Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 13:42:18
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Nazywamy rzeczy po imieniu- JAWA to JAWA a CZ to CZ...  (Przeczytany 49884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mazi2008

  • Gość
Odp: Nazywamy rzeczy po imieniu- JAWA to JAWA a CZ to CZ...
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 25, 2013, 11:49:53 »

Oni w bazie nie mają tego co powinni i nie zarejestrujesz swojego CZ jako Cz, tylko musi  być jako Jawa-CZ, no cóż, jesteśmy w Polsce  ;D ::)
[/quote   
                                                                           Panowie- nie demonizujmy tej sprawy ;D     (w dowodzie pisze Jawa CZ 350 dlatego że na silniku pisze JAWA i te motocykle były wynikiem kooperacji 2 firm)  i TAK JUŻ ZOSTANIE!!!- wszyscy tak ten motorek  postrzegają, :o ,wszędzie gdzie się pojawię ludzie rozpoznają moje moto jako "JAWA" i nie przeszkadza im że ; rama jest pojedyńcza,  ,obudowa licznika jest inna , airbox jest inny itp.   dla wszystkich to jest JAWA CZ 350 , tak pozostanie i wcalenie jeździ mi się gorzej z tym 8) 8) 8)




Możesz się przez to czuć tylko bardziej wyjątkowy. :D
                                   ja to widzę tak:  -bardziej wyjątkowi chcą być ci którzy walczą jak tygrysy o samo CZ 350 w dowodzie rejestracyjnym ;D ;D ;D
Zapisane

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Nazywamy rzeczy po imieniu- JAWA to JAWA a CZ to CZ...
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 25, 2013, 12:31:52 »

Oni w bazie nie mają tego co powinni i nie zarejestrujesz swojego CZ jako Cz, tylko musi  być jako Jawa-CZ, no cóż, jesteśmy w Polsce  ;D ::)
[/quote   
                                                                           Panowie- nie demonizujmy tej sprawy ;D     (w dowodzie pisze Jawa CZ 350 dlatego że na silniku pisze JAWA i te motocykle były wynikiem kooperacji 2 firm)  i TAK JUŻ ZOSTANIE!!!- wszyscy tak ten motorek  postrzegają, :o ,wszędzie gdzie się pojawię ludzie rozpoznają moje moto jako "JAWA" i nie przeszkadza im że ; rama jest pojedyńcza,  ,obudowa licznika jest inna , airbox jest inny itp.   dla wszystkich to jest JAWA CZ 350 , tak pozostanie i wcalenie jeździ mi się gorzej z tym 8) 8) 8)




Możesz się przez to czuć tylko bardziej wyjątkowy. :D
                                   ja to widzę tak:  -bardziej wyjątkowi chcą być ci którzy walczą jak tygrysy o samo CZ 350 w dowodzie rejestracyjnym ;D ;D ;D

Idac tym tokiem rozumowania, np. taki Opel Corsa D w Dieslu powinien byc zarejestrowany jako 'Fiat-Opel Corsa', bo silnik i plyta podlogowa sa z Fiata Grande Punto?

Ciekawe jak bedzie Ci sie jezdzic z takim bublem w papierach za granica. I jak to wytlumaczysz francuskiemu zandarmowi ktory zatrzyma Cie do kontroli, bo jego nie bedzie specjalnie interesowalo co pani Zdzisia z WK ma w komputerze ani jak ludzie pospolicie mowia w Polsce na ten motocykl. Dla niego bedzie wazne, ze dane w dowodzie rejestracyjnym nie odpowiadaja temu, co stoi na drodze, a zatem... Dopisz sobie ciag dalszy.

Mam nadzieje ze w tej sytuacji wystarczy Ci slownictwa zeby zandarmowi to wytlumaczyc.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2013, 12:34:51 wysłana przez Hubertus »
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

dr_ED

  • Be the Best, or Die Trying !!!
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 111
  • Buciorem w leb! :D
Odp: Nazywamy rzeczy po imieniu- JAWA to JAWA a CZ to CZ...
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 25, 2013, 13:05:26 »

Panu żandarmowi nie zaleznie z jakiego kraju będzie zwisać jak się dany model nazywa o ile numery na dokumencie i numery na pojeździe będą się zgadzać i nie wygladac na kombinowane. Pan żandarm nie musi się znać na motoryzacji i rozróżniać każdego modelu i typu pojazdu. Dla przykładu kumpel miał Enfilda zarejestrowanego jako honda, numery się zgadzały i moto bez problemow przechodziło przeglądy i było ubezpieczane

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Nazywamy rzeczy po imieniu- JAWA to JAWA a CZ to CZ...
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 25, 2013, 13:21:39 »

Tez mi sie tak przez wiele lat wydawalo. Az do czasu.
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

mazi2008

  • Gość
Odp: Nazywamy rzeczy po imieniu- JAWA to JAWA a CZ to CZ...
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 25, 2013, 13:42:46 »

Oni w bazie nie mają tego co powinni i nie zarejestrujesz swojego CZ jako Cz, tylko musi  być jako Jawa-CZ, no cóż, jesteśmy w Polsce  ;D ::)
[/quote   
                                                                           Panowie- nie demonizujmy tej sprawy ;D     (w dowodzie pisze Jawa CZ 350 dlatego że na silniku pisze JAWA i te motocykle były wynikiem kooperacji 2 firm)  i TAK JUŻ ZOSTANIE!!!- wszyscy tak ten motorek  postrzegają, :o ,wszędzie gdzie się pojawię ludzie rozpoznają moje moto jako "JAWA" i nie przeszkadza im że ; rama jest pojedyńcza,  ,obudowa licznika jest inna , airbox jest inny itp.   dla wszystkich to jest JAWA CZ 350 , tak pozostanie i wcalenie jeździ mi się gorzej z tym 8) 8) 8)




Możesz się przez to czuć tylko bardziej wyjątkowy. :D
                                   ja to widzę tak:  -bardziej wyjątkowi chcą być ci którzy walczą jak tygrysy o samo CZ 350 w dowodzie rejestracyjnym ;D ;D ;D

Idac tym tokiem rozumowania, np. taki Opel Corsa D w Dieslu powinien byc zarejestrowany jako 'Fiat-Opel Corsa', bo silnik i plyta podlogowa sa z Fiata Grande Punto?

Ciekawe jak bedzie Ci sie jezdzic z takim bublem w papierach za granica. I jak to wytlumaczysz francuskiemu zandarmowi ktory zatrzyma Cie do kontroli, bo jego nie bedzie specjalnie interesowalo co pani Zdzisia z WK ma w komputerze ani jak ludzie pospolicie mowia w Polsce na ten motocykl. Dla niego bedzie wazne, ze dane w dowodzie rejestracyjnym nie odpowiadaja temu, co stoi na drodze, a zatem... Dopisz sobie ciag dalszy.

Mam nadzieje ze w tej sytuacji wystarczy Ci slownictwa zeby zandarmowi to wytlumaczyc.
       jestem święcie przekonany że JESZCZE NIKT NIE MUSIAŁ SIĘ ŻANDARMOWI TŁUMACZYĆ Z TEGO CZY TO JEST JAWA CZ 350),  CZY CZ350)
Zapisane

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Nazywamy rzeczy po imieniu- JAWA to JAWA a CZ to CZ...
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 25, 2013, 14:07:11 »

Ja sie tlumaczylem w Thionville z 640-tki w dokumentach zeliwniaka w zeszlym roku, cale szczescie ze zandarm znal niemiecki i nie chcialo mu sie drazyc tematu, bo widac szukali kogos i kontrolowali wszystkich jak leci. Wczesniej kontrolowali mnie wiele razy i nikt sie nie czepial. A ten jeden tak.

Ale znam tez goscia, co to Transalpem pojechal do Serbii i w jakims zadupiu policjanci zrobili mu kontrole. Okazalo sie ze tez ma cos pomylone w dokumentach i koniec koncow wrocil do Polski autobusem i nawet ambasada mu nie pomogla; powiedzieli ze jak ma problem w dokumentach to jego wina bo to jego sprawa jest to wyprostowac. Moto w koncu odzyskal, ale po czterech miesiacach batalii... O kosztach nie wspominajac. Temat zreszta jest do odnalezienia na starym forum bydgoskich motocyklistow...
Dlatego wole miec jednak porzadek w papierach. Lepiej jak jest wpisane za malo niz za duzo.

Zycie nauczylo mnie ze jak jakis kraweznikowy gdzies na koncu swiata bedzie chcial Ci udowodnic ze jest bogiem, to Ci to udowodni. Narobi Ci takich problemow ze z podziwu nie wyjdziesz a sam pewnie dostanie premie 'za czujnosc'. Nasi rodacy placa za granica mandaty 'za brak obowiazkowego wyposazenia' w postaci zapasowych zarowek, bezpiecznikow czy nawet zlej zawartosci apteczki mimo iz prawo stoi po ich stronie (Konwencja Wiedenska). I co? Placa albo tak jak ja targaja ze soba te klamoty dla swietego spokoju.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2013, 14:20:05 wysłana przez Hubertus »
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R