Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 15, 2024, 01:40:05
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: tłok i cylinder?  (Przeczytany 4942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radzisz

  • Gość
tłok i cylinder?
« dnia: Lutego 15, 2010, 08:27:52 »

Witam mam pewien problem <crybaby>..Na cylindrach wybite mam oznaczenie B 3,czyli (b)to klasyfikacja cylindra a 3 to szlif cylindra.Lecz na tłokach jest wybite A i tylko strzałka,czyli to nie jest tłok który powinien być?Zastanawiam się czy by kupić nowe tłoki to mam poprosić tłoki na klasyfikację b3,a może to jest tłok polski a one nie były oznaczane do danego typu szlifu? PS...dziękuje za odpowiedzi
Na cylindrach wybite jest B a z drugiej strony k3(czyli te k3 to rozmiar szlifu?)
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2010, 10:22:04 wysłana przez radzisz »
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: tłok i cylinder?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 15, 2010, 16:56:20 »

K3 to nie jest rozmiar szlifu- a co do grup selekcyjnych to zapomnij,ze takie tłoki kupisz.
Zapisane

Janek786

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 35
Odp: tłok i cylinder?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 15, 2010, 18:18:21 »

K3 to nie jest rozmiar szlifu- a co do grup selekcyjnych to zapomnij,ze takie tłoki kupisz.
zgadza sie może 15 lat temu by sie dało ale teraz to niewiadomo nawet cze to rzemieslnik czy pañstwowy tłok bo raz w sklepie chciałem p[orównać czeski z polskim to niczym tylko cena sie rózniły.

radzisz

  • Gość
Odp: tłok i cylinder?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 16, 2010, 07:47:23 »

K3 to nie jest rozmiar szlifu- a co do grup selekcyjnych to zapomnij,ze takie tłoki kupisz.
TO pozostaje zrobić kolejny szlif i wtedy dobiorą tłoki,bo chyba innego wyjścia nie ma
Zapisane

HubertBaran

  • Gość
Odp: tłok i cylinder?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 16, 2010, 09:16:32 »

Szlif robi się pod tłok a nie odwrotnie.
Zapisane

radzisz

  • Gość
Odp: tłok i cylinder?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 16, 2010, 09:27:30 »

Szlif robi się pod tłok a nie odwrotnie.
Dzięki za rade nigdy bym na to nie wpadł <lol>
Zapisane

kamil

  • Gość
Odp: tłok i cylinder?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 16, 2010, 09:58:23 »

Radzisz, z Twojej wypowiedzi wynikało, że chcesz robić szlif i dopiero potem kupować tłoki. Bez ciśnieñ zatem.  <cheers>
Zapisane

radzisz

  • Gość
Odp: tłok i cylinder?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 16, 2010, 10:07:52 »

Radzisz, z Twojej wypowiedzi wynikało, że chcesz robić szlif i dopiero potem kupować tłoki. Bez ciśnieñ zatem.  <cheers>
Spoko panowie nic złego nie miałem na myśli,mój błąd.A więc powróćmy do tematu(czyli pozostało wykonać szlif pod odpowiedni tłok,jak nie dostanę tłoków pod tą selekcję
Zapisane

Rumcajs

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 8
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: tłok i cylinder?
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 11, 2014, 18:36:10 »

:) Tłoków do takich silników nie kupuje się w "selekcjach" tylko w nadwymiarach.
Różnica pomiędzy selekcją a nadwymiarem jest taka, że selekcjonuje się tłoki podczas pierwszego montażu w celu uniknięcia kłopotliwego pasowania każdego tłoka do cylindra i potem pilnowania tego aby się podczas dalszego montażu nie pomieszało. Najczęściej tłoki selekconuje się na 3 grupy selekcyjne (chodzi o wymiar średnicy tłoka) i kojaży z odpowiednio przeselekcjonowanymi cylindrami. Chodzi o to, że wzięty tłok z półki z napisem "selekcja 2" ma paoswać do cylindra z półki z napisem "selekcja 2" z luzem montażowym/pasowaniem przewidzianym przez fabrykę.

Nadwymiar to kolejny wymiar tłoka przewidziany do naprawy danego zespołu, tłoki najczęściej sa w nadwymiarach co 0,25mm.

Dając cylinder do szlifu powinno się określić z jakim luzem montażowym/pasowaniem ma być wykonany cylinder względem nowego tłoka -w tym przypadku nie ma mowy o selekcji.

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem :)

Damian
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
jak odblokowac tłok

Zaczęty przez WhitePower Mechanika

18 Odpowiedzi
7883 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 23, 2007, 14:12:31
wysłana przez £opian
7 Odpowiedzi
4999 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 05, 2013, 16:51:31
wysłana przez Ogorek350ts
99 Odpowiedzi
34615 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 16, 2014, 20:24:36
wysłana przez Pawand
3 Odpowiedzi
2812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 19, 2016, 17:13:25
wysłana przez Uziel
5 Odpowiedzi
2838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 20, 2017, 20:57:53
wysłana przez juhass