Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 23:34:19
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all] Luzy na wale  (Przeczytany 5008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
[all] Luzy na wale
« dnia: Listopada 09, 2006, 10:45:10 »

moze mi ktos powiedziec jak wygladaja luzy na wale/korbowodach walu po regeneracji i zajechanego. nie chodzi mi o wartosci tabelaryczne, bicia itp ktore sobie moge wskaznikiem zegarowym sprawdzic. tylko tak z zycia

jak chwyce za glowke kobowodu na ile mozna ja poruszyc lewo/prawo?
jak zablokuje korbowod, czy luz tloka w kierunku innym niz wzdloz swoznia moze byc wyczuwalny?
no i w koncu czopy walu to wiadomo ze raczej w ogole ruszac sie nie moze

pozdr
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2012, 08:30:29 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: luzy na wale.. organoleptycznie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 09, 2006, 11:06:34 »

po regeneracji w ogóle nie powinno być luzów, w zajechanym (ja tak miałem) na boki korby ruszały się bardzo znacznie a jak chwyciłem za korbę to i lóz góra-dół dało się wyczuć. jeśli chodzi o tłok to też moim zdaniem nie powinien się ruszyć w inny sposób jak wzduż sworznia. u mnie prawy tłok ma lekko wyczuwalne luzy w innych płaszczyznach i  przez to klekocze mi w cylindrze.
I jeszcze taka ciekawostka (nie wiem czy to normalne) , jakieś 300km po regeneracji ściągnąłem cylindry i jak sprawdziłem korby to już się trochę ruszały na boki...
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: luzy na wale.. organoleptycznie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 09, 2006, 11:29:55 »

Jest taka metoda sprawdzania luzu poprzez zlapanie reka za glowke (gore pod tlokiem przy zdjetym tloku) i uderzenie druga reka w glowke korbowodu - jezeli sie cos "odezwie" znaczy ze jest luz i trzeba robic jak nie to wszystko powinno byc ok

nawet nowe waly musza miec minimalne luzy tzw. montazowe zeby sie poprostu z nowosci nie zatarly
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
Odp: luzy na wale.. organoleptycznie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 09, 2006, 12:03:25 »

jak chwyce za glowke korbowodu to moge nim z lekka poruszac (lewo/prawo) prostopadle dlugosci motocykla.. gora/dol nie wyczuwam. prawy tlok tez ma minimalny luz "po skosie" wal jest 1500 po regeneracji.. stad pytanie. nadal nie uzyskalem konkretnej odpowiedzi czy jak chwyce za glowke to taki luz jest dopuszczalny i na ile duzy jest dopuszczalny. na lozyskach glownych nie mam luzow, glownie chodzi mi o te korbowody. po pojawia sie pytanie czy te ktore zalozyli byly nowe. i co z tym dalej robic bo bede pierdulke w skrzyni wymienial i rozpolawiam silnik w weakend

pozdr
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2006, 12:08:47 wysłana przez m4riush »
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: luzy na wale.. organoleptycznie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 09, 2006, 13:47:33 »

moj wal przed regeneracja mial spore luzy na boki (znaczy sam korbowod) jak dobrze pamietam to prawie dotykal do przeciwwag, na zregenerowanym luzy na boki byly o polowe mniejsze ale zawsze jakies tam byly
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

moto77

  • Gość
Odp: luzy na wale.. organoleptycznie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 14, 2006, 15:04:05 »

jesli wyczuwalny jest luz korbowodu góra - dół to za długo nie poje¼dzisz, jesli nie to jest dobrze a po zatym skoro masz wał po regeneracji z przebiegiem 1500 km to raczej powinien byc dobry...chociaz mnie raz gość w krakowie tak wał zregenerował że wytrzymał niecałe 3000 km - drugi raz moja noga tam nie stanęła...poprzecznymi luzami sie nie przejmuj....
Pozdrawiam
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
13467 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 03, 2012, 19:54:42
wysłana przez j@wa
2 Odpowiedzi
2081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 09, 2015, 14:23:36
wysłana przez JamaL
28 Odpowiedzi
8146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2016, 19:12:25
wysłana przez bemol
1 Odpowiedzi
2091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 11, 2016, 20:59:43
wysłana przez Masselo
5 Odpowiedzi
1660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 23, 2021, 06:15:43
wysłana przez azbescik2