Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maj 02, 2024, 04:58:11
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all] Obroty nie rosna odrazu po dodaniu gazu  (Przeczytany 6025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SirP

  • Gość
[all] Obroty nie rosna odrazu po dodaniu gazu
« dnia: Kwiecień 08, 2006, 01:33:08 »

Powiedzcie mi jak się pozbyć "dziury" w obrotach? Założyłem ga¼nik i jedyny problem polega na tym, że zaraz po dodaniu gazu najpier motocykl chodzi przez chwilę jak czterosów ( robi jak junak, paf paf paf), porostu obroty nie rosną wraz z przekręceniem rolki gazu. Nie wiem którą śrubkę wykręcić czy poziomą czy pionową? nie wiem czy jest zadużo mieszanki czy zadużo powietrza? Juz próbowałem kręcić tymi srubkami w rózne strony ale raczej nie przynosi to jakiegos skutku, dlatego pytam na forum może ktoś wie co zrobić?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 23:11:47 wysłana przez Bulo »
Zapisane

mortimers

  • Gość
Odp: Obroty nie rosna odrazu po dodaniu gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2006, 08:38:27 »

moze za duzp laiwa dostaje i go zalewa??,a nie spadla ci linka z przepsutnicy??
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: Obroty nie rosna odrazu po dodaniu gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2006, 15:04:13 »

A sprawdziłeś ustawienie zapłonu.Bo to nie musi być wina ga¼nika.
Zapisane

SirP

  • Gość
Odp: Obroty nie rosna odrazu po dodaniu gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2006, 23:31:41 »

Zapłon ustawiony jest dobrze tak, że wydaje mi się że to wina ga¼nika ale nie wiem jak się tego pozbyć. trochę to uciązliwe bo jednak jak ruszam to muszę przygazować.
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: Obroty nie rosna odrazu po dodaniu gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2006, 23:36:17 »

A jak masz ustawioną śrubę składu mieszanki? Na ile jest wykręcona?
Poza tym zawsze warto przeczyścić dysze :)
Zapisane

Traktorzysta

  • Gość
Odp: Obroty nie rosna odrazu po dodaniu gazu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2006, 19:08:49 »

SirP, spróbuj dokrecić śrubę składu mieszanki do oporu, ustawić iglicę na pierwszy rowek od góry i zobaczyć, co się dzieje. Jeśli to nie pomoże, to wtedy rozbierz gażnik, przeczyść go dokladnie i ustaw poziom paliwa (było o tym na forum). Tyle (jeżeli faktycznie uważasz, ze zapłon masz ustawiony prawidłowo, a nic, oprócz zmiany gażnika nie robiles; aha i zwróc uwagę na ewentualne fałszywe powietrze na mocowaniu gaznika do cylindrow)
Zapisane

SirP

  • Gość
Odp: Obroty nie rosna odrazu po dodaniu gazu
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2006, 21:57:38 »

Poziom paliwa powinien być ok chyba, że w nowych ga¼nikach tego nie regulują bo kupiłem nowy ga¼nik jednak okazał się trefny więc przełozyłem z nowego do starego pływak (w starym był dziurawy). Po dokręceniu śruby dodatkowego powietrza motocykl gaśnie, podobno oznacza to, że nie zasysa tzw. fałyszywego powietrza. Iglicę mam na 2 rowku (środkowym) ponieważ motocykl jest na dodtarciu. śruba była wykręcona na 0,75 obr teraz jest na 1,5 obr wsumie nie ma różnicy zawsze jest ten wkórwiający "dół" pozatym obroty ostatnio zauwazyłem, mało stabilne. Chodzi troche motocykl OK a potem zaczynają pomału spadać, spadać aż zgaśnie. Trochę to denerwuje bo jak stoje długo na światłach to muszę podgazowywać żeby niezgasł. Muszę się zabrać porządnie za regulację.
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Obroty nie rosna odrazu po dodaniu gazu
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2006, 22:17:27 »

Ja uważam że to jednak wina zapłonu. Może nie tyle ustawienia kąta wyprzedzenia co kondensatorów >> wg. mnie powinieneś je wymienić.
Zapisane

SirP

  • Gość
Odp: Obroty nie rosna odrazu po dodaniu gazu
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2006, 20:38:07 »

Kondensatory własnie kupiłem nowe :-) podobnie jak przerywacze :-) regulowałem ga¼nik ale jakoś znaczace poprawy niezauważyłem zato motocykl lepiej trzyma obroty na biegu jałowym (wczęsniej gasł nawet nagrzany) no i lepiej się rozpędza jednak dziura jest dalej. Kolega opowiadał mi swój sposób ustawiania zapłonu, może ktoś też coś takiego stosował więc będzie sie mógł wypowiedzieć otóż, on uruchami silnik (nie wiem czy na ssaniu czy nie) i kręci płytką na której znajdują się przerywacze, dopóki silnik nie osiągnie najwyższych obrotów wtedy podobno zapłon wyregulowany jest idealnie. Nie wiem co otym myśleć kusi mnie żeby spróbować ale niechce sobie nachrzanić i ustawiać od nowa zapłon metodą tradycyjną.
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Obroty nie rosna odrazu po dodaniu gazu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2006, 21:12:47 »

Tak się ustawiało zapłony w autach (m.in. malaczu) na "słuch". Paru kumpli tak robiło i paru mechaników starej daty też- więc może coś w tym jest :)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
8329 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 29, 2018, 00:30:03
wysłana przez czeron
Jawa dławi sie po dodaniu gazu???

Zaczęty przez Piotrek350 Mechanika

5 Odpowiedzi
6436 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 18, 2007, 21:01:38
wysłana przez madras30
8 Odpowiedzi
3220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 16, 2008, 18:46:59
wysłana przez grucha591
4 Odpowiedzi
2769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 18, 2011, 15:17:57
wysłana przez murciefan
Linka gazu

Zaczęty przez lolnik904 Mechanika

7 Odpowiedzi
4419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 13, 2012, 20:48:58
wysłana przez kuchar