Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 17:19:21
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Gmole  (Przeczytany 11127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BoNes0

  • Gość
Gmole
« dnia: Kwietnia 20, 2009, 10:49:47 »

Wiec tak.
Jako ze nie mam gmoli, a oryginalne mi się nie podobają, postanowiłem sobie zrobić. 
Wymyśliłem sobie żeby gmole były z przodu i z dołu. Z dołu oczywiście węższe, ale tu zrodził się mały problem, co zrobić z tłumikami i kopajka ? żeby nie przeszkadzały. Do dolnego gmola można by było przyspawać nóżkę boczną i nóżki kierowcy/pasażera.
Jako ze na razie mam silnik w Czesiach to nie mogę nic przymierzyć itp.
Jak coś ładnego wymyśle to przedstawię rysunek  ;)

Chętnie popatrzę na inne pomysły i przemyślenia na temat gmoli.  <yes>
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Gmole
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 20, 2009, 11:13:35 »

weź ty te gmole najlepiej owiń sobie wokół głowy... domyślam się ze myślisz zrobić coś na wzór starych shl one miały coś ala gmol od podnóżków
http://www.polskajazda.pl/zoom_poj.php?idpojazd=47496&idfoto=347055
ale shl jest dużo węższa od jawy i nie ma problemu tłumików.... gmol to nie element ozdobny tylko ochronny i jakby nie patrzeć jak zaliczasz jawa glebę to porysujesz nie dolna cześć gmola ale jego górna cześć... wiec jak walniesz niby gmole od dołu nic one ci nie dadzą... no chyba ze chcesz mieć orurowanie jak w tarpanie,  poza tym nie mam pojęcia jak ty chcesz zmieścić rury pod silnikiem tak żeby to się zmieściło, by na zakrętach nie szlifować asfaltu i żeby spełniało to swoja funkcje....ale znając ciebie pozbędziesz się najbardziej zbędnego elementu motocykla jakim jest silnik i wszystko zmontujesz i nawet wsadzisz tam biturbo.....

aha zapomniałem dodać temat do kosza...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

BoNes0

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 20, 2009, 11:35:57 »

Chciałem mieć z przodu gmole podobne do oryginalnych, boki wygiął bym trochę do tyłu, a te dolne to wolał bym trochę węższe, można byłoby przyspawać pasek blachy i miałbym osłonę pod silnik.

Dolny gmol koñczył by się na nóżkach pasażera, gdyż dalej utrudniłby odpalenie motorka. Spodobał mi się ten gmol z SHLki  :> Dzięki Mienki  <cheers>
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2009, 11:51:04 wysłana przez BoNes0 »
Zapisane

misiolek

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 20, 2009, 15:51:14 »

Ehh człowieku, po co Ci to?
Właśnie oryginalne gmole zdają egzamin bardzo dobrze. Ba ja nawet bez gmoli przy ostatnim szlifie zarysowałem tylko lusterko i tłumik, ale to nawet z gmolem jest nie do uniknięcia.
Więc jak Ci się nudzi id¼ wynieś śmieci, pomóż rodzicom, a nie wymyślasz. Zresztą zrobisz co chcesz ja Ci tylko daje propozycje.  <scared>
Zapisane

JawaTS350_639

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 20, 2009, 16:25:44 »

U mnie na wsi robią jakieś usprawnienia do swoich biednych motorków... Gościu jeden powyginał gmole w 4 strony swiata, ciął, spawał i szczerze??  nic pieknego nie wyszlo. Wczoraj mi się śmiać chciało, bo jakiś koleś zabudował sobie silnik w Ogarze 205, tak aby nie chlapało i nie brudziło mu silnika, a co najważniejsze (on tego nie wie) pozbawił silnik chłodzenia. Tak odizolował silnik od powietrza, że chłodzenie jest prawie zerowe :/

A co do oryginalnych gmoli, są przecież ładne, proste bo proste, ale dodają jakiegoś charakteru Jawie, poszerzają ją w dodatku ;) A przy szlifie tak jak Michał mówi, bardzo pomagają, sam wiem to z autopsji... gmole w mojej dawnej Jawie się przerysowały, troszkę wygięły, ale reszta w stanie nienaruszonym. Głupi byłem to zaliczyłem glebe...

Nie kombinuj nic, staraj się uzyskać Jawę w jak najlepszym stanie technicznym i w pełni oryginalną :) No ale jak coś zrobisz to pokaż Nam wszystkim, to wtedy ocenimy :)
W dzisiejszych czasach rzadko się spotyka nie kombinowane starsze motorki :D przynajmniej u mnie...


Michał widziałem Cię dzisiaj jak jechałeś na Hanki Sawickiej :D Nawet mnie nie zauważyłeś... <crybaby>
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2009, 16:28:08 wysłana przez Mazik_639 »
Zapisane

BoNes0

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 20, 2009, 17:10:05 »

Widać ze jesteście tu nowi... i mnie nie znacie.
Panie Misiolek jeśli coś nie pasuje to nie pisz, bo tu wcale nie oto chodzi żeby mieć jak najwięcej postów.
ORYGINALNE MI SIę NIE PODOBAJ¡ I CHCE SE ZROBIć £ADNIEJSZE ! zrozumieli ?  <hammer>

Myślę ze rurka 40mm będzie dobra, nie długo jak będę mieć chwilkę wolnego to zrobię rysuneczek. Na razie muszę wymienić kartę graficzna bo mi pamięci padły i mam tak rozmazany obraz ze nawet w pincie sobie nie poradzę.

A tak a propos to proszę nie robić mi tu offtopa, żeby nie zaśmiecać tematów ktoś zrobił Shout Box na tym forum...
Zapisane

Lejek

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 20, 2009, 17:18:16 »

Cytuj
bo tu wcale nie oto chodzi żeby mieć jak najwięcej postów.

Co ty nie powiesz, a od kiedy ty taki regulaminowy jesteś. Chyba BAN czyni cuda. Profilaktycznie mógłby być jeszcze jeden, szkoda tylko, że głupich pomysłów nie niweluje
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Gmole
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 20, 2009, 23:24:01 »

właśnie na takie idiotyczne wątki ktoś zrobił shouta....
Chłopczyku bonesiku-  na co liczysz ze ktoś ci napisze żebyś trzy razy wygiął rurke fi22mm grubościenna gazową na giętarce do rur bezszwowych pod kątem 38stopni i 47minut ?
Jak problemem jest dla ciebie w głowie stworzenie sensownego pomysłu jak to zrobić to daj sobie spokój bo widać już na starcie że cie to w sposób widoczny przerasta.... 
a dodatkowo z twoją wiedzą i zapewne umiejętnościami (które idą razem z wiedzą) tylko oszpecisz motocykl



rurka 40mm....
no litości Panowie to już trzeba być ułomny na umyśle  nawet rama w najgrubszym miejscu nie ma nigdzie rurki o średnicy 4cm....
no ale nic -dalej czekamy na mądrości kogoś kto jest raczej mądry inaczej   
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

BoNes0

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 21, 2009, 09:14:24 »

Każdemu co innego się podoba...
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 21, 2009, 10:06:16 »

Boni : jak nie wiesz jak zrobić gmole to nie zakładaj tematu o tym jak giąć rurkę ... Bo tego się nie da wytłumaczyć tylko raczej nauczyć . Jak masz pomysł jak je chcesz mieć zrobione to id¼ rób a nie zakładaj tematu jak byś chciał je zrobić . Twój motor i twoje gmole . Nie zakładaj tematu po to żebyśmy mieli się podniecać jakie to gmole sobie nie wymyśliłeś ale nie pasują bo tam gdzie chcesz mieć gmol to jest wydech i rama . Temat do kosza .

Jak zrobisz gmole i założysz i poje¼dzisz to wtedy załóż temat i podziel się wrażeniami .
Zapisane

BoNes0

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 21, 2009, 10:48:04 »

Oto chodzi ze na razie szukam natchnienia, i chciałem pooglądać jak wyglądają gmole innych. A ze niema galerii...
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 21, 2009, 13:08:06 »

Zapisane

mayam32

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 21, 2009, 15:27:41 »

BoNeS...... weż koło i pierdolnij się w czoło <lol>.... wygnij sobie rure wydechową wokół silnika i ramy, bedziesz mial takie piękne GMOLE że szok :D albo nie jeszcze lepiej, zdemontuj kierownicę i przyspawaj ją od dołu do ramy nawet praktycznie będzie bo będziesz miał podnóżki do tego na gumę do żucia przymocuj kawałek płaskiej blachy i będziesz miał GMOLE jak się patrzy :D
Zapisane

BoNes0

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 21, 2009, 16:09:06 »

Kolego czy nie czytałeś regulaminu ?
Nie można używać wulgaryzmów i pisać bezsensownych postów, wiec we¼ się chłopie ogarnij... 
Zapisane

Lejek

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 21, 2009, 16:13:21 »

Cytuj
weż koło i pierdolnij się w czoło

Dobre  :]
Zapisane

mayam32

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 21, 2009, 20:40:17 »

No Bardzo przepraszam wszystkich użytkowników Forum za wulgaryzmy w mojej poprzedniej wypowiedzi ale BoNeS.... u diabła wyjechałeś z tekstem że niewolno pisać beznadziejnych postów... OK powiedz mi więc po co zaczynasz temat?  :-/
Zapisane

7Kubik7

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 21, 2009, 20:44:40 »

Bonesa nikt nigdy nie zrozumie..    <mur>
Zapisane

mayam32

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 21, 2009, 20:49:50 »

hehe całkowicie popieram kolege Kubik'a <thumbup>
Piwo dla tego Pana :D <beer>
Zapisane

BoNes0

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 22, 2009, 09:28:26 »

Bo nie było wcześniej takiego tematu ?
Bo nie wiem przy z gmolem przejdzie przegląd ? może będzie za szeroka ?
Bo ktoś się wypowie bo robił u siebie i jednak on przeszkadza ?
Bo może być problem z montażem ?
Bo gmol nie będzie pasować gdyż przeszkadzają kolanka i tłumiki ?
Zapisane

Lejek

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 22, 2009, 18:05:27 »

Cytuj
Bo nie było wcześniej takiego tematu ?
Bo nie wiem przy z gmolem przejdzie przegląd ? może będzie za szeroka ?
Bo ktoś się wypowie bo robił u siebie i jednak on przeszkadza ?
Bo może być problem z montażem ?
Bo gmol nie będzie pasować gdyż przeszkadzają kolanka i tłumiki ?

Przepraszam, że robiłem offtopa.

O ile do pierwszych trzech pytañ nie da się przyczepić, chociaż forum nie przeglądałem za gmolem. To ostatnich mogłeś nie pisać. Jak nie wiesz czy będą problemy z montażem to stawiasz motocykl na stopce, kładziesz się pod nim i patrzysz po kolei którędy by takowe mogły iść. Potem patrzysz na zakres działania wszelkiego rodzaju d¼wigni, ruchu zawieszenia i sprawdzasz czy będą kolidowały z nimi. Ostatnie pytanie co do tłumików to też wystarczy popatrzeć na motor, jak nie chce ci się schodzić do garażu to popatrz w internecie na zdjęcia JAW. Czasem myślę, że siedzisz przed kompem i pukasz się w głowę kapciem i jak coś wymyślisz (nie mówię, że głupie czy nie) to od razu piszesz na forum, bez jakiegokolwiek sprawdzenia. Liczysz, że ktoś to zrobi za ciebie?

Sorry no ale teraz to mam już pewność że to BoNes.
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: Gmole
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 22, 2009, 18:38:16 »


Bo nie wiem przy z gmolem przejdzie przegląd ? może będzie za szeroka ?

No comment <lol> Moderatorzy czyñcie swą powinność...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Piotr G

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
  • Jawa TS 350 90r.
Odp: Gmole
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 22, 2009, 19:08:04 »

Ja proponuje coś takiego : http://www.monster-car.pl/images/DSCF5743_str.jpg gdzieś na forum czytałem że sprężarkę chcesz założyć, w komplecie będzie pasować
 <lol>
Zapisane

JawaTS350_639

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 22, 2009, 19:17:25 »

hahaha o kurde... <lol> <lol>
to ja sobie tak zrobię chyba :D takie tu pomysły znajduję, że hoho...

Z tyłu polecam nakleić znaczek BMW, albo z przodu celownik od Mercedesa przyspawać gazową spawarą i neony pod silnik  :P
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Gmole
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 25, 2009, 00:38:58 »

Nic się nie znacie. Chłopak dobrze gada. Nie ładnie się czepiać <no> jeszcze te wulgaryzmy- kto to widział? Brzydko.
Rurka 40 mm jest nieco zbyt gruba. Lepsza jest 22. O wiele łatwiej ją wygiąć no i nie zrobisz z motocykla pancernika. W kwestii przeglądu- nie słyszałem o jakichś ograniczeniach a propos szerokości- nie zrobisz chyba jawy szerokiej na 140 cm? Ogólnie pomysł doskonały. jestem pełen podziwu.





















































 <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol> <lol>
Zapisane

iroq2

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 255
  • Jestem Ślązakiem nie Polakiem->jestem za Autonomią
Odp: Gmole
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 25, 2009, 01:08:23 »

Misie wydaje ze boni ma te wszystkie cechy po Kononowiczu pozdro ;p <mur> :>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
4236 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 31, 2012, 15:53:27
wysłana przez Marcin_93
2 Odpowiedzi
3509 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 31, 2012, 20:33:11
wysłana przez młody13
Gmole

Zaczęty przez bezli†osny « 1 2 » Szybka interwencja

28 Odpowiedzi
11864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 27, 2013, 23:39:38
wysłana przez bezli†osny
2 Odpowiedzi
7402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 27, 2018, 09:11:30
wysłana przez mechanik350
14 Odpowiedzi
4673 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 14, 2017, 14:04:52
wysłana przez grześ350