Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 13:38:40
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do dołu

Autor Wątek: Regeneracja wału  (Przeczytany 140804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Markoltent10

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 319
    • Strona firmowa
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 24, 2013, 20:24:48 »

cha,cha,cha,genialny pomysł Panie Tomku :D

Bulo

  • Towarzysz partyjny pierwszego sortu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 829
  • Bo żyje się raz...
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #176 dnia: Maja 24, 2013, 20:25:57 »

No właśnie dochodzimy do miejsca w którym robienie ulepszeń staje się przerostem formy nad treścią ale chyba chodzi o to w ulepszeniach bo przecież kto ulepsza takiego starego dziada żeby się w niedziele gdzieś przejechać? Czy to już wtedy nie ma sensu? :D
Zapisane
Leję miksa, hipola i jestem z tego dumny...
Miętka Faja z jajkami nie tuckami

Markoltent10

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 319
    • Strona firmowa
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #177 dnia: Maja 24, 2013, 20:29:22 »

nio warto ,bo jak to mówią kobitki ...może być stary ,nie mieć rąk i nóg ! ważne żeby nie był KALEKĄ  ;)

kichau

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2242
  • Lubię piwo
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #178 dnia: Maja 24, 2013, 20:33:54 »

W układzie labiryntu zwykłego fabrycznego nie puka tak wyraźnie ,bo nie ma takiego podciśnienia

Nie, nie dlatego. Nie puka, bo pasowanie jest prawidlowe i labirynt nie lata na boki w czole walu


-Labirynt aluminiowy ma takie pasowanie ,że część tego ciśnienia spierdziela między pierścieniami stąd tego nie słychać tak wyraźnie!

Labirynt aluminiowy ma pasowanie 0,01 mm. Jezeli przez 0,02 mm gaz sie wg. Szanownego Pana nie przeciska (spore te atomy), to przez 0,01 mm tez nie.


To już moje ostatnie tłumaczenie w tym temacie. SKOŃCZYŁEM!

Amen

Markoltent10

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 319
    • Strona firmowa
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #179 dnia: Maja 24, 2013, 20:37:01 »

Gratuluję koledze motóra na GAZ :)  :D i to tyle

kecajw123

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 39
  • CZ 472.5 CZ 472.6 Jawa 634.7 M-72
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #180 dnia: Maja 24, 2013, 20:37:12 »

oj czepiasz się p.Jacek. Przecież nie wymazałem tej odpowiedzi a  mogłem ? Po przymiarkach i wizycie w hurtowni uszczelnień oraz konsultacji z wytaczaczem ;)  doszedłem do wniosku ,że jednak będzie można ,trochę inaczej niż w TS ,ale będzie można. Tylko świnia zdania nie zmienia ,pono ;)   Ja sie nie denerwuję ,tylko czuję się z lekka poirytowany a to czyni różnicę 8)
No dobra, trzeba było tak od razu.  ;D . Teraz wiem o co chodzi. Zadzwonię do Pana po weekendzie to pogadamy za ile $ i czy warto to poprawiać wkładając zmodyfikowany uszczelniacz. pozdrawiam  8)
Zapisane

Markoltent10

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 319
    • Strona firmowa
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #181 dnia: Maja 24, 2013, 20:42:56 »

Czy warto ,to pytać proszę tych którzy to mają w silniku ,nie mnie ,bo ja z tego czerpię ogromne zyski i mogę nieprawdę mówić.  ;) 8)

kecajw123

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 39
  • CZ 472.5 CZ 472.6 Jawa 634.7 M-72
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #182 dnia: Maja 24, 2013, 20:45:39 »

No właśnie dochodzimy do miejsca w którym robienie ulepszeń staje się przerostem formy nad treścią ale chyba chodzi o to w ulepszeniach bo przecież kto ulepsza takiego starego dziada żeby się w niedziele gdzieś przejechać? Czy to już wtedy nie ma sensu? :D
...ano właśnie na tym polega to hobby . Z tym labiryntem to jak z zapłonem elektronicznym - człowiek chce zrobić knedlowi prezent   ;D by mu silnik lepiej pracował.
Zapisane

kichau

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2242
  • Lubię piwo
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #183 dnia: Maja 24, 2013, 20:47:58 »

Gratuluję koledze motóra na GAZ :) :D i to tyle

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Gazstan skupienia materii


Do spalania jest potrzebny tlen, wiec i gaz w komorze korbowej sie znajduje. Tym gazem jest powietrze zawierajace tlen.

kecajw123

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 39
  • CZ 472.5 CZ 472.6 Jawa 634.7 M-72
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #184 dnia: Maja 24, 2013, 20:52:05 »

Czy warto ,to pytać proszę tych którzy to mają w silniku ,nie mnie ,bo ja z tego czerpię ogromne zyski i mogę nieprawdę mówić.  ;) 8)
eeee tam ,  ;D przecież ulepszonego uszczelnienia z oringiem jeszcze nikt nie zamontował. Czekam Panie Marku na nowy produkt z oringiem i działamy , bo będzie mnie denerwować jak przypomnę sobie , że mam w silniku prototyp ;D . pozdrawiam
Zapisane

GROM

  • Gość
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #185 dnia: Maja 24, 2013, 20:57:37 »

Sorry kichau odpuść sobie bo to raczej wygląda na atak personalny niż na rzeczową dyskusję.
Zapisane

cdsoftware

  • Gość
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #186 dnia: Maja 24, 2013, 20:58:06 »

Lubię Cię Kichau, ale przesadzasz :P
Jedna setka nie gra różnicy ;) czy to jedna czy dwie ;) to nie jest wał korbowy i pasowanie panewek.

Basta, ja w tym temacie więcej nie piszę.

Napiszę tylko tyle, miałem zapasowy nowy czeski wał, sprzedałem - gdyż szkoda mi będzie nie zamontować leżącego uszczelnienia Marlkontenta  :) no i jemu pewnie wyślę cały wał do zrobienia.
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #187 dnia: Maja 24, 2013, 20:58:48 »

A ja sobie zamontuje ten uszczelniacz , tak czy siak . Niech puka stuka , silnik 350 i tak bezgłośny nie jest , czasami to tłucze się jak cholera wszystko w tym silniku . Choć niektórzy mówili mi że moja chodzi CICHO . Wow , okay . Ale jak się robi tuningi i ulepszenia to nie ma co narzekać , tylko trzeba myśleć samemu a nie szarpać producenta , jeszcze gwarancję wymuście na 50'000 km , jak padnie to regeneracja wału gratis , nie ? Jak komuś nie pasuje taki uszczelniacz jak p. Marek zgodził się dla nas zrobić , to go nie kupować tylko zakładać super cudowny niepukający fabryczny i koniec pie..... ekhm ... pieśni .


No chyba że ktoś z krytykujących stukanie-pukanie zaproponuje i zaprojektuje lepsze rozwiązanie techniczne ?
Zapisane

kichau

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2242
  • Lubię piwo
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #188 dnia: Maja 24, 2013, 21:15:06 »

Sorry kichau odpuść sobie bo to raczej wygląda na atak personalny niż na rzeczową dyskusję.

To nie jest żaden atak personalny. Ja mam w dupie te uszczelniacze. Ale dlaczego zabierasz mi prawo do komentowania farmazonów, ktokolwiek by ich nie pisał? Jeden ma prawo pisać, to drugi ma prawo komentować.

Rzeczowa dyskusja też nie polega na tym, że się komuś mówi, żeby włączył mózg, czyli wyzywa go dyskretnie od głupków. Atak personalny być może jest, ale na pewno nie z mojej strony.

Markoltent10

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 319
    • Strona firmowa
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #189 dnia: Maja 24, 2013, 21:16:43 »

Gratuluję koledze motóra na GAZ :) :D i to tyle

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Gazstan skupienia materii


Do spalania jest potrzebny tlen, wiec i gaz w komorze korbowej sie znajduje. Tym gazem jest powietrze zawierajace tlen.


Nie gniewaj się Kolego ,ale pier..sz jak dobrze nawiedzony klecha. Nie odmawiam Tobie wiedzy  ,bo pewnie jakąś tam masz ,ale w tym przypadku ,źle dedukujesz ,uwierz mi na słowo. ten rowek i to odsadzenie to jak pierścień w tłoku! Jak by taki typ połaczenia przepuszczał ten Twój GAZ to raczej musiał byś patrzeć na Twój silnik . Naprawdę to przemyśl i umiej się również przyznać do błędów w swoim toku rozumowania ,to czasami popłaca. Ja Ciebie po trosze rozumiem ,ale...bez urazy nie zawsze logiczna teoria sprawdza się w praktyce :(
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2013, 21:24:48 wysłana przez Markoltent10 »
Zapisane

kecajw123

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 39
  • CZ 472.5 CZ 472.6 Jawa 634.7 M-72
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #190 dnia: Maja 24, 2013, 21:23:19 »

Panowie dajmy Panu Markowi spokój. Człowiek przyznał się do błędu i to powinno wystarczyć. To prawda ,że niektórzy muszą ponownie rozbierać silniki  i są z tego powodu niezadowoleni. Jeżeli komuś Pana Marka robota nie pasuje to niech nie korzysta z Jego usług i tyle. Pomimo ,że problem też mnie dotyczy to kolejną regenerację zrobię też u niego.
Zapisane

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #191 dnia: Maja 24, 2013, 21:36:40 »

Na syntetyku jawa sie zaciera(przepraszam,jest niewłaściwy)...jednak nie potrafisz tego udowodnić,Twój pierścień stuka jednak uważasz ze to bzdura...tu naprawdę nie zaglądają sami idioci wbrew temu co sugerujesz,My tymi motocyklami jeździmy,My je sami naprawiamy, i aż dziwne ze jeżdżą ,co?nie chciałeś dyskusji na ten temat bylo dzwonić do chłopaków aby trzymali mordę w kubeł,jednak skoro temat jest to nie odbieraj Nam prawa do dyskusji.

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1718
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #192 dnia: Maja 24, 2013, 21:48:08 »

Powiem tak, znam podejście Michała do naprawianych silników, po prostu musi być idealnie i nie ma, że boli. Z drugiej strony, został popełniony błąd ciężki do naprawienia, i wydaje mi się, że nie ma co się kłócić i obrażać jeden drugiego. Nikt z osób poszkodowanych nie kazał Markowi naprawiać swojego silnika w miejscu zamieszkania, ani w ogóle. Ja i kilka innych osób nie traktuje motóra jako celu samego w sobie, tylko jako hobby i zabawę. Jednak nie zwalnia to Marka od zachowania najdalej posuniętej powściągliwości w stosunku do Oponentów
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

Markoltent10

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 319
    • Strona firmowa
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #193 dnia: Maja 24, 2013, 21:51:10 »

Na syntetyku jawa sie zaciera(przepraszam,jest niewłaściwy)...jednak nie potrafisz tego udowodnić,Twój pierścień stuka jednak uważasz ze to bzdura...tu naprawdę nie zaglądają sami idioci wbrew temu co sugerujesz,My tymi motocyklami jeździmy,My je sami naprawiamy, i aż dziwne ze jeżdżą ,co?nie chciałeś dyskusji na ten temat bylo dzwonić do chłopaków aby trzymali mordę w kubeł,jednak skoro temat jest to nie odbieraj Nam prawa do dyskusji.


Poczytaj Kolego co Ty napisałeś a co ja napisałem-powiedziałem  ,oki ? Czy to nie Ty w tej chwili obrażasz Forumowiczów?Delikatnie mówiąc przesadzasz i przeczytałeś to co chciałeś przeczytać . Co do odmawiania komukolwiek dyskusji to jakaś paranoja.To raczej Ty w jakiś dziwny sposób wyskakujesz nagle z oskarżeniami pod moim adresem, brak mi już słów. Przepraszam .

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #194 dnia: Maja 24, 2013, 21:51:33 »

Na syntetyku jawa sie zaciera(przepraszam,jest niewłaściwy)...jednak nie potrafisz tego udowodnić,Twój pierścień stuka jednak uważasz ze to bzdura...tu naprawdę nie zaglądają sami idioci wbrew temu co sugerujesz,My tymi motocyklami jeździmy,My je sami naprawiamy, i aż dziwne ze jeżdżą ,co?nie chciałeś dyskusji na ten temat bylo dzwonić do chłopaków aby trzymali mordę w kubeł,jednak skoro temat jest to nie odbieraj Nam prawa do dyskusji.

Oho ktoś się tu poczuł urażony.
Wtręcę swoje 5 groszy jeśli można. Pomysł z uszczelnieniem jest genialny i to już wiemy. Niektórzy kupujący polegali na doświadczeniu Pana Marka i zaufali mu bezgranicznie kupując produkt. I dobrze zrobili.Produkt posiada jednak wadę, której producent się nie wypiera a nawet chce uczciwie naprawić problem. Niestety kilku użytkowników musi ponieść spore koszty związane z rozbiórką silnika, czasem naprawy wysyłką części itp itd. Sam kupiłem uszczelniacz ale wiem jak go usprawnić aby nie było kłopotu i nie czuję się zdenerwowany. Ale jakbym musiał rozbierać silnik to bym się wpienił.
Moja sugestia jest taka że Pan Marek oprócz naprawy pierścieni uszczelniających powinien zastosować dla najbardziej poszkodowanych jakąś promocję marketingową. Jakieś zadośćuczynienie, może rabat dla tych osób, tak aby poczuli się wyróżnieni. Bo jakby nie patrzeć zostali królikami troszkę doświadczonymi. :)
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #195 dnia: Maja 24, 2013, 21:51:38 »

Paweł spokojnie, bez niepotrzebnych nerwów
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2013, 21:54:28 wysłana przez mostasz »
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

Mofeix

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 881
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #196 dnia: Maja 24, 2013, 21:54:30 »


A potem się dziwić ze wartościowi ludzie uciekają z forum. brak słów.

Słyszałem robotę wykonana przez Pana Marka, profesjonalizm.

Pietras nie bój się, Pan Marek dogada się z zainteresowanymi osobiście, bo jak widać nic tu nie można napisać.
Zapisane
    Status GG
Jawa 350 634 12V 1983r -Była
Vectra A GT 1994-Była
Kawasaki GPZ 500 1990r-Była
E30 Touring 325- Jest!

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #197 dnia: Maja 24, 2013, 21:58:09 »

Piiiiiiiiiiiiiiii...rozmowa kontrolowana...

Markoltent10

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 319
    • Strona firmowa
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #198 dnia: Maja 24, 2013, 22:01:21 »

Na syntetyku jawa sie zaciera(przepraszam,jest niewłaściwy)...jednak nie potrafisz tego udowodnić,Twój pierścień stuka jednak uważasz ze to bzdura...tu naprawdę nie zaglądają sami idioci wbrew temu co sugerujesz,My tymi motocyklami jeździmy,My je sami naprawiamy, i aż dziwne ze jeżdżą ,co?nie chciałeś dyskusji na ten temat bylo dzwonić do chłopaków aby trzymali mordę w kubeł,jednak skoro temat jest to nie odbieraj Nam prawa do dyskusji.

Oho ktoś się tu poczuł urażony.
Wtręcę swoje 5 groszy jeśli można. Pomysł z uszczelnieniem jest genialny i to już wiemy. Niektórzy kupujący polegali na doświadczeniu Pana Marka i zaufali mu bezgranicznie kupując produkt. I dobrze zrobili.Produkt posiada jednak wadę, której producent się nie wypiera a nawet chce uczciwie naprawić problem. Niestety kilku użytkowników musi ponieść spore koszty związane z rozbiórką silnika, czasem naprawy wysyłką części itp itd. Sam kupiłem uszczelniacz ale wiem jak go usprawnić aby nie było kłopotu i nie czuję się zdenerwowany. Ale jakbym musiał rozbierać silnik to bym się wpienił.
Moja sugestia jest taka że Pan Marek oprócz naprawy pierścieni uszczelniających powinien zastosować dla najbardziej poszkodowanych jakąś promocję marketingową. Jakieś zadośćuczynienie, może rabat dla tych osób, tak aby poczuli się wyróżnieni. Bo jakby nie patrzeć zostali królikami troszkę doświadczonymi. :)


Gdzieś tam wcześniej pisałem ,że wymienię uszczelniacze  nie zamontowane i te na wałach już zamontowanych i pokryję koszty wysyłki. Dla mnie logiczne jest ,że moja robota jest gratis. Co mam jeszcze zrobić . Jakieś pomysły? Mi już argumentów brakuje. :(
Tomek  ! Jak tu być powściągliwym  ,wybacz ,ale też nie jesteś bez winy ,mogłeś poczekać aż wrócę ,no nie? :(

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Regeneracja wału
« Odpowiedź #199 dnia: Maja 24, 2013, 22:07:54 »

To prawda ,że produkt powinien być sprawdzony. ....Trochę nie wyszło , gdyż został wprowadzony do sprzedaży uszczeniacz bez testów. Z drugiej strony patrząc to przecież wielcy producenci samochodów jak np. Lincoln czy Cadillac też mieli większe czy mniejsze wpadki.

Taak. Tylko że za wpadki Lincolna czy Cadilaca nie płacili klienci.


Tak ,testowałem ten zestaw już w końcowych latach 80tych :'(  Sprawdzał sie ,ale wykonywałem go tylko dla zaprzyjaźnionych klientów użytkowników Jaw .



...Co do trwałości to zrozumiałe ,że w zasadzie wieczne ,chyba ,że któryś z pierścionków się zatrze -błagam tylko nie pytajcie czy często tak się dzieje ,bo z tego co pamiętam to prawie nigdy ,chyba że ktoś piachu nasypie...

Czy to była prawda czy tylko "markieting"? sic!
Jeżeli to prawda to "przepraszam" być może wystarczy.
Jeśli "markieting" lub testowanie towaru na kliencie  to raczej nie.

Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do góry
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Regeneracja wału

Zaczęty przez AndrewS « 1 2 3 4 » Mechanika

76 Odpowiedzi
32625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 08, 2013, 22:29:28
wysłana przez Piotrex
regeneracja wału

Zaczęty przez nerlst « 1 2 » Mechanika

30 Odpowiedzi
13425 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 26, 2011, 11:34:57
wysłana przez miccha123
10 Odpowiedzi
5168 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 07, 2012, 20:20:52
wysłana przez azbescik2
14 Odpowiedzi
5978 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 12, 2024, 20:14:30
wysłana przez xepher
6 Odpowiedzi
3075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 22, 2018, 21:49:27
wysłana przez marian