Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 17:28:51
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Urwane mocowanie hamulca. Wtyczka lewych przełczników kierownicy  (Przeczytany 2504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cieszek

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
  • Jawa 350TS Burgman 400

Cześć, podzielę się moimi "patentami" które zrobiłem przy Jawie 350 TS Custom.
1. Po zakupie motoru i teście "wpadł" mi hamulec tylni. Rozeznając przyczynę zobaczyłem naderwaną blaszkę mocującą linkę hamulca tylnego. Przy próbie wyprostowania została w kombinerkach.
Wykorzystałem łapę mocującą silnik z przodu, odpowiednio ją przycinając oraz fabryczne otwory w ramie. Przy okazji poprawiłem fabrykę w zakresie czujnika stopu (łatwo dostępny w sklepie motocyklowym).
Nie pytajcie jak działa stop z manetki - bo nie ma takiego. W skutrze fabrycznie też mam tylko na prawą manetkę.
2. Drugi patent to dyskutowany już na forum temat wtyczki przełącznika po lewej stronie kierownicy. Przy okazji wymiany instalacji zastosowałem fabryczną wtyczkę koncernu Volkswagena. W porównaniu do oryginału to po prostu kosmos. Złączki są super, komplet uszczelek śmakich i owakich. Po prostu wspaniała zabawa. Nie sądzę żebym musiał zaglądać do wtyczki w tym stuleciu.
3. Przy okazji wymiany zużytych podnóżków zastosowałem komplet chińskich zamienników do japończyka. Ja wiem puryści zaraz mnie objadą, ale przyjmę to na klatę.
Pozdrawiam. Piotr
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4833 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 02, 2006, 12:47:12
wysłana przez gustaw
7 Odpowiedzi
4408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 12, 2006, 17:10:37
wysłana przez KcPrWWL
25 Odpowiedzi
12676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 09, 2008, 15:00:01
wysłana przez jawol RIP
7 Odpowiedzi
3545 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 29, 2009, 19:52:19
wysłana przez manius
3 Odpowiedzi
1959 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 20, 2018, 07:12:13
wysłana przez Yabaman