Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 16:04:49
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Nie samym motocyklem motocyklista żyje  (Przeczytany 7179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asdx21

  • Gość
Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« dnia: Czerwca 30, 2007, 23:04:23 »

Witam

Chłopaki pomóżcie. W tym tygodniu niestety, ale musiałem kupić samochód (troche na szczesie moim jawą) samochod. To że w tym roku zdalem maturke i nie jest sie dosc uśrednionym obywatelem - wybor padł na fso-ka 1.6 gle.  Auto kupilem za cztery stowy w niewiadomym stanie , ale dzis wiczorem juz je¼dził ;) . No i teraz pytanko - gdzie moge znale¼ć jakieś konkretne info w necie na temat głownie serwisowki takiego czegos.

A jeśli nie moze mi pomóc to choc pochwalcie się swoją koniecznością czterokolową - zeby pocieszyc lub zdolowac :( .
Zapisane

D@NIOm20

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 30, 2007, 23:53:30 »

Serwisówkę to nie wiem, ale w razie potrzeby służę pomocą, coś tam się wie o o "fso-ku" na jednopunkcie.
Zapisane

Piotr G

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
  • Jawa TS 350 90r.
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 01, 2007, 11:42:58 »

Je¼dziłem kilka lat taką maszyną, ale na serwis w internecie nie znalazłem. A na allegro szukałeś? Są tam książki , ja kupiłem niedawno do swojego nowego autka i jestem zadowolony, jest wszystko od A do Z i widzę że z tyłu jest wykaz innych książek i jest także Daewoo-fso: Esopero, lanos, matiz, nexia, nubira, tico, 125p, polonez, polonez truck 1.6/1.9D (od1998r.)
Trochę się namęczyłem z naprawami tego sprzętu także też coś tam wiem jakby coś.
Pozdrawiam
Zapisane

asdx21

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 01, 2007, 12:43:08 »

Dziekuje za wsparcie  <cheers> . Skroro tak mówice - szukam na allegro.

Pozdrowka
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 01, 2007, 12:52:58 »

Witam w klubie.Też mam poldzia :> tylko e ja mam GLI Plusa 97r.Słue pomocą.już zrobiłem przy nim wszystko.od wymiany uszczelki pod głowica po wszystkie remonty,wymiany silika.Mechanika to moja pasja.A poldka znam tak dobrze jak jawe.Więc zawsze pytaj a napewno odpowiem.
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 01, 2007, 13:00:50 »

Powiem szczerze ze sam myslalem czy by nie kupiuc poldka lub fiacika  :D tylko z tego co wiem te autka lubia sobie duzo wypic i oplaty sa chyba drogie co nie? ostatnio przegladalem aukcje i znalazlem fajnego fiacika blisko mnie http://www.moto.allegro.pl/item209598973__okazja_fiat_125_100_orginal_.html

a co do serwisowki to moj brt mial duzego fiata kilka lat temu i zostala mu gdzies taka duza ksiazka z calym opisem napraw itp
Zapisane

Piotr G

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
  • Jawa TS 350 90r.
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 01, 2007, 13:12:58 »

No do oszczędnych silników to one nie należą :) W dużej mierze uzależnione to jest stanem silnika a przede wszystkim regulacją, ja jak kupiłem swojego poldka to wierzcie mi lub nie ale chłapał 15, wymiana ga¼nika, filtrów i regulacja zaworów i zapłonu załatwiły sprawę do 9 w mieście przy spokojnej je¼dzie. opłaty wiadomo drogie są i będą jeszcze dorsze :(
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 01, 2007, 14:43:00 »

Kiedyś miałem pożyczonego od kumpla 125p (kredens). Piotr wierze że tyle pił,bo tamten miał to samo.  :-/
A na poldkach i fiatach to się wychowywałem jako mechanik,także jak coś to spróbuje pomóc.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

WhitePower

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 01, 2007, 15:19:11 »

a nie wiece jakie jest OC jezeli sie nie ma wogole znizek?
Zapisane

Piotr G

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
  • Jawa TS 350 90r.
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 01, 2007, 16:18:51 »

Jeśli chodzi o OC to zależy od powiatu, np u mnie dla powiatu chodzieskiego składka podstawowa za poj.1301-1600 669 zł
ale do tego dochodzi 50% zwyżki od stawki podstawowej dla osób młodszych niż 25 lat
20% zwyżki od stawki podstawowej za samochód starszy niż 12 lat
takie ustalenia ma poczta polska, w PZU jest ok 100zł drożej.

O konkretną sumę należy się pyta u ubezpieczyciela u którego mamy zamiar ubezpieczy auto, albo popytać innych znajomych którzy także opłacają OC gdzie najtaniej, z tego co się orientuje u mnie można rozłożyć to OC na 4 równe raty.



"Podatki i cała reszta  to haracz regularnie ściągany przez nasze pañstwo" tak to wygląda w moim odczuciu  <oops>
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2007, 16:21:28 wysłana przez Piotr (giera2) »
Zapisane

MOTOMYSZOR

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 01, 2007, 18:18:18 »

Zamiast poloneza polecam Opla Vectrę.... naprawdę, różnica jest spora a ceny części te same....

OC na swoją puszkę mam w PTU, przy maksymalnych zniżkach (około 70%) wyszło mi 350 zł.... ;( Czyli stawka podstawowa to jakieś 1100 zł.....
Zapisane

mechanik32

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 01, 2007, 18:31:28 »

ja polecam wam seata ibizę 1,5 lub 1,2 silniczki są super mój pal i 11-12 litrów gazu po miescie około 8 litrów benzyny. czesci nadwozia tanie bo nadwozie od fiata i jeszcze czegos:). silniki z reguły się nie psują. koszt autka koło 2000zł
Zapisane

S.S

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 01, 2007, 21:58:25 »

Ja polecam firmę MTU. Za swojego Espero poj. 1,8 płace 325 zł. na rok (OC + NW). Autko zarejestrowałem jako współwłaściciel z moją mamą która ma 60% znizki w PZU. Zniżki przechodzą od innych ubezpieczycieli.

tak przy okazji.. czy jest jakas firma z tañszym OC niz w PZU ?
Zapisane

Piotrek350

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 01, 2007, 22:11:33 »

Adrian zapłon elektronik w ibize własniej roboty ze zmienym punktem i autko podrasowane  ;)
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 01, 2007, 22:41:54 »

Zamiast poloneza polecam Opla Vectrę.... naprawdę, różnica jest spora a ceny części te same....

OC na swoją puszkę mam w PTU, przy maksymalnych zniżkach (około 70%) wyszło mi 350 zł.... ;( Czyli stawka podstawowa to jakieś 1100 zł.....


jezeli chodzi o rady to w sumie autko mam od starszych, niby kupili mi i mojemu bratu ale ja pier... takie społki, a ze mam duzy sentyment do kancioka to tak sobie gdybalem   :>  :P

ja mam vw polo z 2000 r. 1.4 MPI, myslalem ze autko bedzie mniej palilo a potrafi lyknac ok 8 a nawet 9 litrow :] generalnie wydaje mi sie ze to przez oponki bo wczesniejszy wlaciciel zapodal 195/45 a przy takim malym silniczku auto jest chyba nieco przeciazone

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Polo/8850
Zapisane

MOTOMYSZOR

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 01, 2007, 23:39:07 »

moja Vectra (1,6 sedan z 1989 roku) pali gazu 8,5-9 w cyklu mieszanym ze znaczna przewagą miasta. Na trasie 7 l. Max spalanie w zimę przy przekopywaniu się do domu na jedynce po kilka kilometrów to 11 l. Paliwa nie wiem ile pali :P

Naprawa bajecznie prosta, części tanie i duży wybór. Komfort jazdy zadowalający
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 03, 2007, 00:03:32 »

Jak "duży fiat" to tylko i wyłącznie "mirafiori" dla znawców temtu wiadomo o co chodzi cała reszta na internecie szukać.... :P


...niepozorny kanciak a można z pod świateł niejednego tjunera zaskoczyć

a z czegoś bardziej współczesnego to only japonia oczywiście (za wyjatkiem mazdy)   
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

WhitePower

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 03, 2007, 00:56:58 »

Wygladowo bardziej mi podchodzi zwykly duzy fiat, byly tez wersje MonteCarlo ktore mialy chyba wlasnie ten sam silnik co w tym Mirafiori? 140 KM
Zapisane

HAYPA

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 03, 2007, 09:17:39 »

polecił bym skode  <yes> mam rapida z 85 i auto jest niezawodne no oprucz mojego modelu  bo mało ich wyszło i co poniektore części trzeba podbierać ze 105 lub 120 a taką skode jako dawce części od dziadka można kupić za 100-150 zł spalanie w granicach 6 litrów i gwarancja że zawsze się ktoś obejży na mieście za rapidziakie
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 03, 2007, 17:29:37 »

jesli chodzi o niepozornego 125p to ja mam takiego
Ci co byli na zlocie to widzieli  :>

wszystkie wady samochodow FSO ma wyeliminowane, no moze poza gorszym komfortem podrozowania slabe wyciszenie
ale i tak stu trzy konny 1.4 rovera jest cichszy od OHV
srednie spalanie PB 8l/100km przy dosc ciezkiej nodze i szybkim startowaniu spod swiatel



a BTW polecam  www.fso.ptk.prv.pl
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2007, 17:31:14 wysłana przez AndrewS »
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Piotrek350

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 03, 2007, 21:32:09 »

AndrewS  fajny Fiacior  <cheers>
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 03, 2007, 23:04:28 »

No wlasnie widzialem go na fotach ze zlotu, zastanawialem sie kto ma takiego piknego fiacika  :P  serio ładny  :D
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 03, 2007, 23:58:20 »

WhitePower - £ukasz fiat "mira fiorii" to najzwyklejszy fiat 125 z tym że jako jednostka napędowa służył w nim silnik 16 zaworowy o pojemnosci skokowej 2l. Jeszcze jedną cechą charakterystczną dla fiatów z tym silnikiem jest tylni most z (jak dobrze pamiętam -a może nie dobrze) zastawy albo jakiegoś forda. Napewno większośc miała inny niż seryjny bo seryjny nie wytrzymywał. W sumie musiałbym sięgnąć do literatury (głowa nie śmietnik- ale ciekawsze rzeczy pamiętam) bo nie pamiętam czy z tym silnikiem nazwa fiata brzmiała Fiat Mirra Fiorii czy była to tylko nazwa silnika

p.s
Miałem okazje jeżdzić kilka razy takim fiatem i wszystko ładnie wszystko pięknie(poza apetytem na paliwo-silnik dwu gażnikowy) poza potwornie słabymi jak dla tego silnika seryjnymi hamulcami     
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 05, 2007, 09:00:32 »

te silniki wkladne do 125p fabrycznie, to byly zwykle silniki Fiata 2.0 8V
wersja Mirafiori byla raczej 131 i 132
http://www.131.pl/?co=wersje
gdzies czytalem o 125p mirafiori ale praktycznie byl to wynalazek i to nie spotykany w polsce
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Wódz

  • Gość
Odp: Nie samym motocyklem motocyklista żyje
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 05, 2007, 10:51:06 »

Co do Bandziora to z tego co wiem sąsiad włożył tam silnik od Mirafiori, no i szło dobrze, z 5 osobami na pokładzie zostawił jakąś Beemkę z tyłu :P
Adrian, ja się specjalnie dobrze nie orientuję,ale jak szukałem blach do Seata Ibizy z 92 r. 1.2 z katalizatorem, to były dość drogie...Jak możesz mi dać namiar na jakieś tanie blachy do tego to by było miło, bo Seat mojej mamy jest cały dziurawy.O używane blachy byłos dość trudno(w Kielcach przynajmniej) a np. nowy przedni błotnik stoi po 200-250zł <dontgetit>
Ja się moge pochwalić Knedlem na czterech kółkach...Mam Skodę s100 z 1974 r.Niesamowita maszyna, trochę zrupielała,ale klimat jest genialny.Teraz niestety stoi, bo czeka ją wymiana uszczelki pod głowicą <dontgetit>A jak już przy temacie, to co może być przyczyną wysokiego spalania(ga¼nik i zapłon ustawiałem), silnik 1.0 i skubana zjadła mi na trasie ponad 10l <crybaby>
To jest to moje Cudo i ja, po przywie¼ieniu...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/63176800f804061e.html
Zapisane