Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 25, 2024, 20:17:00
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: ALBERTO 350 - CZ 350  (Przeczytany 2438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alberto350

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 12
ALBERTO 350 - CZ 350
« dnia: Sierpnia 17, 2010, 23:51:48 »

      Witam :)


          Po wielu miesiącach naprawiania wreszcie udało mi się złożyć moja cz 350 która przez swoje fochy wiele razy była jaz spisana na straty ... ale jej się upiekło i po zainwestowaniu troszkę $ znów ożyła lecz można powiedzieć że już z innym sercem... bo z starego silniczka był tylko zapłon przełożony reszta była praktycznie nowa prócz pierścieni które w najbliższym terminie wymienię ( W sklepie nie mieli nominału) i tak po paru kopach załapała i o dziwo wszystko gra i pięknie chodzi problemów z biegami nie ma  :> ustawiłem obroty i oto efekt :D


http://www.youtube.com/watch?v=rMnVq5-F7Ac
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2011, 13:08:04 wysłana przez Mienki »
Zapisane

dawidtysler209

  • Gość
Odp: Obudzona ze Spiączki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 18, 2010, 00:17:35 »

Co w niej naprawiłeś / co wymagało wymiany?  :)
Zapisane

alberto350

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 12
Odp: Obudzona ze Spiączki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 18, 2010, 10:08:07 »

   Sporo by wymieniać ale tak z grubsza powiem dostałem silnik cały od kolegi  nie było tylko zapłonu i wał strasznie ciężko chodził ... rozebrałem go i odrazu po zdjęciu cylindrów byłem zaskoczony...  ponieważ są nominalne i nie maja rys ani progu ( prawy miał tylko 1 żeberko złamane ) i po rozbiórce całego do wymiany poszły wszystkie łożyska wał do regeneracji skrzynia która była dobra ale automat miał luzy został wymieniony na nowy koła zębate nowe wodziki kute  zostały założone lecz były z nimi małe problemy bo nie chciały wejść mi na ten bolczyk co je trzyma ale po paru ruchach pilniczkiem pięknie pasowały...  :D kosz sprzęgłowy był dobry lecz tarcze i łañcuszek dostała jeszcze nowe :) jeszcze coś kupowałem ale to takie szczegóły... :) i nadeszła chwila aby złożyć  ... powoli dokładnie aby wszystko było na swoim miejscu i tu nagle...  pierścieni szukam i szukam przecież były zamówione wraz z tłokami... jednak nie ma no ale już nie mogłem się powstrzymać i musiałem stare pierścienie założyć i spróbować odpalić i się udało :D  ( Za tydzieñ maja być pierścienie to się wymieni i już nic nie będzie grac w cylinderkach :D )

D3JG4R4

  • Gość
Odp: Obudzona ze Spiączki
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 18, 2010, 10:10:10 »

łożyska jakiej firmy stosowałeś?
Zapisane

alberto350

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 12
Odp: Obudzona ze Spiączki
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 18, 2010, 10:14:59 »

Nie zwróciłem uwagi poszedłem do sklepu zamówiłem jak były to tylko zobaczyłem czy są takie same, jak tak to biorę i do domu ... A to ma jakieś znaczenie jakiej firmy ... tzn. czy jest określone jakiej firmy maja to być łożyska ???

alberto350

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 12
Odp: Obudzona ze Spiączki
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 18, 2010, 10:23:32 »

Na tyle co ja śmigam to na długo powinny wystarczyć :) ale przy następnej okazji zwrócę na to uwagę :)

Ciechu

  • Gość
Odp: Obudzona ze Spiączki
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 18, 2010, 10:31:00 »

Pierścienie można kupić na allegro u Wronka19. Ja również ostatnio miałem problemy z kupnem nominalnych. W jedynym rozsądnym sklepie w Warszawie mieli 5 sztuk a zamówienie ich było tak odległym planem że "o panie, tego nikt nie kupuje". Prima ma tylko trzeci nadwymiar a na jawaczesci jedna sztuka kosztuje 11 złotych. Ta cena byłaby normalna a nawet niska gdyby nie chodziło o jawę. W każdym razie kupiłem je tu:
http://moto.allegro.pl/item1180193711_jawa_cz_350_pierscienie_tloka_nominal_58_00_grube.html
Zapisane

alberto350

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 12
Odp: Obudzona ze Spiączki
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 18, 2010, 10:34:21 »

Dzięki za podanie linku ... ale jak nie przyjdą do sklepu to dopiero zamówię na allegro :D Ale dzięki :)