Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 13:42:03
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: LLUKE - Yamaha XJ 600  (Przeczytany 4594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lluke

  • Gość
LLUKE - Yamaha XJ 600
« dnia: Czerwca 19, 2008, 18:40:24 »

Witam chciałem się pochwalić- kupiłem Yamahę Xj 600 93r. Wiem nie jawa ale u mnie wkoło wszyscy mają ścigacze i trochę ciężko nadążyć jawą ;) Moto jest w dość ładnym stanie wizualnym i przebiegiem 40tyś. Miała parę przygód bo ma przerobione oryginalne tłumiki (zakryta przeszlifowana część). I jest przy niej jeszcze do wymiany przednia opona i uszczelka pod pokrywą zaworową. Zrobiłem nią już 500km a sprawdziłem spalanie po 300 wyszło mi niecałe 5l/100 ale nie była piłowana. Ogólnie polecam ten motocykl na pierwszą większą zabawkę. Ja go kupiłem dlatego że raczej ogranicza mnie budżet niż umiejętności.

aa i żeby nie było Jawa i MZ nie idzie w odstawke <cheers>


« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2011, 21:26:32 wysłana przez Mienki »
Zapisane

Piotr G

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
  • Jawa TS 350 90r.
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 19, 2008, 19:25:28 »

A jak z awaryjnością tego motocykla? A co z częściami zamiennymi tanie, drogie? Zawsze byłem przekonany do suzuki bandit 600 ale 1200 już są w atrakcyjnych cenach. Może i w tym roku jeszcze zagości w moim garażu, ale najpierw złożyć muszę swoją jawęcję bo jak mam chęci i czas to nie ma części, a jak części są to nie mam czasu, no ale myślę że w się koñcu zbiorę  i kupię te nieszczęsne czoło wału i dwa łożyska przelotowe do skrzyni i poskładam wszystko do kupy  <thumbup>
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 19, 2008, 19:58:04 »

heh fajny wybór::] widze że jawa na sprzedaż?? jakby coś to sie odezwij.
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 19, 2008, 19:59:01 »

Silniki są raczej bezawaryjne - Klekoczą ale jadą dalej. Głośne sprzęgło to norma dla tego modelu są sposoby by poprawić fabrykę ale z tego co wiem to nie warto ;) Co do przebiegu tych silników to 60tyś nie robi wrażenia jedynie można by było się zastanowić nad zmianą łañcuszka rozrządu bo ten napewno będzie już klekotał. Co do banditów to są to fajne maszynki miałem okazje je¼dzić 600'tką a na 1200 zrobiłem jakieś 400km. Xj kupiłem dlatego że znajomi którym pomagam w naprawie i sprzedaży motocykli wzięli tą Xj w rozliczeniu z dopłatą - koleś wziął bandita 1200n. A 2 dni wcześniej sprzedaliśmy 600'te. Bandity to chodliwy temat. Ostatnio przyprowadziliśmy Xj z 92r. bez zbiornika nie paliliśmy jej ale podobno na chodzie i goście przyjechali po czoperka wzięli go patrzą
-a ile za to??
-no 2900
- dobra biorę tylko mi go przywie¼ tu i tu...
szybka akcja <lol>

Edit

Oczywiście że Jawa NIE NA SPRZEDARZ :) ona już u mnie zostanie <yes>
Zapisane

Marcino666

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 19, 2008, 20:09:29 »

A mi tam jakoś nie podobają mi się d¼więki czterocylindrowych rzędówek bardziej ciągnie mnie do singli lub twinów i ich mocnego basu. A ile cię kosztowała taka maszyneria jeśli można zapytać. Według mnie wersja naked jest ładniejsza tak jak i w przypadku bandita.
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 19, 2008, 20:14:27 »

3tyś. Tak jak wcześniej pisałem ogranicza mnie budżet dlatego kupiłem eske bo w tych latach nie było jeszcze enek. Ta jest w świetnym stanie i z małym przebiegiem więc jak najbardziej się opłacało i nie wiem czy nie poje¼dzić jeszcze z miesiąc i jej nie sprzedać za trochę więcej ;) i wtedy coś innego - mam właśnie na oku enke z 2001 z 10tyś przebiegu
Zapisane

Marcino666

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 19, 2008, 20:24:20 »

No to pogratulować bo za takie śmieszne pieniądze sam bym ją kupił chociażby dlatego żeby zobaczyć z czym się to je :D
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 20, 2008, 12:01:27 »

Najważniejsze kurde żeby tobie się moto podobało i żebyś sie na nim dobrze czuł . Cena faktycznie dość przystępna. W sumie z odpsprzedaniem nie jest to głupi pomysł- jeśli myśłisz docelowo o czymś innym



Marcin777  :P Twiny górą 

Oczywiście "plastik no fantastik" - Czym mniej na motocyklu tym lepiej...
...szczególnie teraz w dobie gdzie cruisery mają plastikowe błyszcące osłony silników albo plastikowe błotniki.... :'(

Mnie się Xj podobnie jak Sv i kilka innych motocykli nie podoba ale to tylko moje prywatne zdanie i ważniejsze jest to żeby właścicielowi siędobrze na tym jeżdziło i dobrze się naswoim moto czuł  <punk>
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

lluke

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 20, 2008, 14:27:17 »

Heh mi się też nie podoba Xj chyba że w wersji N tak jak i SV w wersji N ale S-ki są nie ciekawe ale postawiłem na raczej nie psujący się silnik i motocykl w bardzo dobrym stanie.
Zapisane

Marcino666

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 20, 2008, 15:45:02 »

S-ki lepiej nadają się na dłuższe trasy, niby mała owiewka ale swoje zadanie spełnia. Wiadomo coś kosztem czegoś.
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 20, 2008, 20:32:24 »

1,2,3,5 szyba:P i to nie byle jaka:P cos w stylu malutkiej zgrabniutkiej a'la bandit:] tec daje a wyglada że ajjjjj taka chce zafasolic do CZ:P
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 20, 2008, 22:16:47 »

Gringo tak po Polskiemu proszę bo ni kruca nie wiem o co chodzi <lol> <blink>
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 20, 2008, 22:28:01 »

a mi sie Xj podobaja ale z wygladu ( mam taka z 89r ) co do silnika to przezyje nie jednego kierowce np. u mnie 99tys km i nie bieze jeszcze oleju ( bieze ale w granicach normy ) poza silnikiem który jest bardzo udany  jest szereg nie dociagniec jak np ¼le umieszczony punkt ciezkosci który przeszkadza w swobodnym składaniu sie w zakrety. No i troszke pali tak do 7l/100km chyba ze sie pałuje to wchłonie wiecej. poza tym fajna maszynka :)
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

lluke

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 20, 2008, 23:18:53 »

ale dzięki temu że ciężko w zakręty to przeciwskrętu się uczysz a to już bardzo pożyteczna rzecz :) a co do tego spalania to na 250km trasie spalił mi poniżej 5l ale maksymalnie śmigałem chyba 140 i to na krótkich odcinkach ale np. wczoraj spaliła mi ponad 6l!!
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 20, 2008, 23:34:28 »

ten tego... przepraszam, mój pogięty mózg lubi płatać figle, a mowa że nka ładnejsza, to prawda, zale za to ska ma owiewke która jednak jest wygodna i czuc jej wpływ, mimo że małe a jednak, no wiec ja na to że majac wersje n dorzucasz szybkie coś na styl banditowej i masz kompromis, wygląd i szybke spełniająca to samo zadanie co i owiewka z wersji ssss :] a i stWierdziłem również że zamierzam coś w styku takiej szybki do cz założyć.
Zapisane

SZAJBUS_SzeF

  • młody nie głupi
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 552
  • Jawy, Cezety i Cafe Racery - To lubię! :)
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 21, 2008, 00:00:19 »

£adna:) Gratuluję. ¦wietny udany rocznik - mój 15sto letni rówieśnik:)
Zapisane

cypis.z

  • Gość
Odp: Nowa maszyna- Yamaha Xj 600
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 24, 2008, 13:09:53 »

Tez się powoli nad taką zastanawiam  <yes>, tylko kasę trzeba zbierać :-/
Zapisane