Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 11, 2024, 20:07:46
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [638] Szarpie przy ruszaniu  (Przeczytany 5160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wojtas.87

  • Gość
[638] Szarpie przy ruszaniu
« dnia: Lipca 02, 2006, 15:52:33 »

Kupiłem niedawno jawe 350TS z rozebranym silnikiem(skrzynia była złożona). Zmontowałem wszystko i odpaliłem. Po naprawieniu ładowania wybrałem się na jazdę próbną i wszystko było dobrze. Po ostygnięciu silnika wybrałem się na dalszą jazdę i stała się niedobra rzecz! Przy ruszaniu zaczęło coś strzelać w silniku i przy tym motor zaczął szarpać. zajechałem motorem na "kanał" i zdjąłem dekiel od strony sprzęgła. Pierwsza moja myśl była taka iż przeskakuje łañcuszek sprzęgłowy na koszu, ale pomyliłem się. Wymieniłem kosz, łañcuszek i małą zębatkę, ale strzelanie i szarpanie nie znikło. Sprawdziłem czy dzieje się to podczas ruszania z dwójki i okazało się że jest tak samo jak na jedynce, ale nieco rzadziej. Prosze o pomoc w tej sprawie. Wydaje mi się że nie obejdzie się bez rozpoławiania silnika. Aha zapomniałem dodać że skrzynia wygląda w porządku! Nie wiem na co patrzeć więc jeżeli mieliście podobne usterki to proszę pisać albo na forum albo na wojtas.87@interia.pl

pozdrawiam
Wojtek

p.s. wypada mi 2 bieg (może to jest z tym związane)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2012, 12:38:49 wysłana przez Bulo »
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: Problem z silnikiem proszę o pomoc!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2006, 18:53:20 »

Jak rozpołowisz silnik(a bez tego się nie obejdzie)to wykryjesz wszystkie uszkodzenia.Wstępna diagnoza to :wodzik,prowadnica wodzików,zębatka 2 biegu +współpracująca,wałek zdawczy.A jeżeli miałeś założoną uszczekę papierową pomiędzy kartery to ją czym prędzej wyrzuć.Działaj
Zapisane

Polo

  • Gość
Odp: Problem z silnikiem proszę o pomoc!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 02, 2006, 20:56:22 »

 <offtopic> Stówa a czemu uszczelka papierowa jest bee ?? nie strasz mnie bo dopiero złożyłem silnik i na takowej właśnie uszczelce i nawet bez grama siliconu ;p więc prosze mi tu przybliżyć kwestie tej uszczelki :)

Pozdrawiam

PoLo
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Problem z silnikiem proszę o pomoc!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 02, 2006, 21:42:16 »

Stówie chodzilo chyba o to ze uszczelka robi niepotrzebny luz we skrzyni
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Problem z silnikiem proszę o pomoc!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 02, 2006, 21:42:39 »

a tam kazdy milimetr sie liczy
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Problem z silnikiem proszę o pomoc!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 02, 2006, 22:37:29 »

pewnie wyszczerbił ci sie wałek zdawczy albo któryś z innych trybów....
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Polo

  • Gość
Odp: Problem z silnikiem proszę o pomoc!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 03, 2006, 10:22:30 »

ahaa :D wiec wszystko jasne ;p ale mi to raczej nie grozi ;p bo jawowe uszczelki ktore sa dostepne na rynku nie sa zbyt grube ;/ :|  <thumbup> wiec chyba da rade ;p a przy okazji tematu silnikowego powiedzcie mi co sie moze blokowac w skrzyni gdy motor odpalil przejechal okolo 4 m i potem sie zblokowalo ,przewrocono moto na prawa strone zdjeto dekiel nic nie widac po skreceniu sie na chwile odblokowalo co to moze byc ?! na sucho kazdy bieg dzialal
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: Problem z silnikiem proszę o pomoc!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 03, 2006, 13:01:07 »

sprawdz wielowypust wałka głównego skrzyni oraz zabieraka. Silnik zawsze zdążysz rozebrać  ;)
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

Polo

  • Gość
Odp: Problem z silnikiem proszę o pomoc!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 03, 2006, 13:12:57 »

dodam ze dzien wczesniej wlasciciel tego motocykla nie kopnął tylko "w*jebał" z buta w zmieniacz biegu bo nie mogl zmienic biegu tzn nie niei mogl tylko nie mogl trafic na luz ;/ a ze to jest troche nerwowy czlowiek to takiego kopa zasadzil ze az sie wystraszylem ;/ podejzewam albo ktorys wodzik albo prowadnice wodzikow ;/ a on jeszcze to na mnie zwala ze zle poskladalem silnik ;/ GRRRRR a puki nie kopnal chodzilo wszystko dobrze ;/poza jednym dziwnym dzwiekiem na 1 pojawial sie czasem dzwiek jak by cos po sobie przeskakiwalo w skrzyni myslalem ze to kosz sprzeglowy bo ma wyrobione zeby ale niebardzo bo po przeanalizowaniu kierunku jego obracania i odwrotnosci dzialania bo przy odpalaniu na pych nie wal nim obraca tylko skrzynia jest to nie mozliwe a skrzynia jest wymieniona do polowy i niebardzo kumam co moze byc ;/
Zapisane

wojtas.87

  • Gość
Odp: Problem z silnikiem proszę o pomoc!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 04, 2006, 15:44:00 »

Wykryłem usterkę przy pomocy użytkownika SEMAJ!! Okazało się że był pęknięty oring w zabieraku sprzęgła. Założyłem także dodatkowe podkładki na sprężyny od sprzęgła i teraz jest wszystko OK. Nic nie szrpie i  jawka już na mnie nie warczy ;) Dzięki za pomoc!!!!
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[638] Szarpie przy ruszaniu

Zaczęty przez Możej « 1 2 » Mechanika

32 Odpowiedzi
12808 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 10, 2006, 13:46:41
wysłana przez mariusz
11 Odpowiedzi
5771 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 29, 2008, 22:09:22
wysłana przez lluke
14 Odpowiedzi
8997 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 16, 2008, 07:12:19
wysłana przez Jawsim
muli przy ruszaniu

Zaczęty przez eda666 Mechanika

6 Odpowiedzi
3773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 15, 2008, 13:45:50
wysłana przez eda666
32 Odpowiedzi
9576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 31, 2014, 09:02:27
wysłana przez muczos