • Gość
Odp: gasnie na wolnych...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 22, 2005, 19:23:56 »

Wlasciwie trudno powiedziec od kiedy, bo jest to "usterka" wrecz niezauwazalna i nieodczuwalna w normalnej jezdzie. Bo kiedy po chwili stania na swiatlach zaczyna przygasac, wystarczy delikatny ruch manetka, minimalne dodanie gazu i znow mam spokoj na dluzsza chwile. Tak tylko chcialem do perfekcji doprowadzic prace mojego ukochanego sliniczka :)

Wiec jesli filterek mialby byc temu winny, to przecierpie to i go zostawie. Trzeba isc na kompromis, a jawa dzieki niemu... she's got a LOOK!!! :) ...calkiem fajnie sie prezentuje.
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: gasnie na wolnych...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 22, 2005, 21:16:07 »

Zainstalowanie filtra stożkowego, pod warunkiem że nie pogarsza on przepływu powietrza, powinno poprawić pracę silnika.Nie powinien on pogorszyć warunków pracy silnika na wolnych obrotach.Proponuje prosty eksperyment.Zdejmij filter stożkowy i pozwól popracować silnikowi na wolnych obrotach bez filtra,zobaczysz co się stanie.Twojemu silnikowi praca przez kilka minut bez filtra na pewno nie zaszkodzi.Sprawdz.
Zapisane

ptak

  • Gość
Odp: gasnie na wolnych...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 22, 2005, 21:39:19 »

To ze mu nie zaszkodzi specjalnie to wiem, bo swoja Jawe kupilem od goscia ktory w ogole nie uznawal potrzeby filtrowania powietrza i jezdzil zawsze bez filtra :) Sprawdze. Mam jednak wrazenie ze owo przygasanie to moze byc jakis detal w gazniku, jak bede mial czas to sie mu dokladniej przyjze...
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 26, 2013, 11:29:10
wysłana przez maciuborek
6 Odpowiedzi
3013 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 03, 2013, 17:24:24
wysłana przez Mathini
5 Odpowiedzi
3547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 10, 2013, 21:25:19
wysłana przez Kamil350
15 Odpowiedzi
3670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 16, 2015, 18:24:10
wysłana przez adrian3141
6 Odpowiedzi
2867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 21, 2015, 07:41:38
wysłana przez rufualdo03