Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 19:40:04
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: jawa odpaliła  (Przeczytany 4206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
jawa odpaliła
« dnia: Marca 05, 2007, 23:42:18 »

Tak więc po długiej zimowej naprawie jawy doszła ta piękna chwila uroczystego odpału.....
kupiłem nowe pierścienie wałek kopniaka przerobiłem, więc montujemy ga¼nik dokręcam ,dokręcam a tu pyk, i ukręciłem szpilke.
Ale że jestem zawzięty to sie nie dałem , nie cofnołem sie do rozbierania cylindra więc zostawiłem na 3 szpilkach.....
zalałem świerzej wiosennej bęzynki , załączyłem ssanie 3 razy kopnołem wyłączyłem ssanie włączyłem zapłon i ........   brum brum brum ......
Ku mojemu zdziwieniu zapaliła za pierwszym.. wsiadłem wyregulowałem obroty i sprzęgło i nagle słysze cyk cyk cyk cyk, myśle myśle aha pewnie tłok uderza w świece(mam z długim gwintem) odkręcam patrze zonk....
hmm myśle myśle czyżby pierścionek pękł.... niee...(nie wiem)  i myśle nawet teraz co sie dzieje??? coś pyka nie wiem co ,tak jakby w cylindrze...
wyje¼dzam z garażu godzina 21 , ale co tam trzeba spróbować . Wsiadam 1 grrrr   zmniejszam obroty -ładnie pyk;]  puszczam sprzęgło i :> chyba nie musze pisać morda sie śmieje :D no i jade sobie jade około 2km nawracam do domu i nagle buuuuuu i jawa zgasła próbuje odpalić ale nic nie dalem rady wskurać. Wykręcam świece patrze nawet nie zalana, bęzyna jest kranikiem jakoś cieknie( słabo bo słabo ale leci) więc co sie stało..?? szybka reanimacja paliwo do cylindra odpalam brum brum i tyle znowu zgasł , myśle może to wina aku ale chyba nie bo kontrolki sie swieciły . niski poziom etyliny (możliwe chociaz jak zapaliła z pierwszeo to nie wiem ...
No i se pchałem tak se pchałem i pchałem 2km do domu .... non stop pod górke..( ale było warto znowu poczuć tą moc :D :>)
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Brein

  • Gość
Odp: jawa odpaliła
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 06, 2007, 07:02:48 »

:)

Ja pchałem kiedyś przez całe miasto... a raczej z za miasta... o 23 w nocy we mgle...
też było warto :)
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: jawa odpaliła
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 06, 2007, 08:12:42 »

mi ostatnio braklo paliwa, normalna droga publiczna do domu mialem jakies 9 km ale pchalem polami i wyszlo ok 7, ciagle w syfie bo na polach teraz jest syf i pelno kaluz;/  myslalem ze sie zesram


Gartulacje odpalenia sprzeta  :)
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: jawa odpaliła
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 06, 2007, 09:10:19 »

Z tego co zrozumiałem wymieniłeś pierścionki. Więc to cyk,cyk w cylindrze to mogą być one. Jeżeli cylinder był używany to powstaje próg. Możesz go nieczuć ale on tam jest i mowy pierscieñ uderza w ten próg. Ja też tak mam , ale pujdzie to do szlifu. Narazie czeba się sprzętem nacieszyć!!! :] :]
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Kosa86

  • Gość
Odp: jawa odpaliła
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 06, 2007, 18:49:16 »

witam. dzisiaj sprawdzilismy nasze sprzety po zimowym snie ja i gustaw, wyruszylismy na przejazdzke i okazalo sie ze jest wszystko ok, az milo poczuc znow wiatr we wlosach... hihihi pozdrawiam wszystkich posiadaczy jaw!!!
Zapisane

Marcineek

  • Gość
Odp: jawa odpaliła
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 06, 2007, 20:11:38 »

 :'(  :'(

Aż się łza w oku kręci jak słyszę że wasze sprzęty już sobie parkotają po świecie, a moja Jawa jeszcze w rozsypce i nie zanosi się abym ją szybko złożył. Ale mimo to pamiętam jak ją kupiłem, następnego dnia cieszyłem się jak mały dzieciak, wręcz byłem pod wrażeniem mocy jaką prezentowała (poprzednio miałem Jawę 50), i tak sobie jechałem czując wiatr we włosach, a na trójce po przyciśnięciu nie widziałem drogi ( bez kasku ;p ). Skro rozpoczęliście już sezon to życzę wam samych prostych dróg i jak najmniej gwo¼dzi w oponach ;]
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: jawa odpaliła
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 07, 2007, 07:12:39 »

Dzięki , i nic nie bój sie na twoją jawę też nadejdzie pora
Pozdr ;) ;)
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

kuba3ma

  • Gość
Odp: jawa odpaliła
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 09, 2007, 15:14:10 »

A moja milczy jak zaklęta:/a tak bym sobie posmigał...Znów czuć wiatr we włosach...Ech:)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jawa 350

Zaczęty przez Soltys Eksploatacja

20 Odpowiedzi
11163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 14, 2006, 16:37:42
wysłana przez KondziorR
6 Odpowiedzi
4618 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 15, 2007, 12:58:03
wysłana przez Piotr G
14 Odpowiedzi
11844 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 24, 2012, 18:48:36
wysłana przez motomaciey
21 Odpowiedzi
4467 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 02, 2015, 02:36:18
wysłana przez Jawolotmen
Odpaliła!

Zaczęty przez Pati « 1 2 3 » Opowieści warsztatowe

53 Odpowiedzi
16067 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 03, 2015, 15:57:51
wysłana przez second