Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 15, 2024, 00:18:41
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!  (Przeczytany 7235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

plaster6

  • Gość
Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« dnia: Czerwca 27, 2011, 23:20:52 »

Witam wszystkich ...jestem tu nowy,mam problem z moją jawa 350 6v instalacja a problem polega na tym ze na gaźniku z TS nie pali wo gule z kopa,tylko jak już jest ciepła :-/ na zimnym można sobie kopać i kopać a odpali dopiero jak przelecę z nią jakieś 5-6m.NIech mi ktoś powie jak to ustawić,czym być może inne wyprzedzenie zapłonu niż normalnie,ładowanie tez jest a nie pali z kopa....pomóżcie bo już siły nie mam,z góry dzięki .
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 23:24:49 wysłana przez plaster6 »
Zapisane

Two-Stroke

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 97
    • MyWeb
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 27, 2011, 23:27:15 »

Jestes pewny że jest 100% szczelności miedzy cylindrami i gaźnikiem? przynajmniej na chwilę warto dorobić uszczelkę /doraźnie na sprawdzenie używałem tektury maźniętej silikonem - ale na to uwazaj bo jak pociagnie do silnika... ;) /

plaster6

  • Gość
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 27, 2011, 23:38:24 »

Jestes pewny że jest 100% szczelności miedzy cylindrami i gaźnikiem? przynajmniej na chwilę warto dorobić uszczelkę /doraźnie na sprawdzenie używałem tektury maźniętej silikonem - ale na to uwazaj bo jak pociagnie do silnika... ;) /

No zobaczę ale wcześniej była nieszczelność teraz zlikwidowałem to i dalej nie chce gadać,jutro jeszcze sprawdzę na szybie ...bo na gaźniku z Cz odpala z kopa normalnie ale tez pali więcej, a na tym to chociaż by szlo zejść na spalaniu ale z odpalaniem gdy jest zimna to jest koniec świata :-/
Zapisane

plaster6

  • Gość
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 28, 2011, 00:42:45 »

Nieszczelność odpala,to już wyeliminowałem wczoraj i nigdzie się nic nie poci...niech mi ktoś wyjaśni jaki ma być ten stan komorze pływakowej ? bo ponoć są jakieś patenty,a ten objaw pasował by u mnie .
Zapisane

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 28, 2011, 01:05:12 »

zadam z jednej strony głupie pytanie a z drugiej pasujące. Ssanie włączasz?? ja na wyłączonym zapłonie i włączonym ssaniu kopię ze 3-4 razy, załączam zapłon i cyka za pierwszym :D
Zapisane

plaster6

  • Gość
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 28, 2011, 01:19:41 »

zadam z jednej strony głupie pytanie a z drugiej pasujące. Ssanie włączasz?? ja na wyłączonym zapłonie i włączonym ssaniu kopię ze 3-4 razy, załączam zapłon i cyka za pierwszym :D

Tak,właśnie na włączonym ssaniu kopie i kopie...dopiero jak na pych wezmę to po 5 m zaczyna gadać a zasną na gaźniku z CZ odpala za 3-4 kopem gdy jest zimna.
Zapisane

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 28, 2011, 01:22:09 »

a kopiesz najpierw na wyłączonym zapłonie, jak ja nie pokopię "na sucho" bez zapłonu to z włączonym zapłonem za chiny ludowe nie zagada nawet choćbym pół dnia kopał ;)
Zapisane

Saladin

  • Gość
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 28, 2011, 05:42:51 »

Tutaj opisałem mój sposób:
http://www.jawacz.pl/index.php/topic,10396.0.html
Co do poziomu paliwa w komorze to ustawiłem tak aby paliwo było przy znaczniku bez pływaków, czyli z pływakami będzie znacznie wyżej. Kiedy było ustawione na 11mm przy skręconym gaźniku to musiałem się również nieźle nabiegać. Mam nadzieję, że zrozumiałeś co napisałem :)
Zapisane

kamel88

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 15
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 28, 2011, 19:35:04 »

witam

też mam taki sam problem jak kolega plaster6 i musiałem zrezygnować z gaźnika od TS, gdyż nie chciała palic na zimnym silniku...bawiłem się z poziomami paliwa i uszczelkami , lecz bez efektów.
Ale z ciekawosci założę jeszcze raz i spróbuje sposobu Saladina
Zapisane
    Status GG

plaster6

  • Gość
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 28, 2011, 20:52:00 »

Tutaj opisałem mój sposób:
http://www.jawacz.pl/index.php/topic,10396.0.html
Co do poziomu paliwa w komorze to ustawiłem tak aby paliwo było przy znaczniku bez pływaków, czyli z pływakami będzie znacznie wyżej. Kiedy było ustawione na 11mm przy skręconym gaźniku to musiałem się również nieźle nabiegać. Mam nadzieję, że zrozumiałeś co napisałem :)

Czyli jak zdejmę komorę to paliwo na być równo z tym słupkiem ?...a kopie na wyłączonym zapłonie i tez nic,ale dziś rozkręciłem air box i filtr mi się odczepił bo mam krótszy niż normalnie wiec musiałem coś dać żeby dobrze dociskało filtr,podgiąłem tez pływak żeby poziom się dźwignął ale dale nie gada z kopa....mogę kopać i kopać ale co dziwne jak włączę ssanie wystarczy 2-3 m i już chodzi a na kopa nie umie dać rady,jak dla mnie to jest chore :-/
A co do tego poziomu paliwa to u mnie jak zdjąłem pokrywę to brakował 3-4 mm żeby było równo z słupkiem co mnie zdziwiło,bo np.w Simsonie ma być równo z słupkiem bez pływaka.
Zapisane

Saladin

  • Gość
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 28, 2011, 21:29:57 »

Tak, jak zdejmiesz komorę to paliwo ma być na równo ze słupkiem.
Spróbuj włączyć ssanie, podnieś siedzenie i zatkaj wlot do airboxa jakąś szmatką, kopnij 2-3-razy bez zapłonu i z zapłonem, powinna zapalić jeżeli masz dobrze ustawiony gaźnik. Oczywiście jak zapali to odetkaj wlot filtra.
Zapisane

plaster6

  • Gość
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 30, 2011, 15:31:26 »

Tak, jak zdejmiesz komorę to paliwo ma być na równo ze słupkiem.
Spróbuj włączyć ssanie, podnieś siedzenie i zatkaj wlot do airboxa jakąś szmatką, kopnij 2-3-razy bez zapłonu i z zapłonem, powinna zapalić jeżeli masz dobrze ustawiony gaźnik. Oczywiście jak zapali to odetkaj wlot filtra.

No wiec tak gaźnika nie zdejmowałem ale patent z zatykaniem airboxa działa...tylko zw w moim przypadku muszę kopnąć z 8 razy jak nie lepiej :-/ czy może to być do złego filtra w ariboxie ? bo normalnie jest taki długi a ja mam ten krótki chyba z jawki 50,czy wymiana na na ten długi taki jak był org. pomoże ?
Zapisane

Two-Stroke

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 97
    • MyWeb
Odp: Jawa 350 Delux nie pali z kopa na gazniku z TS!!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 30, 2011, 15:42:15 »

Filtr ewidentnie nie pasuje, i jak widac ciagnie a duzo powietrza.  Tak czy inaczej musisz miec prawidlowy filtr, i wtedy dopiero bedziesz mogl wyregulowac odpowiednio gaźnik. Wyskrob te 7-10 zł na filtr i działaj.
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Pali z kopa tylko jak jest ciepla :(

Zaczęty przez lukasz_2014 Mechanika

12 Odpowiedzi
5542 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 30, 2007, 14:36:41
wysłana przez Badyl
3 Odpowiedzi
4038 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 03, 2010, 16:59:41
wysłana przez DawidH
1 Odpowiedzi
2445 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 15, 2012, 16:40:39
wysłana przez sebaxll
1 Odpowiedzi
2799 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 11, 2014, 13:59:55
wysłana przez von_Majzel
9 Odpowiedzi
2487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 01, 2020, 14:54:51
wysłana przez Adamu2T