Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 16:04:58
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: przewożenie dziecka na motocyklu  (Przeczytany 7178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1167
  • w moich rękach od 99 r
przewożenie dziecka na motocyklu
« dnia: Lutego 21, 2016, 07:16:20 »

panowie mam do was pytanko apropo przewożenia dziecka na motocyklu czy istnieją jakieś specjalne zabezpieczenia( fotelik uprząż ) żeby przewozić dziecko bezpiecznie jako pasażera może ktoś ma jakieś patenty na to aby zadbać o swoją pociechę. Kolejne moje pytanie to jak się ma prawo do przewożenia małoletnich na motocyklu wiem że są jakieś ograniczenie dla dzieci do 7 roku życia.
Zapisane
    Status GG

Adamu2T

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 594
  • Jawa TS+velorex562+jawa20+ Honda Shadow vt 1100
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 21, 2016, 07:33:57 »

Z tego co pamiętam, to prędkość nie może przekraczać 40 km/h
Zapisane

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 940
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 21, 2016, 07:41:02 »

Przepisy ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawa o Ruchu Drogowym:
Art. 20.
6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów [...] wynosi: pkt. 3... motocykla (również z przyczepą) i motoroweru, którymi przewozi się dziecko w wieku do 7 lat - 40 km/h.
Art. 40.
1. Kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się w odniesieniu do motocykli fabrycznie wyposażonych w pasy bezpieczeństwa.
Takie coś znalazłem na szybko a tu temat bardziej rozwinięty:
http://www.motocaina.pl/artykul/przewozenie-dziecka-na-motocyklu-495.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2016, 07:49:36 wysłana przez Bizonek »
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1167
  • w moich rękach od 99 r
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 21, 2016, 10:28:14 »

miałem na myśli coś ala fotelik taki jak do roweru tylko zaadoprowany do motocykla żeby dziecko można było przypiąć i żeby w razie co jak mu sie kimnie chociażby to żeby nie spadło i żeby nie ograniczało ruchów prowadzącemu.Moim zdaniem jazda z dzieckiem przed sobą jest strasznie niebezpieczna i nie miał bym odwagi na taką przejażdżkę po mieście nawet kilka km
Zapisane
    Status GG

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 21, 2016, 10:36:03 »

Azbeścik ściągnij sobie książkę "Jeżdżę motorowerem Simson" tam były pokazane na zdjęciach fabtyczne foteliki dla dzieci.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1167
  • w moich rękach od 99 r
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 21, 2016, 10:37:49 »

oki dzięki ;D
Zapisane
    Status GG

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 21, 2016, 10:47:33 »

A ja sobie nie wyobrażam jazdy z dzieckiem które zasnęło. Woziłeś kiedyś swoją pociechę śpiącą w foteliku na rowerze?
Jeśli tak to wiesz jak zachowuje się rower i niewładne parę kilo nad tylnym kołem. A jedziemy tylko około 20 km/h.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 21, 2016, 10:57:09 »

dokładniej tak to wygląda
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1167
  • w moich rękach od 99 r
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 21, 2016, 11:23:08 »

często jeżdżę z dzieckiem na rowerze i bardzo często mi usypia w siodełku ja nie mam problemu z jazdą ze śpiącym dzieckiem na foteliku rowerowym . Przecież nie mówie tu o nie wiadomo jakich trasach tylko o 10 może czasem 15 km, miałem nieprzyjemności jeździć motorem z dzieckiem 4 letnim przed sobą( nie ukrywajmy na baku) jest to moim zdaniem stasznie niebezpieczne z tąd mój pomysł z fotelikem na kanapie z tyłu
Zapisane
    Status GG

suchy

  • forumowicz
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 673
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?Tak,jeżdżę motorem.
Zapisane
Mniej teorii więcej praktyki.
CZ 350 472.5 83'  Garwolin  tel.602 792 446

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 21, 2016, 12:52:11 »

Jeździłem ze swoim ojcem "na baku" i tak samo przewoziłem czasami swoje dzieci i uważam że przy prędkościach dozwolonych prawem jest to najbezpieczniejszy sposób.Mając dziecko przed sobą pomiędzy swoimi ramionami masz całkowitą kontrolę nad tym co robi a zamontowanie dodatkowej "kierownicy" lub jakiegoś "trzymadła"pozwala dziecku na w miarę pewne trzymanie.W każdym razie przed jakąkolwiek podróżą z dzieckiem należy mu za każdym razem powiedzieć o zasadach zachowania itd.
Zapisane

Arturez

  • Secretary JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 21, 2016, 13:06:45 »

http://www.youtube.com/watch?v=_fbCtATGVPQ&sns=em

Ja jeździłem na baku, mój syn jeździ na baku. Koledzy w przedszkolu pękają z zazdrości :P
Wszystko dla ludzi, aby z rozsądkiem.
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 21, 2016, 13:15:46 »

http://www.youtube.com/watch?v=_fbCtATGVPQ&sns=em

Ja jeździłem na baku, mój syn jeździ na baku. Koledzy w przedszkolu pękają z zazdrości :P
Wszystko dla ludzi, aby z rozsądkiem.
Jak zawiozłem córkę parę lat temu do przedszkola Yamahą to wszystkie dzieci z grupy jej zazdrościły a nawet panie przedszkolanki miały ochotę na przejażdżkę;-)
Zapisane

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 21, 2016, 13:48:15 »

Jesli dziecko przysypia to nawet na baku miedzy ramionami kierowcy moze mu wypasc. Warto je wiec jakos przypiac.
U mnie na motorze zasypiala z tylu zona (kilka razy awaryjnie ja lapalem wyrzutem reki za siebie). Pozniej przypinalismy sie za barki na krzyz i w pasie tasma do wiazania bagazu. Przy zasnieciu zdawalo to egzamin ale generalnie bylo za ciasno.  Pozniej bylo przypinanie zony do plecaka ale to rozwiazanie bylo niestety za luzne. Chyba najlepiej spisywaly sie przeznaczone do pracy na duzej wysokosci szelki z pasem bo mialy masywne klamry w kilku miejscach i wyposazona w takie same szelki pasazerka sie do nich przypinala w razie potrzeby.
A teraz nie chce juz jezdzic na motorze wiec problem sie rozwiazal.
Dzieci woze w wozku, oczywiscie pojedynczo. Czasem nawet po kilku kilometrach zasypiaja tak, ze wsuwaja sie do srodka i ich nie widac bo glowa jest na poduszce siedzenia. Dlatego wole ich na jadacy motor nie wsadzac.

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 21, 2016, 13:55:26 »

Myślę że zaśnięcie grozi przy trasach co najmniej kilkunastokilometrowych i zależy od wieku dziecka.Rozsądek nakazuje zastanowić się czy malec jest gotowy do jazdy motocyklem i to od rodzica zależy czy pojedzie  motocyklem.
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 21, 2016, 14:11:38 »

Myślę że zaśnięcie grozi przy trasach co najmniej kilkunastokilometrowych i zależy od wieku dziecka.Rozsądek nakazuje zastanowić się czy malec jest gotowy do jazdy motocyklem i to od rodzica zależy czy pojedzie  motocyklem.

Sedno sprawy.
Bądźmy rozważni. Dla naszej Miśki robię kierownice taką jak ma Suchy. Będzie to przymocowane do WFM i tym będziemy wozić naszą pociechę te parę kilometrów.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

yuzik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 148
  • cz 175/450, jawa 350/638
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 21, 2016, 14:46:16 »

Uważam, że przewózka kilka kilometrów na bocznej drodze z umiarkowaną prędkością jest ok. Natomiast, nigdy nie zabrałbym dzieciaka na dalszą trasę, czy nawet po mieście, ze względu na zbyt duże ryzyko. Od dalszych tras są samochody z fotelikiem, amen
Zapisane

patryk sagan

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 412
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 21, 2016, 15:33:05 »

Moje chłopaki są już za duże aby brać ich  przed siebie, wiec myślę myślę nad zakupem czegoś takiego :
http://www.motocyklista.info/images/uploaded_redakcja/news_img/0f3a6bb1d0ea32ee2d7c9cdec4a2a033.jpg


lub:


http://www.motocaina.pl/artykul/duo-drive-angrip-czy-klasyczny-pas-najlepsze-rozwiazania-dla-pasazera-i-kierowcy-motocykla-9842.html


Fotelik pokazany w poście wcześniejszym jest dla dzieci do wieku 7 lat, więc już jest dla mnie za mały.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2016, 17:39:09 wysłana przez patryk sagan »
Zapisane
Nieważne czym jeździsz, ważne jest to co masz w głowie.

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 21, 2016, 16:22:16 »

Sam kombinowalem jak kon pod gore a teraz to sa takie luksusy ::)
W moim stadle zasypianie na motocyklu (a raczej zdolnosc do zasypiania w kazdych warunkach) jest chyba uwarunkowane genetycznie wiec raczej warto bedzie sobie sprawic taki pas czy uprzaz.

patryk sagan

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 412
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 21, 2016, 17:38:31 »

Podoba mi się ta uprząż z pierwszego zdj ( białe podkoszulki) . Masz linka może gdzie to zanabyć, bo jeszcze sie z tym nie spotykałem a nie ukrywam że się za takim rozwiązaniem rozglądam.
Zapisane
Nieważne czym jeździsz, ważne jest to co masz w głowie.

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 21, 2016, 19:17:41 »

Osobiście woziłem wiele razy dziecko na motocyklu ale co najwyżej kilkaset metrów po wsi.Sadzałem córę przed sobą i do tego w wieku powyżej 5l,takie dziecko rozumie już pewne sprawy i trzyma się stabilnie.Nie wyobrażam sobie wożenia młodszego dziecka a po mieście to juz w ogóle.Za to bardzo często woziłem ja na rowerze,w foteliku i nigdy nie zasnęła nawet na trasie około 1 godz.Po mieście motocyklem,bez fotelioka,bałbym się nie tego że spadnie ale że wpadnie pod koła innego pojazdu.Teraz ma 8l to mogła by już ze mną jeździć ale to sie mija z moim pojęciem motocyklizmu.Dla mnie to wolność czyli jade gdzie chcę,kiedy chcę i jak chcę a nie musze się martwić o dziecko.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

Orzeszek

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 831
  • CZ 350 1982 ,CZ 350 1984
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2016, 19:47:20 wysłana przez Orzeszek »
Zapisane
    Status GG

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 21, 2016, 19:51:39 »

Myślę że kasę na foteliki, uprzęże itp. lepiej przeznaczyć na zakup motorynki za kilka lat :)
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

boross-1-6

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 194
  • Kontakt 535-955-583
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 22, 2016, 01:17:46 »

Dołączę się do tematu :)
Sam od najmłodszych lat jeździłem z Ojcem na simsonie. zazwyczaj z przodu na baku. Mama jeździła z tyłu. Nie pamiętam ile miałem za pierwszym razem lat, ale Ojciec kiedyś wspominał, że około 3.
W wakacje pierwszy raz zabrałem 2 letnią córkę na przejażdżkę i tak jej się spodobało, że teraz nie mogę się nigdzie ruszyć sam bez płaczu dziecka. Pierwszą dłuższą trasę zrobiliśmy około 20 km w jedną stronę. W drodze powrotnej córka zasnęła i spała przez prawie 15km (dziwne, bo moja jawa jest wyjątkowo hałaśliwa - koledzy i koleżanki, którzy byli na jesiennym w grudziądzu wiedzą ;) ) trzymałem ją wtedy lewą ręką, żeby nie spadła, ale nie sprawiało to większego problemu przy jeździe 40 km/h.
Jednak przed kolejną wyprawą z dzieckiem zaopatrzę się w uprząż.
Zapisane

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: przewożenie dziecka na motocyklu
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 22, 2016, 05:39:16 »

Z moim pojęciem motocyklizmu wożenie dzieci się nie rozmija bo sam byłem kiedys wożony a dzieci lubię i martwienie się o nie to normalna rzecz  ;D. Sa one jednak bardziej niz dorosli narażone na spadnięcie w czasie jazdy i jakas uprząż łącząca je z kierowcą jest jak najbardziej wskazana nawet jesli nie jest wymagana przez przepisy.
Przed chwilą zanabyłem ją na eBayu. Jak dotrze to będę mogł pojezdzic z dziecmi w trojke (jedno w wozku drugie na siodle). I niech sobie wtedy zasypiają. Może żona też da się przekonac do powrotu na motocykl?
http://www.ebay.com/itm/151798442226?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT