Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 22:46:44
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Brak regulacji zaplonu? ...  (Przeczytany 5969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olejak

  • Gość
Brak regulacji zaplonu? ...
« dnia: Września 11, 2011, 19:52:24 »

Witam, malo odzywam się na tym forum i odrazu chciałbym uprzedzić i przeprosić za pytania które mogą być banalne, ale cóż, nie jestem mechanikiem magikiem i wierzę w waszą wyrozumiałość ;D

a więć mam problem z cztą po dziadku,  mianowicie, jest to silnik 6v który stoi już ponad 20 lat w stodole, postawiony był na chodzie, umylem caly motocykl myjką, wyczyściłem gaźnik, akumulator podlączony i elektryka działa, jest iskra, ale w złym momencie, a dokładniej jakieś w "najlepszym wypadku" 6mm przed górnym martwym. Ustawiam gmp, przerwa na 0,3, cofam o 2,5mm i staram się ustawić płytkę aby przerywacze się zamknęły, niestety plytka do chodzi do końca i nie mogę już więcej przesówać. czytalem kilka tematów i nawet na zdjęciach widziałem że płytka przesuniąta jest na maks. Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje  <cheers>
Zapisane

Tigras

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #1 dnia: Września 11, 2011, 20:04:55 »

Może płytka pokrzywiona lub kowadełka? 
Zrób taki myk, przekręć płytkę w maksymalne prawe lub lewe położenie, nie wiem jak masz teraz, znajdź gmp, wtedy ustaw przerwę i dopiero po tym próbuj ustawić wyprzedzenie ;]

WujoWojtas

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 358
  • Jawer
    • Poduszki dla dzieci
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #2 dnia: Września 11, 2011, 20:11:02 »

U mnie mam tak samo i ratuję się przerwą na platynkach w okolicach 1mm... Tylko wtedy wyprzedzanie mam dobre... Nie wiem, może chodzi o zużycie krzywki i jej "garbka", bo platynki nowe...
Zapisane
634 + velorex 562,
356, 638, 555, 20, 472.6 (niekompletna... Jeszcze

Olejak

  • Gość
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #3 dnia: Września 11, 2011, 20:14:56 »

też myślałem o krzywce, jest ona taka sama jak w tsce? a kupywac nowa na chybil trafil to troche drogo wyjdzie ;/

zdaje mi się że tak próbowalem z tym gmp, ale zobacze jutro jeszcze raz, jes jeszcze jeden problem, płytka okropnie ścisło się obraca, nie chodzi o bród bo wyczyściłem, ale na prądnicy są trzy takie  ( nie wiem jak to nazwać) "fale" o równych odstępach, i o nie okropnie drze płytka, za pierwszym razem jak wykręciłem śróbki mocujące nie chciała wogóle wyjść,  w tsce jest super bo jak poluzuje wszystko ładnie chodzi. Moge je zpilować albo zciąć?
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2011, 20:19:53 wysłana przez Olejak »
Zapisane

szkodnik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 134
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #4 dnia: Września 11, 2011, 20:24:13 »

U mnie też brakowało regulacji i coś się właśnie bawiłem przerwami i wyszła mi dobra przerwa, dobre wyprzedzenie i regulacja na środku. Tylko sam nie wiem jak mi się to udało zrobić bo bawiłem się z tym długo, w końcu zacząłem kręcić tym wszystkim nie myśląc za bardzo co robię i nagle dobre wyprzedzenie wyszło mi na środku regulacji. Spróbuj się tymi przerwami pobawić, może się uda. W każdym razie jest na to sposób bo mi się udało tylko nie wiem jak to zrobiłem  <lol>. Dodam, że zanim wziąłem się za regulację, płytka była mniej więcej na środku, jak zacząłem się tym bawić to w końcu zaczęło mi brakować regulacji a później się udało zrobić tak że jest na środku regulacji. Żeby było śmieszniej to regulowałem ten zapłon już wiele razy ale takich kwiatków nie miałem nigdy. Krzywkę i przerywacze mam nowe.
Zapisane

Olejak

  • Gość
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #5 dnia: Września 11, 2011, 20:56:06 »

Ok jutro po szkole zobacze na nowo, i napiszę co i jak, dzięki za odpowiedzi
Zapisane

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #6 dnia: Września 11, 2011, 21:06:06 »

Tylko, że odpowiednia przerwa na platynkach jest niezbędna bo wpływa ona na czas ładowania cewki...
W sumie w Cz brata równiez mam na maksa opóźniony zaplon. Nie mam pojęcia dlaczego. Może ktoś Nam pomoże <book> <cheers>
Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

Tigras

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #7 dnia: Września 11, 2011, 21:13:09 »

U mnie w CZ regulacja lewego garka też jest praktycznie na full przekręcona w jedną stronę, może milimetr został tylko. Tyle że ja mam krzywe płytki...

WujoWojtas

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 358
  • Jawer
    • Poduszki dla dzieci
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #8 dnia: Września 11, 2011, 21:15:33 »

Krycha, zgadza się, ale mimo dużej przerwy moja Jawa działa całkiem dobrze, chociaż nie wątpię, że działała by lepiej przy przerwie 0.3-0.4mm. Jednak jeśli przez kilka godzin ustawiania zapłonu jedyną opcją jest przerwa 1mm, to ze smutną miną to akceptuję

Aha, u mnie płytka i altek są proste
Zapisane
634 + velorex 562,
356, 638, 555, 20, 472.6 (niekompletna... Jeszcze

Olejak

  • Gość
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #9 dnia: Września 11, 2011, 21:21:48 »

a nie ociera u was nic ? płytce nie brakuje miejsca? bo u mnie tak, i to nie płytki wina bo sprawdzałem na innej
Zapisane

WujoWojtas

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 358
  • Jawer
    • Poduszki dla dzieci
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #10 dnia: Września 11, 2011, 21:28:00 »

Olejak, prawdopodobnie masz wygięty stojan prądnicy, jak większość osób na 6v. Kiedyś ktoś za mocno przykręcił prądnicę i masz kwiatka...
Zapisane
634 + velorex 562,
356, 638, 555, 20, 472.6 (niekompletna... Jeszcze

Olejak

  • Gość
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #11 dnia: Września 11, 2011, 21:30:32 »

aha, ale po przypilowaniu nie będzie przeszkadzać nic i powinno działać normalnie  ?
Zapisane

Mofeix

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 881
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #12 dnia: Września 11, 2011, 21:37:08 »

Jeśli brakuje Kąta, jedyne wyjaśnienie jakie widzę to albo wał, albo na platynach element ktory ślizga po krzywce jest jzu bardzo wytarty, ( ja tak miałem)
Zapisane
    Status GG
Jawa 350 634 12V 1983r -Była
Vectra A GT 1994-Była
Kawasaki GPZ 500 1990r-Była
E30 Touring 325- Jest!

szkodnik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 134
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #13 dnia: Września 11, 2011, 22:05:43 »

A jak wytłumaczysz mój przypadek? Ja sam nie potrafię tego wytłumaczyć, brakowało mi regulacji, zacząłem tym wszystkim kręcić na pałę i w końcu wyszło mi dobre ustawienie i płytka na środku. Też męczyłem się z tym kilka godzin i miałem zamiar nawet piłować płytkę a jednak się jakoś udało. Gdybym wiedział jak to zrobiłem to bym wytłumaczył  <lol> <lol> <lol>
Zapisane

heaven and hell

  • Gość
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #14 dnia: Września 12, 2011, 07:37:13 »

U mnie też Tak się działo. Ale zmieniłem wtedy zapłon na elektroniczny i płytkę mam na połowie zakresu. Czyli wał krzywy nie był :P, wina odkształconego stojanu i płytki.
Zapisane

Olejak

  • Gość
Odp: Brak regulacji zaplonu? ...
« Odpowiedź #15 dnia: Września 12, 2011, 20:28:48 »

Cześć, powracam do tematu, a więc, dziś po szkole zeszlifowałem w kilku miejscach troche tych garbow, bo rzeczywiście od przykręcenia jest nieco zgięta, udało mi się ustawić zapłon, i jawa ożyla, po 23latach postoju, pierwsze co zrobila to chmura naprawdę duża dymu, i lewy tłumik wypluł wkład, nie był zabezpieczony więc się zrobi ;D najpierw chce zrobić silnik więc jeszcze ramy nie ruszałem, myślę że w ciągu następnych dwóch dni licznik pokaze pierwsze kilometry ;D dziękuje i będę informował o przebiegu naprawy.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
5597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 14, 2008, 23:51:43
wysłana przez Pav
24 Odpowiedzi
6758 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 18, 2015, 09:16:53
wysłana przez arian000017
3 Odpowiedzi
2162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 28, 2015, 12:04:10
wysłana przez kichau
5 Odpowiedzi
2991 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 10, 2015, 22:13:27
wysłana przez Dragon on the Blue Sky
5 Odpowiedzi
2481 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 24, 2018, 16:02:51
wysłana przez Rozztocz