Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maj 04, 2024, 21:40:30
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Niezgodne półki  (Przeczytany 10920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olejak

  • Gość
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 12, 2011, 13:46:20 »

To chyba słaby kolega jak je¼dzi, denerwuje a nie pomoże  <hmm>
Zapisane

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 12, 2011, 14:07:14 »

kolega dobry ale lubi mnie wkurzać, szczególnie dla tego że on kupił jawę po nie wiadomo jakim wt za 700 zł (tłumiki od ursusa c-360 i inne podobne) a ja za 400 w super stanie z mniejszym przebiegiem i nie brzęczy za bardzo jeszcze :D  i bez żadnych wt a mówił że to szrot i teraz go cholera bierze :D
Zapisane

Olejak

  • Gość
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 12, 2011, 20:57:06 »

Sam mam w swojej tłumiki od c-330 i sprawują się zajebiście, lepiej niż te oryginalne, a kto pierwszy kupił jawe ty czy on? a i jakie przeróbki ma? kupił za 700, może jest w lepszym stanie albo po remoncie? przebieg jest mało ważny, no bo jak mówiłem mogła mieć remont a ty wrzuć foty i się pochwal.  <yes>
Zapisane

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 12, 2011, 22:13:46 »

jego miała i była katowana z tego co widać a moja także miała i 200 km po remoncie postawiona do garażu na 11 lat z kąd ją kupiłem (jeszcze dotrzeć muszę)  co jak co ale moja na oryginalnych tłumikach ma lepsze kopyto i to dużo od tamtej (porównywałem i te tłumiki od ursusa strasznie ja duszą :) ) foty wstawię jak złoże ten przód, czyli około soboty
Zapisane

Endorfina

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 16
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 13, 2011, 08:59:37 »

Witam wszystkich,
A więc, po pierwsze po czym wnioskujesz że była katowana?? Janek je¼dził nią na jednym kole, ale czy to jest katowanie? a £ukasz zrobił nią niecałe 600km przez te 4 lata od remontu... Lepsze kopyto i to dużo? zaóważ jak ruszasz, ja ruszam bez gazu i mi wyrywa a ty dowalasz jej manetke na max prawie, a poza tym jechałeś nią 100m, a jeśli chodzi o osiągi to masz znowu zje*any licznik, bo jak jechałem na 2 bez gazu to wskazówka skoczyła na 80km/h ponad. Moja jawa miała robiony remont generalny silnika i ramy który zrobił Janusz ¯. na orginalnych czeskich częściach (1500km temu).Tłumiki strasznie ją duszą? jakim cudem? może dlatego że "nie zatrzymują spalin" tak jak oryginalne?? jest głośniejsza i jak sam zaóważyłeś czuć wyrzót powietrza jak stoisz półtora metra za nią. Jakie inne wt zaóważyłeś u niej? tłumiki, mam zmienione amorty na bez regulacyjne i?? a, może błotnik przedni jest zprofilowany, ale sam też tak chciałeś zrobić więc nie ma problemu."ja za 400 w super stanie z mniejszym przebiegiem [...] teraz go cholera bierze" - z tym się też nie zgodze, moje ma na blacie aktualnie 19514, jak ją kupiłem miała 19448kma twoja ma 22000 ponad i licznik nie nabija już także zastanów się ile mogła mieć, a nawet jeśli ustał niedawno to i tak ma ponad 22k. w sóper stanie, w super stanie będzie jak ją wyczyścisz i odmalujesz bo rdza ci wychodzi, powiem tyle że jest w dobrym stanie ( chodzi mi o wizualke). "jeszcze mnie kumpel pod*urwia bo przejeżdza przed moim domem coraz swoją tereska" hmmmm... jakoś nie przypominam sobie żebym je¼dził wogóle w twoją strone, jawą byłem u ciebie raz czy dwa ( po wiertarke) a więcej nawet tam się nie pokazywałem. miałem jeszcze coś napisać ale pewnie  zapomłem....
Zapisane
Wsk 125 1979
Jawa TS 350 1989
Kawasaki ZX9R 1994

Endorfina

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 16
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 13, 2011, 09:07:28 »

http://www.youtube.com/watch?v=o3V-kyGaegw Oto moja jawa, troche niewyczyszczona ale jest :)
Zapisane
Wsk 125 1979
Jawa TS 350 1989
Kawasaki ZX9R 1994

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:16:45 »

I we¼ tu sobie k*rwa pożartuj :D

Ty sam nie wiesz jak ja cię lubię wk*rwiać :D

Chciałem pó¼niej sprostowanie walnąć ;]

Każdy swój sprzęt chwali, mi się osobiście bardziej podoba moja (wiadomo) ale twoja ma też swoje uroki i swoją historię  :) ważne żeby się dobrze sprawował :) a jak narazie i ja nie narzekam a od ciebie też słów narzekan nie słyszałem ;]

Masz rację, u mnie kilka zj*banych rzeczy też jest ale już większość zamówiona ;] a w tłumikach to chce wkłady skrócić i chyba nawet dzisiaj się tym zajmę  :)



ale starczy już <offtopic>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2011, 11:43:37 wysłana przez Motórzysta »
Zapisane

Endorfina

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 16
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 13, 2011, 12:40:20 »

NO :) każdy orze jak może, no to teraz będziemy na 4 gary jowejka ganiać ( podobno jego ma dupe skasowaną ;)
Zapisane
Wsk 125 1979
Jawa TS 350 1989
Kawasaki ZX9R 1994

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2011, 12:58:07 »

Ty nie wiesz jak ja cie lubie (czytasz w moich myślach) :D

A mówł że taka ładna amerykañcka szkoda :D
Zapisane

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 13, 2011, 14:05:02 »

właśnie chciałem wymienić gumy bo się rozpuściły od oleju a bez nich simery by szybko poszły i olej w lagach...
Jeżeli gumy się rozpuściły od oleju to simmeringi już dawno się rozleciały a oleju pewnie już za wiele tam nie ma.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 13, 2011, 14:59:41 »

olej tam się wziął z tąd ze się gościowi banka oleju na tereskę wylała, w oleju miałem cały bak, zegary, przednie  koło, i przodek włacznie z lagami a pod gumami już było sucho ;] to chyba aż tak z simeringów nie szło :D

w lagach jest full oleju :)
Zapisane

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 13, 2011, 15:27:36 »

Full to znaczy ile? Przez rozwalone uszczelniacze potrafi nie¼le lać olejem. Najlepiej zpuść stary olej i zobacz ile go było, jeżeli dużo mniej niż pisze w instrukcji to uszczelniacze są do wymiany, zresztą to nie są drogie rzeczy i lepiej zrobić to przy okazji niż pó¼niej znowu rozbierać i babrać się w smarach.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 14, 2011, 01:35:10 »

lagi od wewnętrznej strony gum są suchutkie  ;] ale sprawdzę, i ak miałem wymieniać olej ;]
Zapisane

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Niezgodne półki
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 15, 2011, 21:47:55 »

Dzieki wielkie wszystkim za pomoc, dzisiaj przyszły częsci, złożyłem tereske i zdążyłem jeszcze złapać kapcia, zmienic dętkę i przejechać 24 km ;] zrobiłem według waszych zaleceñ, lekkie odchylenie półki naprostowałem rurą i teraz tylko śmigać :D
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 16, 2006, 22:57:28
wysłana przez lukasts350
Półki Cz 350

Zaczęty przez Jelon Mechanika

6 Odpowiedzi
3497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 11, 2012, 07:59:06
wysłana przez jawa651
8 Odpowiedzi
4127 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 22, 2013, 09:39:40
wysłana przez Mathini
1 Odpowiedzi
2109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 10, 2016, 05:41:52
wysłana przez pitterpan
2 Odpowiedzi
864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopad 11, 2023, 18:56:12
wysłana przez Jawoch