Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 16:31:17
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Wyremontować - kupić - zarejestrować czy kupić - zarejestrować - wyremontować  (Przeczytany 7228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200

A tak w ogóle to np jak jest na chodzie albo nawet jeśli nie to zawieźć na przyczepce do jakiejś stacji diagnostycznej pogadać z diagnosta że potrzebny ci przegląd do rejestracji i może ci wystawi.
Najlepiej niech ci wystawi dokument o pozytywnie przebytym badaniu,choć podejrzewam ze i tak bedzie musiał to zrobić bo w starych dowodach nie ma pewnych danych,które teraz sa wymagane.
Z informacji jakie posiadam do przeglądu akurat silnik nie musi być sprawny.Z pojazdu maja nie wyciekać żadne płyny,ma nie być żadnych luzów w elementach zawieszenia czy też układu kierowniczego i hamulce maja być sprawne.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

adamisku

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
  • Jawa 350 634-7 ruska teczowka

Witam propozycji jest mnostwo, wykorzystam porady Kolegow na pewno ale... z tego c.o wyc.zytalem. wynika ze po przerejestrowaniu bede scigac poprzedniego wlasciciela za zalegle OC a to przeciez moj Dziadzia :)  Jak poc.iagnie jeszc.ze z 10lat to mu komornik bedzie siedzial na emeryturze bo sie  Wnusiowi zachcialo MOTORA Oplac.ilbym. Jego skladki ale ostatni dokument jaki ma jest wystawiony z data 1997rok Coprawda skladki byly nie wieksze niz 25zl ale jak to przelicza i podlicza odsetki to sie nie wyplace
Moje znizki to max czyli 60% takze moge rejestrowac na siebie - tu nie ma obaw
Chyba zorganizuje transport jeszcze w tym tygodniu zaczne Ja rozbierac (w innym watku szukam jakiegos GURU co by mi powiedzial od czego zaczac) Pojade z umowa do Dziadzia spiszemy bez daty i jak juz bedzie gotowa przerejestruje zrobie przeglad
Szczerze wolalbym zolte blachy - nie mam zamiaru wybierac sie nia za granice ani w najblizszym czasie jej sprzedawac Jesc nie wola a postac w garazu na zoltych blachach nie wstyd - TOC TO BEDZIE ZABYTEK:)


ALE SIE NAPALILEM ehhhhhhhh .... na ten motor


DZIEKI WSZYSTKIM ZA PODPOWIEDZI
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2013, 21:31:26 wysłana przez adamisku »
Zapisane
adamisku

Lukasv

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?

Złoto, to tak jakby sztuka dla sztuki.
Nie musisz mieć odpowiednich tablic, żeby ludzie się oglądali.
Kilka razy w pierwszym tygodniu puszkarze zatrzymywali się obok mnie na skrzyżowaniach i pozdrawiali z aprobatą. Oczywiście na baby to nie działa, a przepraszam spotkałem jedną, która nawet wypowiedziała się o mechanice (niesamowite).
Zapisane
    Status GG

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
  • Jawa 350 TS 638,

Napisz umowę i wykup OC - na siebie jako nowego właściciela i na stare n-ry rejestracyjne. Wówczas oficjalnie moto nie będzie przerejestrowane, ale nadasz nowy bieg jego OC i będziesz mół jeździć. Jak za rok czy 2 zarejestrujesz na siebie to juz nikt nie będzie Ci Dziadka za stare OC szarpał.
Zapisane

Deejf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 161
  • Doświadczony jawer.

Najpierw Polisa OC, potem idź z dowodem na przegląd  ;D


I wtedy od Twoich potrzeb:


*białe tablice
remont
renowacja
lakierowanie (odświeżenie powłoki lakierniczej)
przerejstrowanie

*zółte blachy

przegląd
umowa Kupna-Sprzedaży
dowód rejstracyjny
biała karta

przegląd wieczysty
wpis do ewidencji pojazdów zabytkowych


Wybierz swoją wersję.  8)
Zapisane
    Status GG
Najwięcej on-line siedzący na forum :D

Nie jestem typem człowieka który dużo mówi i mało robi
            Ja mało mówię i mało robię :D

kudlaty2007

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 231
  • e-MZeciarz & veteran jawkowy 220

Najpierw Polisa OC, potem idź z dowodem na przegląd  ;D


I wtedy od Twoich potrzeb:


*białe tablice
remont
renowacja
lakierowanie (odświeżenie powłoki lakierniczej)
przerejstrowanie

*zółte blachy

przegląd
umowa Kupna-Sprzedaży
dowód rejstracyjny
biała karta

przegląd wieczysty
wpis do ewidencji pojazdów zabytkowych


Wybierz swoją wersję.  8)

PRZEGLĄD ROBI SIĘ PO OPINII RZECZOZNAWCY DLA UNIKATU JAK I ZABYTKA. Przechodziłem, to wiem. Facet pluł się, że nie mam światła stop w jawce, ale zrobił przegląd na kartce. Dopiero potem rzeczoznawca powiedział co i jak. Możemy sobie darować mniej nerwów, straty czasu.
Jak natrafimy na upartego rzeczoznawcę to będziemy płacić za 2 przeglądy...
Taka mała uwaga jeszcze na przyszłość, jak ktoś będzie robił białą kartę to niech poprosi rzeczoznawcę o wpis pozwalający zamontować diody.
Nawet w mojej umowie rzeczoznawca, napisał o przeglądzie.
Dowód rejestracyjny nie jest potrzebny, tak samo tablica rejestracyjna. Numer vin jest ważny. Dobrym argumentem, jest jak nr silnika zgadza się z nr ramy - taka ciekawostka.

Daniel_TS_Lubelskie

  • Doprowadzam do ładu
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 19
  • Jawa 350 TS 638

Podłącze się pod wątek-
tylko moja historia trochę jest skomplikowana, albo może raczej pokręcona  :(
kupiłem Jawę bez papierów, udało mi się odnaleźć ostatniego właściciela który miał dowód rej. dzięki uprzejmości kierownika W.K.
udało mi się skontaktować z tym gościem, i myślałem że spiszę z nim umowę jak weźmie ze swojego W.K. wypis z dowodu rejestracyjnego, ale on boi się że jak napiszemy umowę to będą go ścigali za zaległe opłaty OC. I co tu teraz zrobić? Da się to ominąć?
Podobno jak sprzedawał to na umowę i nikt później nie rejestrował moto i nie ubezpieczał.
Czy nie obowiązuje tu jakieś przedawnienie takich zaległości?
Jeśli nie uda mi się go zarejestrować tak jak go kupiłem to kupno papierów zostaje z ramą i przekładka :-[
Zapisane
    Status GG
Wkrótce wszystkie kategorie prawka.
a hobby... to jawka.

kudlaty2007

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 231
  • e-MZeciarz & veteran jawkowy 220

Podłącze się pod wątek-
tylko moja historia trochę jest skomplikowana, albo może raczej pokręcona  :(
kupiłem Jawę bez papierów, udało mi się odnaleźć ostatniego właściciela który miał dowód rej. dzięki uprzejmości kierownika W.K.
udało mi się skontaktować z tym gościem, i myślałem że spiszę z nim umowę jak weźmie ze swojego W.K. wypis z dowodu rejestracyjnego, ale on boi się że jak napiszemy umowę to będą go ścigali za zaległe opłaty OC. I co tu teraz zrobić? Da się to ominąć?
Podobno jak sprzedawał to na umowę i nikt później nie rejestrował moto i nie ubezpieczał.
Czy nie obowiązuje tu jakieś przedawnienie takich zaległości?
Jeśli nie uda mi się go zarejestrować tak jak go kupiłem to kupno papierów zostaje z ramą i przekładka :-[

Witamy w Polsce. Standardowa sytuacja. A pieniądze jakieś chce? - przecież znowu będzie sprzedawał moto  :-\   Jak coś będzie brał na siebie to jest frajer. Chyba, że znajdzie się, gdzieś druga umowa. Potem znajdzie się drugi właściciel i powie, okradziono mnie? Żarty, żartami. Zapytaj się gdzie był ubezpieczony pojazd i powiedź w skrócie o co chodzi. Z tymi przepisami różnie jest. A najlepiej mieć na coś podkładkę.

Daniel_TS_Lubelskie

  • Doprowadzam do ładu
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 19
  • Jawa 350 TS 638

Nie chce gościo kasy, ale też mu się nie dziwię że boi się pisać umowę i brać na siebie niebezpieczeństwo że będą go ścigać za zaległe opłaty. W W.K. "znajomy" pan kierownik powiedział że jak tylko będę miał od gościa umowę i jak on wyciągnie ze swojego W.K. jakoś wypis że moto było na niego zarejestrowane to mi go bez większego problemu zarejestrują. Problem tylko z tym ubezpieczeniem.
Zapisane
    Status GG
Wkrótce wszystkie kategorie prawka.
a hobby... to jawka.

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200

Mnie też to ciekawi bo juz nie pierwsza osoba o to pyta.
Czy faktycznie tak jest że jak kupimy pojazd a nie płacono OC to my albo poprzedni właściciel musi to zapłacić?
Ja słyszałem że podobno jesli policja nie stwierdzi,podczas kontroli drogowej braku ubezpieczenia OC to nie ma innej mozliwości żeby to "wyszło"
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

sebaxll

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 325
  • Cz 350 12V, Jawa 638,1, Jawa 300CL

Od zaległych ubezpieczeń jest taki twór jak Państwowy Fundusz Gwarancyjny i on zajmuje się ściąganiem zaległych nieopłacanych polis, wypłatą odszkodowań za szkody powstałe przez pojazdy nie mające OC i szereg innych czynności. I jest tak jak że jak nie jest płacone OC od powiedzmy początku lat 90 i teraz nagle pojawi się w systemie to nie maja możliwości sprawdzenia tego i dojścia ładu co, kto i kiedy. Ale jeśli za pojazd była przerwa w opłatach OC od powiedzmy 2002 do teraz to mogą sprawdzić i nałożyć odpowiednią karę.
Z doświadczenia jednak wiem, że nie cofają się tak mocno w wstecz zazwyczaj jest to do 2-3 lat.
Zapisane

Daniel_TS_Lubelskie

  • Doprowadzam do ładu
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 19
  • Jawa 350 TS 638

Czyli jak dobrze rozumiem to nie mają możliwości tak daleko wstecz szukać kto zalegał z płatnościami? A jak dostanę jakieś dane motoru które wyciągnie z W.K. i napiszę z nim umowę, to z tej umowy nie będzie wynikało że to on nie płacił? Bo jeśli dobrze rozumiem to z umową idę go ubezpieczyć, później na przegląd i dopiero do W.K. zarejestrować i później zmienić w ubezpieczalni na nowe numery umowę. Sam już zgłupiałem jak to jest i co można teraz z tym zrobić, a co nie. Chyba będzie przekładka ramy i na nowych dokumentach rejestracja...
 :(
Zapisane
    Status GG
Wkrótce wszystkie kategorie prawka.
a hobby... to jawka.

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200

Teraz w gazecie taki artykuł znalazłem.Wynika zniego ze dopiero pojazdy zarejestrowane rok temu widnieją w bazie a tak to tylko policja moze przy kontroli drogowej stwierdzic brak OC.
Daniel kolejnosc dobra ale przy ubezpieczaniu przez ciebie moze wyjść ze nie ma przeglądu i stawka wzrośnie ale mogą to przeoczyc ;)
Umowa jest potrzebna do zarejestrowania i opłacenia polisy OC ty płacisz od momentu zakupu.Prawdopodobnie byłego własciciela nie będą scigać za brak OC chyba że byś jechał w dniu zakupu i zatrzymała cie policja.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

andree

  • MoTóRzysta z PRLu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1599
  • Burek 650, Jawa 638.0

Nic nie wzrośnie, Cezete mam w drobnym maku, przeglądu niema,  a płacę tyle samo jak za jeżdżace Kawasaki  :)
Zapisane
Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie..  ;)
Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów

Daniel_TS_Lubelskie

  • Doprowadzam do ładu
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 19
  • Jawa 350 TS 638

W ubezpieczalni też taki znajomy siedzi, i jak go pytałem to wyliczył mi 100zł bez względu na pojemność moto. I na pewno nie policzył by więcej przez brak przeglądu. Tylko z artykułu zrozumiałem że nie od roku zaczęli prowadzić rejestr, tylko że od roku ścigają zalegających z płatnościami.
Chyba jeszcze popytam znajomego ubezpieczyciela co i jak.
Zapisane
    Status GG
Wkrótce wszystkie kategorie prawka.
a hobby... to jawka.

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200

Może źle się wyraziłem ale o to samo mi chodziło ze od roku ścigac mogą bo baza działa.
Andree masz racje,bo nie sprawdzaja tego czy jest przegląd bo pewnie nikt nie przypuszcza ze nie ma ale na formularzu jest takie pytanie.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

wujek

  • magister kombinator
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
    • WR

U mnie jest podobnie. Zacząłem robić moto, ale... :P
Jawę dostałem od żony właściciela który nie żyje już z 10 lat. Nie ma sprawy spadkowej zrobionej, a dodatkowo kobieta nie chce słyszeć o żadnych umowach, orzeczeniach, oświadczeniach - starsza i do tego wszystkiego się boi takich tematów (wiadomo, stara mentalność) Do moto nie ma żadnych dokumentów, tylko stara tablica rejestracyjna i to na dodatek z czasów jeszcze przed zmianą województw. Teraz się zastanawiam czy to moto w ogóle gdzieś ewidencjonuje. W WK w Lublinie powiedzieli mi że na pewno nie mają żadnej informacji na ten temat. Kierownik ww. wydziału poradził mi udać się do starostwa w którym moto mogło potencjalnie być zarejestrowane i popytać czy są ślady po nim. Oczywiście nikt bez umowy KS nie poda mi żadnych informacji, więc dochodzę do wniosku, że tak naprawdę to tą Jawę znalazłem na złomie  ;D  i z kwitami ze złomu udam się do rzeczoznawcy PZM a potem to już poleci? Dobrze myślę? Bo przecież będę operował numerami ramy a nie tymi z tablic (kiedyś "system" działał po tablicach). Tym sposobem ja będę miał legalne dokumenty a kobita nie wpadnie z funduszem gwarancyjnym jeśli by się okazało że gdzieś tam jakaś polisa istniała z 10 lat temu (na tym drugim też mi zależy, bo to matka moich dobrych znajomych, szkoda by ich było stracić  :-X  )
Zapisane
    Status GG
2t power

sebaxll

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 325
  • Cz 350 12V, Jawa 638,1, Jawa 300CL

Jak "znajdziesz" takowy motór na złomie i masz kwit ze złomu to zostaje chyba tylko opcja rejestracji na zabytek tzn na żółta blachę
Zapisane

kudlaty2007

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 231
  • e-MZeciarz & veteran jawkowy 220

Jak "znajdziesz" takowy motór na złomie i masz kwit ze złomu to zostaje chyba tylko opcja rejestracji na zabytek tzn na żółta blachę

Co wy cały czas z tymi zabytkami i żółta blachą?, również dobrze na unikat można zarejestrować na białe blachy. Odnośnie rejestracji na złomiarza to już te czasy minęły. Jeżeli jest tak fajnie, to wystarczy ukraść zabytka, dać na flachę złomiarzowi za kwit itp. A jeżeli znajdziecie takiego frajera i uda się załatwić jakieś kwity to powodzenia przy odbiorze twardego dowodu.
Niech ktoś spróbuje wyrejstrować zabytka, jako dawca części :Dl ja już przez to przechodziłem. Złomiarze są zaraz bardzie pazerni.

Daniel_TS_Lubelskie

  • Doprowadzam do ładu
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 19
  • Jawa 350 TS 638

Mała aktualizacja: moja sytuacja się może zmieni, może uda mi się przekonać dawnego właściciela do napisania umowy i uda mi się ją zarejestrować bez przekładania ramy, chociaż kupiłem już ramę z dokumentami. Jeśli uda mi się zarejestrować tak jak stoi to najwyżej będę miał do sprzedania ramę z papierami.
Zapisane
    Status GG
Wkrótce wszystkie kategorie prawka.
a hobby... to jawka.

Daniel_TS_Lubelskie

  • Doprowadzam do ładu
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 19
  • Jawa 350 TS 638

Kolejna aktualizacja. Po wielu przejściach mam już w ręku umowę z ostatnim właścicielem który widzniał w dowodzie, okazało się też że był jej pierwszym właścicielem. Niestety musiałem 50zł dać za umowę, ubezpieczenie po prawie godzinnej dyskusji udało mi się wykupić na podstawie samej umowy (brak jakichkolwiek dokumentów), do przeglądu i rejestracji potrzebne mi jest tylko zaświadczenie z WK sprzedającego o zgodności danych po zagubieniu dowodu, a przy okazji będę miał datę pierwszej rejestracji która jest potrzebna do przeglądu. Kierownik mojego WK dzwonił już do WK sprzedającego i załatwił że tylko pojae, napiszę podanie, zapłacę 17zł opłaty i wydadzą mi potrzebny papier. To byyła droga przez mękę, ale zbliża się wielkimi krokami rejestracja FULL LEGAL :P
Zapisane
    Status GG
Wkrótce wszystkie kategorie prawka.
a hobby... to jawka.

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike

gratulacje sampzaparcia  8) miło jest mieć świadomość że są jeszcze tacy ludzie :P
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

von_Majzel

  • Gość

No i super , żeby nią śmigać najważniejsze żeby motór był "road legal" =)
Zapisane