Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 02, 2024, 01:27:27
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: zima zima...  (Przeczytany 16184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaziu

  • Gość
zima zima...
« dnia: Września 09, 2006, 00:16:08 »

Pomalu tegoroczny sezon bedzie sie konczyl, i w zwiazku z tym jestem ciekawy, czy zakladacie skory, 3 pary kaleson i jezdzcie dalej czy zime spedzacie w ogrzewanych garazach z grzanym piwkiem w reku ?, jak sobie radzcie z zima ?
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #1 dnia: Września 09, 2006, 00:31:24 »

wypowiem sie jako pierwszy : z tym to roznie bo z jednej strony jak wiatru nie ma i nie jest slisko to czasem mi sie zdarzy "przegonic" moto po niedalekiej okolicy ale wtedy zamiast kasku na baniaczek zakladam kilka czapek, a z drugiej strony niestety trzeba myslec o wlasnym zdrowiu bo mozecie uznac to za smieszne ale na calorocznym jezdzeniu rowerem   nabawilem sie calkiem nieladnych zapalen i przemrozen stawow (najgorzej jest z palcami i kolanami) ,a z trzeciej strony zima to pora napraw, remontow, klarowania pomyslow, itp na przyszly sezon
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

nerlst

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #2 dnia: Września 09, 2006, 12:12:09 »

Ja zime spędze w zimnym garażu z Jawą, zimnym piwkiem i farelką co by troche cieplej było ;) szykuje się... hmmm nazwę to remont totalny czyli blachy do lakiernika, nowa instalacja 12V (mam 6V), z dwóch silników będę składał jeden (chociaż oba są w stanie bdb, ale będę sie czuł lepiej jak będę miał nominały, nowe zębatki i kute wodziki w jednym silniku), nowe opony i dużo innych rzeczy więc nie moge się już doczekać wiosny  <thumbup>



pzdr
Zapisane

antek

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #3 dnia: Września 09, 2006, 12:23:46 »

Ja na zime wprowadzam jawe do ciepłej piwnicy i jest to okres na przeglądy ,zmiany,czyszczenia.Planuje po sezonie zmienić kolor na błekitny met oraz całą nową instalacje elektryczną.
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #4 dnia: Września 09, 2006, 12:54:50 »

Antek ja też zmieniam lakier na błękitny metalik <punk>


pzdr


Zapisane

czahol1

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #5 dnia: Września 09, 2006, 17:31:12 »

Zima zima to bedzie moja 1 zima z jawa,czyli malowanko,wymiana uszczelek,kanapy,zima je chyba tylko na takie rzeczy bo ja np chyba bym tego nigdy niezrobil gdyby nie zima bo caly czas chcialobymisie jezdzic <punk>
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #6 dnia: Września 09, 2006, 18:55:18 »

Ja zime spędze w zimnym garażu z Jawą,  szykuje się... hmmm nazwę to remont totalny nowa instalacja 12V (mam 6V), z dwóch silników będę składał jeden

To tak jak u mnie. Chwile temu kupiłem silnik CZ 12V i w zimie będę eksperymentował  <thumbup>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

emzet

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #7 dnia: Września 09, 2006, 21:28:52 »

a mnie czeka chyba rozpołowienie silnika (znowu) w celu wymiany wodzika - zaczęła mi wyskakiwać 2jka :(
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #8 dnia: Września 09, 2006, 21:35:43 »

Naczelny planujesz kupić instalacje używaną, czy tak jak ja kupujesz nowe kabelki i sam bedziesz kładł instalację? Sorry za  <offtopic>



pzdr
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #9 dnia: Września 10, 2006, 09:04:52 »

Naczelny planujesz kupić instalacje używaną, czy tak jak ja kupujesz nowe kabelki i sam bedziesz kładł instalację?

Miałem zostawić swoją 6V bo pewnie sie dużo nie różni. Może tylko jakieś kable do alternatora. Ale dostałem z silnikiem pęk kabli 12V. Więc jeszcze nie wiem jak to będzie. Zobacze które będą w lepszym stanie.
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #10 dnia: Września 12, 2006, 18:20:17 »

moja zaprowadze jak zwykle do stodoly dziadka i nakryje pokrowcem
w zimie nie jezdze
kiedys sie przejechalem swoja CZ na ubitym sniegu to niezlego pirueta wykrecilem  :-/
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #11 dnia: Września 12, 2006, 20:36:22 »

Ja zime spędzam na obrotach czyli regeneracja wału łożyska i simeringi reszta jest ok z silnikiem bo jak jechałem to nawet jak mucha mi w szybke przywaliła to nie słyszałem bo jawa ładnie na wale gra <crybaby> <crybaby> .a rama ehhhhhh cała do malowania opony nowe amortyzatory nowe przednie zawieszenie do poprawki ,i oczywiście poszukiwanie szybki do owiewki do mojej jawulki ,a szybka jest taka co u ciebie antek gdzie ja kupiłeś?? <punk> <punk> <punk>
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

carlos

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #12 dnia: Września 15, 2006, 11:45:43 »

ja zimą pewnie się wezmę za picowanie  :> ale niestety w zimnym garażu  <mur> grzejnika jeszcze tam nie dałem
Zapisane

luk58

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #13 dnia: Października 14, 2006, 13:59:44 »

Ja zamierzam zabrać się za wydechy w mojej TS`ce , przedewszystkim wahacz tylny demontarz i tulejki do roboty, wymiana kilku elementow na nowe lub w lepszym stanie no i lakierek jakiś nowy bo ten poprzedni właściciel żle położył :-/ . W zime napewno nie będę jeżdził bo szkoda zdrowia i maszynki a i jazda nie należy do najbezpieczniejszych. Poganiam do puki jeszcze ładne słoneczko będzie a póżniej do garażu i smutna dluga zima bez jazdy <crybaby>. Szkoda że sezon jest taki krótki :[
Zapisane

Gooch

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #14 dnia: Października 14, 2006, 14:23:13 »

I w tym momencie żałuje ze nie mieszkam we włoszech bo tam sezon trwa cały rok  :>
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #15 dnia: Października 14, 2006, 22:50:33 »

I w tym momencie żałuje ze nie mieszkam we włoszech bo tam sezon trwa cały rok  :>

...chyba że spadnie śnieg  :>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

kuba3ma

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #16 dnia: Października 15, 2006, 09:08:22 »

A ja zakupuje ocieplacze na kolana pas nerkowy i kominiarke i smigam tak dlugo jak sie da czyli planuje jeszcze z miesiąc a po¼niej sprawie sobie jakiegoś maluszka za 300zł byle tylko zime przeje¼dzic:)A zima zrobie w jawci sprzęgło tak żeby już nie było problemów, wypoleruje wszystko co sie da;)Uszczelnie wszystko co potrzeba no i jak znajdą sie środki to oddam wszystkie blachy do lakiernika bo obecny lakier jest ¼le zrobiony.mam do dyspozycji zimny garaż, ciepła piwnice do której jak wepchne moto to wyciągne dopiero wiosną i pomieszczenie z piecem na normalnym poziomie u sąsiada:)
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #17 dnia: Października 15, 2006, 15:05:31 »

dla mnie sezon dopiero sie rozpoczyna. po prawie 3 latach przerwy <mur>

Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #18 dnia: Października 22, 2006, 13:57:09 »

ja z moja jawą juz zakoñczyłem sezon gdy urwałem kopniak. :(  od tygodnia rozbierałem jawe na części pierwsze-dzis skoñczyłem :D  remont okazuje sie ze bedze kosztowny ale mysle ze warto tyle kasy na nią wyłożyć. Czesci które musze kupić wyniosą mnie około 500zł + regeneracja 100zł + lakier+rejestracja=około1000zł . Jak sie jeszcze jawa spisze w trasie to dostanie może rozrusznik (jak bede miał kase) .Rozbierało mi sie bardzo miło,bez większych problemów rozkręcałem ja palcami :> :>  ehh.... te drgania :D .rama juz wyczyszczona czeka na lakier ,bak znowu do pospawania, opony do wymiany,  wszystkie łożyska simeringi ,łañcuch, moze instalacja , wszystko wyjdzie w praniu, jak narazie jest dobrze gozej jak cos jeszcze rozwale niechcący -ja tak umie <mur> . Może sie wyrobie na początek sezonu :P, o jeszcze jedno pytanie jakie numery łożysk są w czole wału bo znalazłem numeracje ale od CZ i nie wiem czy to takie same wiec prosze powiedzcie <cheers> <punk> <punk>
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #19 dnia: Października 22, 2006, 19:40:39 »

no dzisiaj to pogoda byla taka ze sezon mozna rozpoczynac  :D

co do lozysk tu Gustaw poszukaj  <hammer> na forum napewno bylo podawane,
albo w watku ogolnie o lozyskach, albo w watku o regeneracji walu
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

M£ODY

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
  • WSK 125. JAWka 50
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #20 dnia: Października 29, 2006, 15:43:32 »

W mojej Jawie cos w prawym garze poszlo,wiec juz stoi od 2 tyg.  :-/ jak nazbieram troszke kasiury to sie wezme za remont,ale to juz pewnie pozzzzna zima.a narazie Jawa zapadla w sen zimowy.jazda zima to juz mnie nie kreci,kiedys WSK sie jezdzilo,ale to niezdrowe dla motocyklisty i jego motoru.a od czsu do czsu zajde se z kumplem do garazu  <cheers> i sie powspomina minony sezon <book> i pomarzy o podrozach,nowych przzygodach w nastepnym. :>  <beer>
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2006, 15:48:09 wysłana przez M£ODY »
Zapisane

Wódz

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #21 dnia: Października 29, 2006, 16:52:48 »

Ja mam nadzieje jeszcze się przejechać w tym roku :D
A nie bardzo mam z kim wspominać sezon i marzyć o podróżach, bo nie wielu mam znajomych których to kręci :'(
Pozdr
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #22 dnia: Października 30, 2006, 14:23:22 »

A nie bardzo mam z kim wspominać sezon i marzyć o podróżach, bo nie wielu mam znajomych których to kręci :'(
Pozdr

jak to a my??

co do tematu , na mazowszu jest takie słoñce w połódnie, że nic tylko kalsony i na motor:))
jeszcze swojej nie usypiam bo niedawno ją wybudziłem.
przynajmniej o chłodzenie nie trzeba się martwić, ale zato rozklejanie zimnego sprzęgła dłużej trwa.będe jeżdził  do pierwszych sniegów.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2006, 14:52:56 wysłana przez wskpan »
Zapisane

Jawiarz350

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #23 dnia: Października 30, 2006, 15:04:06 »

Ja jeżdżę po wsi jak nie ma śniegu :) A jak jest to łañcuch na tylne koło i jjaazzddaa :)
Zapisane

Wódz

  • Gość
Odp: zima zima...
« Odpowiedź #24 dnia: Października 31, 2006, 19:00:48 »


jak to a my??

No całe szczęście jesteście, ale musiałbym do garażu chodzić z kompem żeby przy Jawie wspominać :>
Zapisane