Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 07:55:30
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Traci moc po rozgrzaniu..  (Przeczytany 10888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewinny

  • Gość
Traci moc po rozgrzaniu..
« dnia: Stycznia 12, 2007, 23:16:25 »

Gdy troche zagrzeje swoja czarną to czuje ze trci moc, na poczatku myslałem ze mi sie wydaje, ale coś jest nie tak jak ma byc. Podejzewam o to zapłon. Co myslicie?
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 13, 2007, 00:57:25 »

a nie jest przypadkiem na dotarciu?
Zapisane

niewinny

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 13, 2007, 09:41:12 »

nie jest na dotarciu, i sie nie ksztusi. pracuje ładnie, gdy odpowiednie ilosc paliwa wejdzie do gaznika i juz rowno podaje do garnkow, to chodzie elegancko, dopiero potem traci moc
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 13, 2007, 11:19:54 »

Ale co jest objawem tego, że według Ciebie traci moc po nagrzaniu? Ja bym stawiał na to, że tłoki puchną, ale to tak jak pisał Brein moto musiałoby być po remoncie. Może po prostu sprzęgło Ci się ślizga po nagrzaniu.



pzdr
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2007, 11:59:13 »

Generalnie dwusów traci moc po nagrzaniu. Jeżeli jest to bardzo wyra¼nie oczuwalne to albo puchną tłoki - moto niekoniecznie musi być po remoncie, czasem dochodzi do tego w maszynach z dużym przebiegiem bo bardzo silnym nagrzaniu albo faktycznie sprzeło zaczyna ślizgać.
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2007, 12:16:10 »

potwierdzam, w mojej jawie tez zawsze mialem odczucie ze jak sie nagrzeje to jest slabsza, dlatego najlepiej mi sie jezdzilo wieczorem jak bylo juz chlodno  ;)
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 13, 2007, 22:04:03 »

jezeli moto bylo po remonciku i byly wymieniane tloki (na niewiadomego pochodzenia albo polskie ) to 95% ze tloki pucha

mnie spuchl jeden po ponad 1200km  <eek>  i "no coments"
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

niewinny

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 14, 2007, 20:58:33 »

Jawka ma 12000 przebiegu, wiem kiedy slizga sie sprzegło, to nie to. Nigdy nie były zdejmowane głowice. Jesli to naprawde tłoki puchna to niedobrze, tylko ze wczesniej tego nie czułem. Cały czas mam nadzieje ze to zapłon.
Zapisane

leon

  • Gość
Jawa traci moc 638
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 11, 2012, 21:15:45 »

Witam , mama Jawe 350 638 , jadąc w penym monecie traci power , zatrzymuje sie odpalam i potem już jest ok . Co to może być ??? Swiece mam nowe NGK , mieszanka 1:50 .Co to może być ???
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Jawa traci moc 638
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 11, 2012, 21:28:09 »

Może masz zatkany odpowietrznik korka baku i paliwo nie spływa dobrze ?
Zapisane

leon

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 11, 2012, 21:36:49 »

Głupio zabrzmi , ale gdzie jest ten odpowietrznik ??
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 11, 2012, 21:40:36 »

Głupio zabrzmi , ale gdzie jest ten odpowietrznik ??

Za pewne w korku baku :D
Jak go zdejmiesz i oglądniesz to zrozumiesz.


A cylindry ile mają km przejechane ? Tłoki masz oryginały ?
Może ci tłoki puchną ?
Zapisane
    Status GG

leon

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 11, 2012, 21:51:07 »

Kupiłem go w maju , odrestaurowałem , ale do silnika nie zagladałem ( brak wiedzy -:) przebieg ma 23 tys. Na poczatku pracuje super , przejaechałem nim maxymalnie jednorazowo jakies 150km . Dzieje sie tak po około 20-25 km w trasie . Potem jak stane i odpale na nowo jest ok.
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 11, 2012, 22:02:45 »

To jak na gorąco słabnie to może kompresja już jest słaba ? A nie gaśnie na wolnych jak jest zagrzana ?


Ewentualnie - Czy gaźnik nie robi się gorący tak że paliwo paruje z niego ?
Zapisane

leon

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 11, 2012, 22:05:26 »

Tak gaśnie na wolnych jak jest zagrzana .
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 11, 2012, 22:24:14 »

To przypuszczałbym słabą kompresję ... Przebieg 20'000 i więcej prawdopodobnie klasyfikuje cylindry do szlifu i spokojnego docierania później . Ale trzeba by jeszcze to zweryfikować , sprawdzić gaźnik i zapłon , źle ustawione też mogą dawać podobny efekt .


Jakbyś zdjął cylindry , to wsadza się pierścień zdjęty z tłoka do jego cylindra i sprawdza luz na zamku (tej przerwie) pierścienia - gdy jest większy niż 0,8 mm to pierścienie (i najczęściej tłoki też) potrzeba nowe . Jeśli cylinder ma wyraźny , wyczuwalny próg na górze (5mm od górnej krawędzi) to też znaczy że jest prawdopodobnie wyjechany i trzeba go przeszlifować (w odpowiednim zakładzie) na kolejny szlif naprawczy . Cylindry robi się zawsze parami - na ten sam szlif , to bardzo ważne .
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2012, 22:25:54 wysłana przez von_Majzel »
Zapisane

leon

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 11, 2012, 22:41:37 »

Ok, dzieki jutro podjade do mechaniora , który zajmuje sie sercem mojej "ZJAWY" Pozdrawiam
Zapisane

smaku19

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 11, 2012, 23:01:25 »

Prawdopodobnie był przegrzany  i jak się teraz nagrzewa zwiększa objętość metal i wtedy ma większe tarcie i hamuje silnik przez to jest słabszy po nagrzaniu.
Zapisane

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 12, 2012, 14:11:46 »

Cytuj
To przypuszczałbym słabą kompresję ... Przebieg 20'000 i więcej prawdopodobnie klasyfikuje cylindry do szlifu i spokojnego docierania później .

Jeżeli chodzi o wolne obroty to mam to samo, czasem trzyma, ale rzadko to się zdarza. Po prostu gaśnie, sprawdzałem na dwóch gaźnikach, z filtrem paliwa i bez. Jak ustawię 1200 obrotów to je trzyma, ale nierówno, czasem zwalnia czasem przyśpiesza.

Przebieg mam 19 948. Wiedzy o silniku nie mam zbytniej na pewno nie o garach. Dół był robiony, ale stawiam, że tylko łożyska i labirynt ktoś wymienił, paliwko bardzo dobrze zasysa. Zresztą to tylko założenia, bo moja luba przewinęła się raczej przez ok. 3 par rąk stąd nie wiem co jej było itd.

Dodam tylko, że bardzo mocno gary dzwonią. Kopkę też coś łatwo przełamuję, nawet ręką. TS ma ciut większą komprechę, ale różnica jest ogromna. Z tego co olo mówił to dla niego też coś za łatwo się przełamuje. 120 jeszcze jedzie, kopa ma. Niby... Nie miałem okazji jechać na sprawnym żeliwniaku.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2012, 14:14:10 wysłana przez Jawolotmen »
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

von_Majzel

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 12, 2012, 15:10:11 »

Prawdopodobnie był przegrzany  i jak się teraz nagrzewa zwiększa objętość metal i wtedy ma większe tarcie i hamuje silnik przez to jest słabszy po nagrzaniu.


Po 20'000 km to nie jest możliwe . Piszesz o zatarciu w silniku z niewielkim przebiegiem chyba . Po ostrym przegrzaniu możliwe są efekty rozhartowania części , np pierścieni .


Silnik nawet ze słabą kompresją będzie mieć dobrą "górę" i prędkość maksymalna będzie zachowana, natomiast widoczne będzie słabe przyspieszanie i brak mocy na niskich obrotach .
Zapisane

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 12, 2012, 19:03:19 »

Stary martwisz mnie, bo na 4 słabo jedzie. Z niższych obrotów nie opcji, muszę redukować. Po prostu na niższych obrotach trochę nie ma siły jechać.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

von_Majzel

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 12, 2012, 19:28:44 »

Heh , przykro mi strasznie ... Najlepiej to pojedź do kogoś do warsztatu , niech sprawdzi Ci kompresję manometrem , wtedy będzie pewność .
Ja nawinołem 33'000 km (na 3 cim szlifie , i lewy cyl mi sie posypał) i p.Jedynak który tu ma warsztat powiedział na podstawie prawego garu że 4ty szlif z tego się nie da już zrobić . Mimo takiego przebiegu , jawa paliła mi na 4 ty kop , jechała swoje 130km/h . Jedne rzeczy które odczuwałem , to że słabiej przyspieszała i pod górki miała problem jak nie była na dużych obrotach . Na pierścieniach miałem 1,2 mm luzu na zamkach , to mówi samo za siebie ...
Zapisane

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 12, 2012, 20:33:41 »

Teraz mam to samo... Jak nie mam obrotów przed wzniesieniem to na 4 zamiast przyśpieszać to zwalnia.

Chyba muszę poważnie pomyśleć nad szlifem zwłaszcza, że pierścienie tłuką się już jak głupie. Może także stąd problem pt. na sprzęgle mi gaśnie, sprawdziłem sobie jak sprzęgło w knedlu działa, tarcze ciut się rozsuwają, ale tylko na tyle, by kosz mógł się kręcić, a to stawia ciut opór. Może po prostu silnik przy jałowych obrotach z tą komprechą nie jest już w stanie przełamać tego delikatnego obciążenia jakim jest sprzęgło zaciągnięte i zapięty bieg stąd gaśnie. Na pewno sprzęgło nie ciągnęło, bo jak stawiałem moto między nogi to stało.

Ogólnie z dołu nieważne na jakim biegu prócz 1 kiepsko się zbiera już. W mojej WSK mam to samo, więc teraz mam oba motory z kiepską komprechą, FAIL :D Jak się zakręci to jedzie, ale to nie to co bym chciał jednak :D

Z tym, że przeszlifowanie Cyla dla WSK to 50zł plus tłok za 25zł komplet i jadę dalej. Za 70-90zł jedzie dalej, a w knedlu to trochę jak ponad 2x tyle tego YAFUD.

Cóż, w przypadku knedla zaryzykuję i dam tłoki almota, oby się nie zatarły po 5km...
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

Iwan166

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 15, 2012, 15:12:31 »

Na bank masz za słabą kompresje, moja TS-ka miala jakies 33 tys, wszystko nominalne i na 4 juz prawie w ogole nie chciala jechac, musiałem rozpedzic ja na 3 do jakis 90 zeby dopiero wrzucic 4. Przez ostatnie 3 k jej nie oszczedzałem i przez to pękły mi pierscionki, wymieniłem je, tłoki itp, po wymianie od razu poczułem róznice, miala wiecej mocy, lepiej sie zbierała, na 4 mogłem jechac spokojnie 50-60 km/h i bez problemu przyspieszała. Wydaje mi sie ze po remoncie była głosniejsza, tzn. bardziej basowy dziwek z tłumików, zapewne było to spowodowane lepsza kompresja :D To był całkiem inny motor, póki nie wyrobił sie wodzik i pękł kosz sprzęgowy ;|
Zapisane

maciek251

  • Gość
Odp: Traci moc po rozgrzaniu..
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 15, 2012, 20:48:25 »

tez stawiam na kompresje musiałeś ją przegrzać w wsce tak miałem
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
5861 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 02, 2008, 16:08:31
wysłana przez mati krk
9 Odpowiedzi
4391 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 02, 2014, 19:54:49
wysłana przez mostasz
42 Odpowiedzi
12134 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 02, 2016, 18:21:42
wysłana przez yuzik
5 Odpowiedzi
2759 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 29, 2015, 18:17:59
wysłana przez pax93
25 Odpowiedzi
5434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 24, 2017, 01:21:16
wysłana przez Waligora