Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 18:31:03
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Romet na pedała  (Przeczytany 2564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Romet na pedała
« dnia: Października 21, 2007, 11:39:25 »

Witam . Posiadam karter od strony iskrownika i pokrywę od strony oleju do ROMETA na pedała , podkreślam że to Romet ( silnik kwadratowy) nie mylić z komarem, co ciekawe nie spotkałem sie z tym przypadkiem a w dodatku nie ma miejsca na automat zmiany biegów ( ani na linkę ani na automat nożny ) słyszałem kiedyś że było coś z sprzęgłem odśrodkowym czy czymś takim .Jeśli ktoś coś wie o tym modelu( np jaki to model) lub zdjęcia to proszę o pisanie w tym poście
Pozdrawiam
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

alan666888

  • Gość
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2007, 12:15:01 wysłana przez alan666888 »
Zapisane

Janos

  • Gość
Odp: Romet na pedała
« Odpowiedź #2 dnia: Października 21, 2007, 21:25:13 »

poprawka - romet 750 nie jest na pedała a posiada już kopkę. co do tego modelu na pedała to nie ma on żadnych sprzęgieł odśrodkowych. jest to zwykły silnik jak w komarze tylko że  z jednostopniową skrzynią biegów i ma unowocześniona kwadratową obudowę. nie wiem o co chodzi z tym sprzęgłem bo miałem taki motorek i sprzęgło wygląda jak w normalnym romecie.  <dontgetit>
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2007, 21:28:05 wysłana przez Janos »
Zapisane

Janos

  • Gość
Odp: Romet na pedała
« Odpowiedź #3 dnia: Października 21, 2007, 21:31:13 »

poprawka - romet 750 nie jest na pedała a posiada już kopkę. co do tego modelu na pedała to nie ma on żadnych sprzęgieł odśrodkowych. jest to zwykły silnik jak w komarze tylko że  z jednostopniową skrzynią biegów i ma unowocześniona kwadratową obudowę. nie wiem o co chodzi z tym sprzęgłem bo miałem taki motorek i sprzęgło wygląda jak w normalnym romecie.  <dontgetit> a i zapomniałbym o tej trefnej głowicy z odpężnikiem. odrazu zmieniłem na standart.  <thumbup>

Zapisane

alan666888

  • Gość
Odp: Romet na pedała
« Odpowiedź #4 dnia: Października 21, 2007, 21:50:50 »

Przepraszam za błąd nie zauważyłem że na kopke. A cod  do silnika do w silniku było sprzęgło odsrodkowe oraz odprężnik. Też miałem Pegaza i było sprzęgło tarczowe, pewnie jakieś modyfikacje użytkowników, bo części były uniwersalne
Zapisane

Janos

  • Gość
Odp: Romet na pedała
« Odpowiedź #5 dnia: Października 22, 2007, 17:34:08 »

pewnie tak bo po prostu to odśrodkowe to musiała być straszna kicha  :-/
Zapisane