Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 00:41:14
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Problem z elektryką w Jawie 350  (Przeczytany 3803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukaszb01

  • Gość
Problem z elektryką w Jawie 350
« dnia: Września 10, 2007, 22:08:54 »

Witam, jestem posiadaczem Jawy Cz 350 z instalacją 12 V. Mam pewien problem z elektryką. A mianowicie: Jawa elegancko pali z kopa, je¼dzi i na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. Problem zaczyna się z chwilą kiedy włączam światła (ewentualnie kierunkowskazy). Jawa wtedy traci jeden cylinder (tzn. nie ma siły dać iskry na drugi), nie ma kierunków, klaksonu itd. Rozpoznanie - nie ma prądu :) Jeżeli motor zgaśnie to amen - na pewno nie odpali bo w aku jest tyle prądu że ledwo "świeci" kontrolka biegu jałowego.
Na obcym aku (np. bezpośrednio z samochodu) Jawa wraca do normalności i pali jak szalona. Wtedy włączenie świateł czy kierunków nie powoduje żadnych objawów.  Po odłączeniu znowu zamula a przecież alternator powinien dawać prąd wystarczający żeby motor mógł działać.
Po naładowaniu aku prostownikiem na jakiś czas jest spokój ale sytuacja sie powtarza po przejechaniu 2-3 km. Niestety mało bawią mnie piesze wycieczki z Jawą 350 Cz u boku.
Aha, jeżeli zostawię motor bez odłączenia zapłonu (taki dzyndzelek pod siedziskiem) to po kilkunastu minutach aku się rozładowuje. Dodam ze akumulator ma góra półtora miesiąca stażu.
Wydaje się jakby motor pobierał prąd tylko z akumulatora i to od niego zależy jak daleko pojadę.
I tu pojawia się moje pytanie. Co to może być? Widziałem kilka podobnych postów ale objawy nieco różnią się od moich. Proszę przynajmniej o nakierowanie mnie gdzie szukać przyczyny. Dzięki i pozdrawiam.
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Problem z elektryką w Jawie 350
« Odpowiedź #1 dnia: Września 11, 2007, 10:03:20 »

przejrzyj instalacje mozesz miec gdzies zwarcie na kablach... ja tak wlasnie robie bo mam prawie to samo co ty, tylko mi aku wytrzymuje ale gubi sie prawy gar i swiatla klakson itp. a kontrolka ladownaia miga jak wlacze kierunki zamiast kontrolki kierunkow...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

cypis.z

  • Gość
Odp: Problem z elektryką w Jawie 350
« Odpowiedź #2 dnia: Września 11, 2007, 10:29:08 »

Zmierz miernikiem napięcie ładowania , potem włącz światła i znów zmierz napięcie i napisz co ci wyszło. Ja mam podobnie ale u mnie wina akumulatora. Sprawd¼ u siebie czy trzyma może jakiś wadliwy.
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Problem z elektryką w Jawie 350
« Odpowiedź #3 dnia: Września 11, 2007, 10:52:10 »

na moje oko to typowe objawy braku ładowania- je¼dzi puki w aku jest prąd, ale że go nie ładuje to powoli słabnie aku, potem iskra na którejś ze świec, na swiatla i inne nie ma prądu. nad czym sie tu zastanawiać. a akumulator Ci pada po kilku dniach nawet gdy był naładowany bo jest juz załatwiony. jesli jezdzisz bez ładowania to go mocno wyczerpujesz, potem ładowanie prostownikiem- pewnie nie taki co ma prąd 1 amper tylko z 4 lub 5 A-  aku straciło juz pojemność. a na tym od auta działa bo ma większy zapas prądu.
Zapisane

Energizer

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Jawa TS 350; 91r
Odp: Problem z elektryką w Jawie 350
« Odpowiedź #4 dnia: Września 12, 2007, 09:10:02 »

Miałem podobnie w swojej Jawie gdy nie miałem jednej z fazy z alternatora. Sprawd¼ styki (konektory) przy altku i prostowniku.
Zapisane
Motocykl to największy wibrator jaki można wsadzić między nogi.
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 21, 2007, 16:45:28
wysłana przez Fryz
9 Odpowiedzi
4035 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 29, 2012, 09:27:07
wysłana przez doktor13xxx
3 Odpowiedzi
2547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 07, 2014, 19:08:28
wysłana przez Blenders
6 Odpowiedzi
2823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 28, 2016, 13:04:17
wysłana przez Blenders
22 Odpowiedzi
1408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 03, 2024, 11:00:26
wysłana przez Adam112