Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 15, 2024, 02:18:51
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Problem z odpaleniem  (Przeczytany 3354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Peteero

  • Gość
Problem z odpaleniem
« dnia: Października 15, 2008, 07:26:42 »

Witam
Chciałem poprosić was o pomoc w sprawie działania mojej jawy. Otoz sprawa wygląda tak:
* jawa ma problemy z odpalaniem
I teraz tak jawa miala ¼le ustawiony zapłon ale zapłon został wyregulowany poprawnie (wyprzedzenie o 3mm) było (na lewym 5mm a na lewym 3mm) teraz wszystko ustawione z zapłonem. Zrobione ładowanie nie działało bo cewka sie upaliła ale juz wszystko działa.
I teraz tak przed ustawieniem zapłonu odpaliłem (kopnac ja troszkę i probując dokonać cudu), po 10min cud stał sie faktem  i razem z sąsiadem fachowiec na emeryturze ustawiliśmy tak jak trzeba było. Potem jazda próbna. Je¼dziłem wcześniej jawa i stwierdziłem ze teraz lepiej idzie i to o duzo. Jednak kolejnym mankamentem był ciągle przelewający ga¼nik, który zalewał jawe. Kupiłem zestaw dysz do mojej jawy i myślałem ze problem z odpalaniem znikinie ale nic to nie dało, nawet pod prostownikiem próba odpalenia nic nie daje. Problem jest raczej od strony gaznika to znaczy związany z benzyna, bo jak uda sie zapalić to kolejne odstrzały juz od kopa. Jedynego czego nia mam to nie mam całego filtra powietrza i mam pytanie czy to moze powodować cos takiego. Dawajcie propozycje co mam zrobic sygestie doświadczenia z podobnymi przygodami 
Zapisane

BoNes

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: Października 15, 2008, 08:17:24 »

Bez filtra na pewno jest ciężej wyregulować ga¼nik, ale jeśli masz króciec i air box no to nie powinno być aż tak ¼le. Kup filtr powietrza, ustaw poziom paliwa i wyreguluj ga¼nik  ;)
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #2 dnia: Października 15, 2008, 08:44:24 »

lewa to sprawd¼ pływak a nie dysze.jeśli masz ts to za niski poziom paliwa jeśli cz to sprawd¼ czy ga¼nik jest dobrze wyczyszczony . załatw sobie filtr powietrza nawet taki tandetny stożkowy . jeśli nie masz jak zatkaj dopływ powietrza o kopni aż poczujesz benzynę na ręce odstaw i powinna zapalić . Sprawd¼ to co napisałem i napisz co jest
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Peteero

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #3 dnia: Października 18, 2008, 19:00:22 »

Słuchajcie dysze wymienilem bo ta główna byla zepsuta i wogole ni edzialala przez co plywak nie mogl blokowac dawki benzyny(ktos wdusil ja na sile). Wymienilem wszystkie dysze ale to nie jest przyczyna bo ona wczesniej strasznie ciezko odpalała, jak byla zimna. dzisiaj probowalem zapalic sprzet ale bez skutku wykrecilem swiece i zero benzyny!!!!!! gaznik przelany benzyna jest w komorze bo jak dam ssanie to przelewa a dwa odkrecilem i byl duzy stan, ale zauwazylem ze niezaciaga mieszanki. Co z tym fantem zrobic przytykałem wlot powietrza gabka ale to nic nie dawalo gabka sucha. kopalem jakies 10min i nic. 
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #4 dnia: Października 18, 2008, 19:49:54 »

A kompresje ty w ogóle masz?? Jeśli masz kompresje to problem leży po stronie ¼le wyregulowanego ga¼nika. Jak chcesz koniecznie odpalić to popsikaj plakiem w koñcówkę ga¼nika musi zapalić :> <lol>
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #5 dnia: Października 18, 2008, 23:07:20 »

Zdejmij objemę łączącą ga¼nik z filtrem, zatkaj otwór ręką ostatecznie szmatą. Jeśli zassie mieszankę przyczyny szukaj w kompresji, jeśli nadal świece będą suche to ga¼nik do solidnej rozbiórki, uszczelnienie wszystko połączeñ ga¼nik>cylinder, cylinder > głowice.

Najszybszy sposób to sprawdzenie kompresji manometrem.
Zapisane

grucha591

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #6 dnia: Października 18, 2008, 23:49:21 »

albo nieszczelne czolo walu i mieszanka jest przepompowywana z cylindra do cylindra
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
4933 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2007, 18:10:59
wysłana przez Satyr
Problem z odpaleniem ;(

Zaczęty przez Junior1923 Mechanika

6 Odpowiedzi
3725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 28, 2009, 21:06:47
wysłana przez grom
Problem z odpaleniem

Zaczęty przez Darkness Hawk Mechanika

4 Odpowiedzi
2822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 09, 2009, 22:52:16
wysłana przez Darkness Hawk
5 Odpowiedzi
3401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 20, 2010, 15:33:46
wysłana przez Kanter
Problem z odpaleniem

Zaczęty przez emil Mechanika

21 Odpowiedzi
7711 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 08, 2012, 20:48:18
wysłana przez kichau