Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 19:38:56
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Przepalanie tłumika Jawy Mustanga  (Przeczytany 3338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Schiso

  • Gość
Przepalanie tłumika Jawy Mustanga
« dnia: Września 07, 2007, 11:22:17 »

Dość sporo czasu temu jak jeszcze miałem moją pierwszą jawe Mustanga ;) to zkumplem mówimy: przeciścimy ładnie tłumik bo nie¼le zapchany. No odkręcamy wkąłd to tamto, wkłady ładnie wypalamy w ognisku malutkim itp. a cały tłumik kładziemy i środka nalaliśmy ze 100ml paliwa i kumpel podpalił to. Wyglądało jak mały wybuch bomby atomowej :D :D (grzybek), kumplowi grzywe przypaliło całą (na szczęście tylko)  <lol>  <lol>. I tak dobrze że przy wlewaniu sporo tego wylało się na beton bo jak by całość tam była to by chyba mi tłumik rozdupcyło.  <lol> Ale po tym zabiegu po ostukaniu tłumika wyleciało tyle tego (już spalonego) oleju co jakby to było w normlanym stanie to nic tylko wlać na 3l paliwa  <lol> heheh. No i już dobrze wiemy że przepalanie benzyną nie jest mądre, jest wybuchowa benzyna. Proponuje teraz przepalać ropą (troche ciężej jest podpalić) albo rozpałką do grilla. <thumbup> A wkłady to najlepiej wziąć wiórów garść, włożyć wkład, polać rozpałką, do grilla, brać kiełbaske i można smażyć :D:D. Rozpałka ta to nic innego jak ciekłą naftolina, więc szybko się wypali i nie wydziela zbyt szkodliwych związków ;) jedynie tylko ten olej z wkładów może zaszkodzić kiełbasce... hehehe :)
Zapisane

madras30

  • Gość
Odp: Przepalanie tłumika Jawy Mustanga
« Odpowiedź #1 dnia: Września 08, 2007, 07:47:59 »

w dawnej byłej swojej WSK 175 zakorkowałem wlot w tłumiku i zalałem  całego olejem napędowym i postał tak sobie przez całą zimę, nagar odpadał płatami podczas eksploatacji w następnym roku ale co raz zatykał dławik  :-/
Zapisane

zagierr

  • Gość
Odp: Przepalanie tłumika Jawy Mustanga
« Odpowiedź #2 dnia: Września 08, 2007, 14:51:31 »

Ja zawsze wypalałem za pomocą ropy i było ok i taki sposób polecam. Nie polecam natomiast wypalania baku bo taki pomysł testowałem kilka lat temu na baku od wski 3. Zapaliło się szybko, na szczęście zdążyłem w porę odsunąć rękę. Miejsce w którym normalnie znajduje się kranik zmieniło się w palnik. Bak wypalał się około 2h. Niestety ta operacja nie pomogła i kranik nadal się zapychał.
Zapisane

Schiso

  • Gość
Odp: Przepalanie tłumika Jawy Mustanga
« Odpowiedź #3 dnia: Września 09, 2007, 00:25:37 »

Co do baku to ja tak miałęm właśnie w tamtym mustangu. Stała sporo czasu (chyba 7 lat) bez korka i z prawie pustym bakiem to rdza była w środku aż.
To trzeba chmicznie już. Był płukany różnymi rzeczami i najwięcej daje ropa i sąsiad (mechanik samochodowy) miał jakiś tam kwas przeczyszczający który wlaliśmy i postawiliśmy na pare godzinek. Efekt był extra i już benzyna szła przez szlałfik w swoim naturalnym kolorze ;) a nie jak dotychczas przybarwionym na brązowo... ;)
Zapisane

MOTOMYSZOR

  • Gość
Odp: Przepalanie tłumika Jawy Mustanga
« Odpowiedź #4 dnia: Października 10, 2007, 18:43:39 »

Mój kumpel kiedyś zdjął wydech z WSKI 125 wlał benzynki podpalił...... zapaliło się.... popaliło kilkanaście sekund i zgasło. Więc kumpel zajrzał w wylot rury....

 Wtedy   załapało tlenu i z rury poszedł ogieñ jak przy strzelaniu  z wydechów. Prosto w twarz kumpla......

cały czarny, osmolony i bez rzęs stał bezradnie a ja się tarzałem ze śmiechu....
Zapisane

SZAJBUS_SzeF

  • młody nie głupi
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 552
  • Jawy, Cezety i Cafe Racery - To lubię! :)
Odp: Przepalanie tłumika Jawy Mustanga
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2007, 14:58:00 »

co do czyszczenia baku to w ogarze potluklem szklowzucilem do baku nalame troszke benzyny i zaczolem nim mieszac szklo zdrapalo rdze potem jeszcze 3 razy go wyplukalem benzyna i juz nigdy wiecej nie mialem z tym problemow :]
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
9350 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 21, 2006, 20:39:25
wysłana przez Czarny
[472] Wkład tłumika

Zaczęty przez miloww Mechanika

4 Odpowiedzi
3469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 07, 2006, 02:44:52
wysłana przez lutek
7 Odpowiedzi
4055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 04, 2012, 22:05:48
wysłana przez Mleko
0 Odpowiedzi
1469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 21, 2013, 10:20:37
wysłana przez bolex
7 Odpowiedzi
2609 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 03, 2014, 14:58:42
wysłana przez Anusiak