Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 15, 2024, 15:45:15
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all] Sprzęgło slizga na ciepłym silniku  (Przeczytany 10793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tokarz

  • Gość
Odp: sprzęgło?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 29, 2006, 10:24:34 »

Patent już sprawdziłem wystarczająco. Od założenia przejechałem prawie 2500 km. Wczoraj odkręciłem dekiel, żeby przy okazji zmiany oleju, zobaczyć co z blokadą nakrętki. Siedziała w niezmienionej pozycji. Teraz tylko dokupię niebieski silikon, żeby złożyćdekiel i zalewam nowy olej.
Mam tylko mały problem, a mianowicie sprzęgło mi nie odbija równomiernie. Tak jakby w połowie się blokowało i pó¼niej gwałtownie odblokowało. Nie jest to przyjemne i zdrowe dla motoru. Wydaje mi się, że to cały ten mechanizm półautomatu sprzęgła się przycina. Muszę to od razu zrobić.

P.S. - Co do Ruszczyka, to dziwny jest to sklep. Raz mi wysyłają uszczelniacz popychacza za 8 zł, a pó¼niej za 4 zł... od czego zależy ten cennik nie byli mi w stanie powiedzieć...
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: sprzęgło?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 29, 2006, 13:04:13 »

ja mam u mnie sprzeglo zabezpieczone w bardzo prosty sposob, mam cieniutka blaszke z dwiema dziurami, jedna dziura wchodzi na szpilke koszyka a druga na walek skrzyni, mam tak to zakrecone juz chyba z 3-4 lata i daje rade, nigdy mi sie sprzeglo nie odkrecilo <thumbup>
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: sprzęgło?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 01, 2006, 12:15:14 »

cześć wszystkim.

co do blokady to mój patent może być lepszy i tañszy <thumbup> wystarczy dobrać blaszkę troszkę dłuższą od promienia zabieraka, na jednym koñcu nawiercić otwór pod czop i założyć tak aby drugi koniec zaparł się między palcami zabieraka, potem zagiąć blaszkę na nakrętce i "nie ma mocnych", wystarczy jak będzie gruba na 2 mm, może być z pocynkowej. ja tak mam od dwuch sezonów i bez problemów :], wcześniej co  jakieś 150 km grzebałem bo się popuszczało.
Zapisane

Fenix_

  • Gość
Odp: sprzęgło?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 01, 2006, 22:43:05 »

A jakie masz sprzegło jawoskie czy CZ bo jak jawoskie to zawsze ci bedze tak sie robiło tak ze puszczasz troszke szybciej i tak rwie szarpie i taki wku....a.....

Czesi sie przyznali do tego ze sprzegła z jawy TS sa ¼le przemyślane i jak by ktoś maił moze dokumentacje od np 640 to od tego modelu po dzisiaj jest sprzegło CZ....
Popełnili błąd konstrukcyjny wiec jak chcesz miec spokoj to kup kompletne sprzegło od CZ i delektuj sie bezawaryjną pracą....
Ja juz tak jezdze i wszystko jest ok......
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2006, 22:45:13 wysłana przez Fenix_ »
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
8116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 11, 2009, 12:56:44
wysłana przez Mofeix
30 Odpowiedzi
14046 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 19, 2011, 17:45:35
wysłana przez QBANIN
14 Odpowiedzi
7055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 13, 2011, 21:52:23
wysłana przez ForesT
22 Odpowiedzi
9268 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 07, 2011, 16:47:23
wysłana przez Strażak
26 Odpowiedzi
11197 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 21, 2014, 15:48:14
wysłana przez muczos