Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 11:46:27
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: £ożysko do tylniego koła.  (Przeczytany 2973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pav

  • Gość
£ożysko do tylniego koła.
« dnia: Lutego 25, 2008, 02:21:50 »

Witam, chciał bym was prosić aby ktoś podał mi dokładny numer łożysk do tylniego koła. Jeśli są różne to proszę o podanie, które ma być po jakiej stronie. Przeszukałem forum i nigdzie tego nie znalazłem ;/ Aha no i orientacyjnie jaki to koszt i jakiej firmy polecacie.
Proszę też o opis jak się zabrać do wymiany lub przesmarowania łożysk w główce ramy? Nie wiem jak tam sprawa wygląda czy to jest jakieś całe łożysko, czy może sam koszyk z kulkami czy może tak jak widziałem przy jawce bieżnia z poukładanymi tylko kulkami. Chodzi mi o kolejność czynności wykonywanych w celu dostania się do nich.
Mam jeszcze jeden problem, mianowicie z wahaczem. Powiedzcie mi czy tam może być jakiś luz? czy można go jakoś skasować ewentualnie i co najczęściej się tam wyrabia?
Wszystkie moje pytania o wahacz jak i o łożyska w tylnim kole są powodem tego, że po ślizgu czuję się na motorze nie pewnie. ¦lizg był lekki ale za to czuję jak tył mi "tañczy" na prostej, nie wspominając o je¼dzie w zakrętach lub 90stp na skrzyżowaniu. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły co do możliwych przyczyn takiego stanu to będę wdzięczny za radę. Póki co wpierw dajcie znać o łożyskach i wahaczu.
Pozdrawiam ;)
Zapisane

Pav

  • Gość
Odp: £ożysko do tylniego koła.
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 25, 2008, 13:22:28 »

Mam jawę 350 TS model 638.
Zapisane

bakczysaraj

  • Gość
Odp: £ożysko do tylniego koła.
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 25, 2008, 14:18:49 »

To tanczenie to może być spowodowane lu¼nymi szprychami <blink>

Batman tak miał, jak jechalismy we dwóch, to dupa latała na boki. A na rondzie to mysleliśmy, ze koło zgubimy:D
Zapisane

Pav

  • Gość
Odp: £ożysko do tylniego koła.
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 26, 2008, 23:47:48 »

Serdeczne dzięki chłopaki. Co do koła do mam wycentrowane. Było to robione przed ślizgiem ale teraz nic nie zauważyłem aby tañczyło. Co do łożysk to dzięki mechanik350 obadałem sprawę na wkurw... się przy wybijaniu ich ale teraz czekam już na nowe łożysko. Jedno mam już kupione i ono jest typu zamkniętego to drugie też takie dam aby równo się ścierały i żeby syf się nie dostawał, z resztą w razie czego mogę zawsze blaszkę wywalić  :D Wpierw wymienię łożyska, poskładam i zobaczę czy "tañczenie" ustało. Jeśli nie to dam się do wahacza, bo prawdę mówiąc ja tam luzu nie umiem wyczuć w nim ale, zaprzyja¼niony mechanik z Hondy to wyczuł więc zdam się na niego. W czwartek przy dobrych wiatrach składam sprzęt i obadam rezultat.
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: £ożysko do tylniego koła.
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 27, 2008, 11:04:28 »

tanczenie moze byc spowodowane krzywo zalozona tylna opona...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
£ożysko na wale[środkowe]

Zaczęty przez lukaszz1789 Mechanika

10 Odpowiedzi
4054 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 20, 2007, 19:44:17
wysłana przez NaczelnyFilozof
13 Odpowiedzi
5001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 15, 2008, 21:17:39
wysłana przez adamkostrzyn
£ożysko górne korbowodu - pyatnie?

Zaczęty przez Dragster 350 cz 6v Mechanika

5 Odpowiedzi
3294 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 14, 2008, 12:12:57
wysłana przez NaczelnyFilozof
6 Odpowiedzi
4519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 14, 2010, 22:39:57
wysłana przez Jawsim
0 Odpowiedzi
2479 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 01, 2012, 09:44:51
wysłana przez maciuborek