Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 13, 2024, 07:55:25
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko  (Przeczytany 10342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« dnia: Lipca 20, 2013, 16:40:24 »

Siema
Zacznę od tego że mogę tu nie być za bardzo lubiany bo jestem bardziej eMZeciarzem niż Jawerem :P ale mniejsza o to przejdzmy do rzeczy.
Sytuacja wygląda tak, mam na stanie TS 350 z 88roku czyli to będzie 638 o ile się nie myle?
Sprawa wygląda tak że przyproqwadził mi ja znajomy do roboty,mówił że jak sie rozgrzeje to nie ma siły jechać z początku dobrałem się do gaźnika wyczyściłem ustawiłem jak powinien być złożyłem wszystko i nie chciała odpalić(przed wyciągnięciem też nie chciała zagadać) wstrzyknełem jej paliwa w gaźnik od strony powietrza i zagadała tyle że zaraz chciała gasnąć ale jeżeli zatykałem jej ręką wlot powietrza i puszczałem i tak co chwile to chodziła z czasem jak się rozgrzała to nawet trzymała i 1tys obr.,więc pomyślałem jest wmiare ok,siadłem i chciałem się przejechać a tu przyczyna jest nadal,wrzucając jej 1 bieg i ruszając i dodając gazu zaczyna przygasać,wciskając sprzęgło dostaje wysokich obrotów,dając jej ssanie oczywiście przygasa bo ją zalewa paliwem ale puszczjąc jej ssanie dalej łapie wyższe obroty. Też jestem tej myśli że to lewe powietrze, tylko że czytałem iż w Jawie ma znaczenie dokecanie cylindórw z króćcem gaźnika mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to dokręcać? Do tego gaźnik na tej gumie która łączy go z króćcem jest luźny,czy on taki powinien być? Simmering pod altkiem wymieniony bo chyba raczej niemożliwe by lewy simmering padł?

Mam nadzieje żem nie ktoś zrozumie  :D
Zapisane
    Status GG

Lopez

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 625
    • Mechanika Pojazdowa
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 20, 2013, 17:02:50 »

Wydaje mi się, że to może być wy****y labirynt.

Króciec gaźnik-cylinder(czy tam kolektor) należy dokręcać przed dokręceniem cylindrów.

U mnie gaźnik nawet na nowej gumie luźno się obracał. Podłożyłem w rowek pomiędzy gumę a gaźnik cienki o-ring i jest dobrze.
Zapisane

Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 20, 2013, 17:35:59 »

śruba od gaźnika jest wykręcona o 1,5 obrotu jak powinna być, a przed chwilą jeszcze ją przetestowałem bo pochodziłą chwile i poprzeciągałem ją troche po obrotach i z tego co zobaczyłem to wali olejem lewym tłumikiem, ewidentnie czuć hipol czyli olej ze skrzyni, wiec chyba jest jasne że musiał walnąć lewy uszczelniacz.

A ten gaźnik może tak sobie latać? czy powninen być na sztywno w tej gumie bo jakoś nie mam zaufania do takich rzeczy żeby miałbyć luźno.
Zapisane
    Status GG

Karolek

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
  • Jawa 638/1 1989
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 20, 2013, 20:19:43 »

Te objawy które opisujesz są ewidentnie powodowane lewym powietrzem. Gaźnik powinien być sztywno przykręcony do króćca, co do dokręcania należy popuścić głowicę, a następnie dokręcić króciec.
Zapisane

bezli†osny

  • Gość
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 21, 2013, 10:53:10 »

Do tego gaźnik na tej gumie która łączy go z króćcem jest luźny,czy on taki powinien być?
Gaźnik absolutnie nie powinien być luźny. Jego da się np. obrócić ręką, ale ten obrót jest z oporem. Gaźnik ma siedzieć dość ciasno i szczelnie. Zapewnia to kołnierz gumowy i blacha z dwoma otworami, którą przykręca się do kolektora na cylindrach.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2013, 10:59:44 wysłana przez bezli†osny »
Zapisane

ForesT

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 225
  • Starszy informatyk :)
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 21, 2013, 11:06:10 »

Zapisane
    Status GG
Motocykl to nie wszystko. Liczy się pasja!

bezli†osny

  • Gość
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 21, 2013, 11:11:03 »

Można dać jeszcze takie coś:
To jest przecież niepotrzebne. Wystarczy guma i blacha na dwie śruby, która wystarczająco szczelnie mocuje gaźnik. Wszystkie elementy muszą być oryginalne, no bo jeśli jakieś podróbki, to ja nie gwarantuję szczelności.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2013, 11:13:13 wysłana przez bezli†osny »
Zapisane

Lopez

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 625
    • Mechanika Pojazdowa
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 21, 2013, 11:17:51 »

Już tak nie przesadzaj z tymi oryginalnymi częściami, bo nie wiele ich jest.

Zapisane

Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 21, 2013, 21:28:28 »

a więc, dwa uszczelniacze na wale wyeliminowałem,jutro świeżo kupiony kranik podmienie bo po przejechaniu  niecałego kilometra brakuje jej paliwa oraz wyreguluje pływak i z tego co zauważyłem to guma łącząca gaźnik z filtrem paliwa jest nieoryginalna tylko zwykły wąż, gume łącząca gaźnik z króćcem wymienie i na nowo uszczelnie króciec z cylindrami,wtedy może coś pomoże i napisze jaki tego efekt ;)
Zapisane
    Status GG

bezli†osny

  • Gość
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 21, 2013, 21:48:59 »

guma łącząca gaźnik z filtrem paliwa jest nieoryginalna tylko zwykły wąż
Gaźnik z filtrem paliwa, czy powietrza? Nie pomyliłeś się? Jeśli powietrza to trzeba ją koniecznie wymienić, bo jest nieszczelność i zasysa ci brudne powietrze do gaźnika

EDIT:
Już tak nie przesadzaj z tymi oryginalnymi częściami, bo nie wiele ich jest.
Akurat gumy do gaźnika są w dostatku i do tego dość tanie

NIE PISZ POSTA POD POSTEM - używamy opcji "modyfikuj" - Rozztocz
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2013, 15:49:57 wysłana przez Rozztocz »
Zapisane

Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 22, 2013, 06:09:00 »

sory, tak faktycznie chodziło mi o filtr powietrza :P myślałem co innego a napisałem co innego :) dzisiaj to sprawdze ;) trzeba poskładać na nowych gumach obydwu i nowych uszczelkach, nie możliwe by ssało lewizne gdzieś przy cylindrach? tzn. droga karter-cylinder-cylinder-głowica? bo szczerze wam powiem że troszke podokręcałem glowice i może wcześniej jej coś wydmuchało? Ale ok najpierw sprawdze gaźnik-króćec-króciec-cylinder a później najwyżej będe sie gdzieś dobierał dalej.
Zapisane
    Status GG

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 22, 2013, 08:49:40 »

Jeżeli po wymianie simmeringów na wale i dokładnym uszczelnieniu cylindrów z karterami i króćcem ssącym dalej nie będzie poprawnie pracowała to przyczyną może być nieszczelność w skrzyni korbowej.Padł labirynt lub wyklepało się czoło wału lub klocek siedzi lużno.A czy pomiędzy karterami jest jakaś papierowa uszczelka?
Zapisane

Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 09, 2013, 20:56:15 »

Heja, sory że nie odpowiadałem ale młyn jak to w porze letniej i jawa odeszła trochę na bok ,ale do rzeczy. Otóż sprawa ma się tak że uszczelniałem jej króciec,gaźnik,wymiana uszczelniaczy na wale i dalej nic,więc rozbebeszyłem silnik, teoretycznie pomiędzy karterami nic nie uciekało ale może jednak bo cały czas Jawa waliła olejem ze skrzyni tylko lewym garem-nie obydwoma a tylko lewym dlaczego tak mogło się dziać? Jeszcze jedna sprawa że to czoło wału? jeżeli dobrze mówie(ta część skręcana śrubami pomiędzy wałami) ma luz na boki coś na zasadzie luzu na łożysku,do tego ta część jest oryginalna a jawa teoretycznie jest po 27tys.km. przebiegu. Ja jestem tego zdania by wymienić tą środkową część na nową(czoło wału) oraz labirynt jeżeli już zrobić to raz ale by było ok.
Zapisane
    Status GG

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #13 dnia: Października 15, 2013, 23:04:13 »

Sama wymiana czoła i labiryntu bez wymiany łożysk na środku wału a właściwie to całej jego regeneracji nie ma większego sensu...
Musisz zregenerować wał a jak już to zrobisz to również zrobić szlif cylindrów pod nowe tłoki z pierścieniami...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #14 dnia: Października 16, 2013, 11:17:58 »

Krobowody mają luz góra dół ? Jak nie mają to nie wymieniaj ...Wymień czoło wału, łożysko środkowe,labirynt...Cylindry duży próg mają? Jaką kompresje miała ?

Bez sensu to co piszesz. Jak nie wymieni korbowodów i czopów nawet jak jeszcze nie mają luzów to za kilka tys. km będzie musiał to zrobić...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #15 dnia: Października 16, 2013, 17:08:14 »

U mnie był wymieniany sam środek, korby nie, wał przelatał już ponad 35tyś i jakoś dalej chodzą...

Zrobiłeś tylko środek i przelatałeś już 35tys km? Czy wał od nowości ma 35 tys i tylko środek wymieniałeś? Ile zrobiłeś km od wymiany samego środka?
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Biały

  • Grupa Lubelska
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 499
  • Čezet 350 472.5 81"
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #16 dnia: Października 16, 2013, 20:32:23 »

35 tys to stan licznika . Nie masz pewności ze tyle ma , nie jesteś jej pierwszym właścicielem
Zapisane
Z dziewczynami jak z flaczkami ... średnio się prezentują , ale za to jak smakują :D

Čezet 350 4Ever :)

Biały , Puławy , tel 667 145 226



Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #17 dnia: Października 17, 2013, 07:19:47 »

dzięki za odpowiedź panowie ;)
Otóż wał dopiero będzie robiony ale będziemy robić wszystko i wyślemy do forumowego kolegi który się oferował regeneracją wału jawowskiego bo w moich stronach nikt tego nie robi albo jak dzwonisz i się pytasz czy coś takiego robią to koleś Ci odpowieada ''przywieź pan zobaczymy'' to odrazu dajemy sobie spokój, wolimy wysłać wał do kolegi z forum i być pewnym że to będzie zrobione jak należy a nie ''może zrobione''.
Na tym wale środkowe łożysko ma zajebisty luz jak ściągnełem czoło to labirynt prawie że latał.
Jeszcze takie małe pytanie otóż: robiąc tą jawe znajomemu bawiłem sie w znalezienie usterki,wymieniłem uszczelniacze na wale,gumy gaźnika,później wyciągnełem silnik rozebrałem go,teraz go złożę i znowu wrzucę w rame ile za takie coś wziąść? Powiedźcie ile byście wzieli od znajomego a ile od obcego? Dodam że to dobry znajomy i nie chce go kasować sporo ale coś muszę wziąść bo siedziałem przy niej.
Zapisane
    Status GG

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #18 dnia: Października 17, 2013, 14:32:04 »

Czort ciekawe kiedy Ty zrobiłeś 10tys na tej jawie...

Kolego Giemza policz mniej więcej ile czasu zajęło Ci rozebranie, ile zajmie Ci złożenie i sam policz ile możesz wziąć za taką robotę...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #19 dnia: Października 17, 2013, 15:31:45 »

Od maja?
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1167
  • w moich rękach od 99 r
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #20 dnia: Października 17, 2013, 19:01:37 »

z tym wałem to się troszkę nie dziwie, nie każdy da sie spowrotem zregenerować a szczególnie jak ktoś go wyciągał za pomocą młotka z silnika. wiec ja bym sie nie dziwił że ktoś mówi że " przywieś pan to zobaczymy co się da z tym zrobić"
Zapisane
    Status GG

Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 07, 2013, 18:04:52 »

Panowie a co mogło być powodem tego że waliło olej (ewidentnie było czuć hipol) lewym tłumikiem i to dość dobrze bo jak ją postawić na bocznej stopce chwile to zleciało troszkę i była delikatna kałuża. Nieszczelność na karterach? ale wtedy by chyba kopciła zajebiscie i najwyzej waliła olej obydwoma tłumikami czy ja się mylę?
nie chce żeby po remoncie olej dalej walił tłumikiem i żeby później znowu rozbierać silnik bo coś tam było przyczyną jak się może później okazać.
Zapisane
    Status GG

Koles833

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
  • Jawa 350 ts
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 07, 2013, 18:09:55 »

A o simeringu od strony sprzęgła pomyślałeś?
Zapisane
"Motocykl - to nie tylko pusty dźwięk,
to życie pisane snem,
to, co piękne jest,
to zabawka, która pomoże Ci
przetrzymać okropne dni,
gdy czułości zabraknie Ci..."

von_Majzel

  • Gość
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 07, 2013, 18:25:29 »

Lewy simmer wału przepuszcza . Chyba każdy z nas kiedyś się z tym musiał uporać =)
Zapisane

Giemza

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
  • ETZ 251e,ETZ 150, TS 638.1,Jawa 50,
Odp: TS 350 Problem z oborotami i nie tylko
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 08, 2013, 22:26:46 »

z tym że to waliło jak wymieniłem obydwa simmery bo jednym z powodów wymiany było przypuszczenie łapania lewego powietrza.
Zapisane
    Status GG
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[638] Pali tylko na popych

Zaczęty przez K2squad Mechanika

11 Odpowiedzi
6444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 18, 2006, 09:37:19
wysłana przez K2squad
Odpalanie ale nie tylko...

Zaczęty przez Satyr Elektryka

4 Odpowiedzi
4353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 19, 2006, 23:28:47
wysłana przez K2squad
14 Odpowiedzi
6162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 04, 2007, 13:57:44
wysłana przez Ziembus
8 Odpowiedzi
4572 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 17, 2015, 17:34:26
wysłana przez Naka
9 Odpowiedzi
1076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 28, 2022, 18:38:05
wysłana przez zagier