Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 14, 2024, 06:10:58
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.  (Przeczytany 8893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jawsim

  • Gość

Witam Waszmościowie Jawerzy. Jako,że dzisiaj miałem wene porządkową- wziąłem się za sprzątanie mojej pieczary. Ażeby uniknąc zbędnego okurzenia maszyn wyprowadziłem moje trzy knedle przed garaż na ulicę- i wtedy coś mnie siekło- takie ładne słonko- może by popstrykac im kilka fotek? bo zawsze w syfiastym garazu robię zdjęcia. jak pomyślałem tak zrobiłem- na pierwszy ogieñ poszedł najnowszy nabytek- 634-5-50 81r. A potem juz cała radosna gromadka.
Oczywiście nie obyło się bez pogaduszek z przechodzącymi lud¼mi- którzy nagle przypomnieli sobie,że "mieli kiedyś taką" - oczywiście łatwo jest odróżnić tych którzy faktycznie mieli od tych którzy bardzo chcieli je miec-tak bardzo-że aż to sobie wmówili.

Ale do rzeczy. Na zdjęciach moje pieszczochy. Każda z nich jest dla mnie wyjątkowa- Jawa 250 typ 353.04 z 1961r- ze względu na stan w jakim sie zachowała przez tyle lat- dadam,że w tym motocyklu oryginalny jest lakier i chromy na kazdym elemencie- nie oryginalne jest chwilowo siedzenie- w tym własciwym muszę wzmocnić mocowania tylne bo lekko sie telepie. Wydechy założyłem od CZ 350 bo na oryginalnych cygarach chodziła jak cnotka niewydymka. Kyvacka pali na dotyk,100% sprawna, wszystko w niej działa- kierunki bez inwazyjnie założone dla bezpieczeñstwa mojego i jej.
Jawa 350 typ 638.1 Twin Sport 1990 rok- kupiona od niechcenia za marny grosz- z padniętym silnikiem-reszta jak widac zachowana pod warstwą brudu idealnie. Silnik zrobiony- motocykl w doskonałej kondycji- bardzo mnie cieszy i śmigamy sobie tu i tam często. Lakier i chromy oryginalne- górna czesc zadupka po odklejenieu okropnej naklejki straciła kawałek "bieli" więc na poczatku chwilowo- a teraz już chyba na stałe- oberwała czarnym lakierem- pasuje do siedzenie i nakładek baku.
I wreszcie dłuuuugo poszukiwany ¯elek ( od żeliwniaka ;) )
Bardzo rzadki model Jawy 350- 634-5-50 z 1981 roku. Równiez ładnie zachowany- jeszcze na ukoñczeniu- dopieszczam przednie zawieszenie ( tymczasowo zastępcze założone ) wszystko w oryginale- pali na stzrała,silnik pieknie sobie plumka- d¼więk dzięki nietuzinkowym cygarom zblizony do klangu Kyvacki 350. Instalacja 6V na pradnicy 75W- sprawna w kazdym detalu.
Zapraszam do zwiedzania- fotografem nie jestem,zdjęcia jakie sa takie są- jestem mechanikiem  :)
Wszystkie trzy bestie nie sa jakoś specjalnie wyszorowane- zwłaszcza 634 ma jeszcze osad "polny" na elementach podwozia.



























































« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2009, 16:24:11 wysłana przez Jawsim »
Zapisane

Phantom80

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 01, 2009, 17:05:37 »

Mówiłeś, że nie przepadasz za zlotami, a urządzasz swój własny,  <lol>

A tak poważnie to fajne zdjęcia, pieszczochy też ładnie pozowały. Nie myślałeś kiedyś Jawsim, żeby zrobić jakieś muzeum Czechosłowackiej myśli technicznej??  :>
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 01, 2009, 17:15:41 »

U  jawsim ale motorki i w dodatku każda ma 2 rury kupujesz jeszcze coś do tej świętej trójcy ??
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2009, 17:38:06 wysłana przez bobson »
Zapisane

BoNes0

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 01, 2009, 17:33:05 »

trójcy*
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 01, 2009, 17:35:40 »

Niee,raczej nie- nawet nie wiecie jaki to komfort psychiczny gdy kupiłem w koñcu od lat wypatrywanego ¯elka. Codziennie wertowanie alledrogo i innych anonsy. A teraz spokój- mam już co chciałem.  A jeśli już to chciałbym mieć motocykl z 1970-72 roku- ( mam z 61, 81 i 90 więc z 70 lub 71 by to ładnie uzupełniało) jakaś 362 najlepiej- jednakowoż ten przedział wiekowy Jaw na naszym rynku jest wyjątkowo ubogi- nie wiem od czego to zależy,ale z lat 50,60 sa potem 80 i 90 także, a z lat 70 to albo małe pierdopędy typu sport czy skuter albo jakaś CZ 175. Jawa 350 panel chyba dołączy bo mam namiar na ładną z 70r. Ale o tym pomyśle na przyszły rok.

Boni nie pałętaj mi się tu- akysz!! Już przywykliśmy do ortobyków Bobsona - Bobson na prawdę korzystaj z nakładki ortograficznej mozilli- trochę wstyd takie błędy wciąż robić.
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2009, 17:38:38 wysłana przez Jawsim »
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 01, 2009, 17:41:51 »

Jawsim same jawy żadnej Cz ciekawe jak twoja 634 chodzi z tymi tumikami Ej jawsim co ty zrobiłeś z przednim bębnem jakiś pokręcony?? Ja musze zacząć polować na jakąś Ts a jeszcze lepiej jak by była 640 :P
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2009, 19:30:23 wysłana przez bobson »
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 01, 2009, 19:40:23 »

Jeszcze nic nie zrobiłem- poprzedni właściciel pomylił lagi-zamienił je stronami- co wymusiło odwrotne zamocowanie koła- właśnie to przerabiam.
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 01, 2009, 19:49:04 »

tak właśnie patrze i myślę wtf z tymi przednimi lagami... heheh no ale kolekcja ładna, wszystko sie błyszczy i prezentuje jak na Jawsimową stajnie przystało......

Nie pozostaje nic jak pogratulować i wywali ślepia z podziwu nad kolekcją...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

bobson

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 01, 2009, 20:03:10 »

Jawsim robiłeś w 250 przednie zawiechy  albo chociaż rozbierałeś je bo ono jest chyba takie same jak u mnie w cz?? Dostanie sie do tego jakieś uszczelnienia bo mi w tamtym roku wyleciał z nich olej <dontgetit>
Zapisane

Lejek

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 01, 2009, 21:24:45 »

Bardzo ładne maszyny. Ja czekam na uszczelkę kranika i je¼dzić nie mogę. Paliwo w karnistrze, motor stoi a je¼dzić nie mogę. Ej Jawsim twoja 634 nie ma za daleko klamek od manetek? Tak mi się wydaje, że ja bym ich nie sięgnął palcami.

Ja to jak się dorobię to dokupię sobie TS 640 albo 638 lub 638 w ostateczności, i może 353. Muszę tylko skoñczyć moją 634 (prądnica VAPE, kufry, szybkościomierz z przebiegiem dziennym, obrotomierz elektroniczny, chromowanie silnika i innych elementów) i wtedy będę się rozglądał.

£adna stajenka. Gratuluje.
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 02, 2009, 01:39:50 »

 <blink> TS 640 albo 638 lub 638 w ostateczności? Tam chyba miało być 639 pośrodku? TS jako oznaczenie modelu-wersji- wychodziło tylko w 632,638 i 639. Ja polecam 639.

 :) jak za daleko klamki od manetek? Przeca one nie są regulowane <lookaround> ja dosięgam,ale należę do długopalczastych ludzi. Klamki nie były raczej gięte-bo są zbyt równe. Nie wiem czy są inaczej niż w mojej TS, na pewno są jednak inne- nie posiadają tego wzmacniającego żeberka. Przód juz wymieniłem,jednak nie jest on ani czarny z tymi szwami z przodu i z tyłu jak w TS lub CZ,ani w chromie jak ori 634. ¯elek otrzymał mocno zmodyfikowany wizualnie i zregenerowany przód od 638.
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3267
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 02, 2009, 11:33:45 »

Kurde fajny garaż. No Jawsim pogratulować tej całej bajkowej hałastry. Ja mam Ts z 88r, ale planuje coś kupić do niej bo tak jakoś sama stoi w garażu. Właśnie nie wiem na co się zdecydować ¯eliwniak fajna sprawa tylko ciężko o takiego w lubuskim, czyli pozostaje CZ 350, kolega ma na zbyciu CZ 175 ale ja wole 2 rury.

A Ts zacny motocykl wszyscy na niego narzekają, ale ja ją kocham nawet jak musze ją pchać.
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Anarch

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 02, 2009, 12:26:53 »

Kurde fajny garaż. No Jawsim pogratulować tej całej bajkowej hałastry. Ja mam Ts z 88r, ale planuje coś kupić do niej bo tak jakoś sama stoi w garażu. Właśnie nie wiem na co się zdecydować ¯eliwniak fajna sprawa tylko ciężko o takiego w lubuskim, czyli pozostaje CZ 350, kolega ma na zbyciu CZ 175 ale ja wole 2 rury.

A Ts zacny motocykl wszyscy na niego narzekają, ale ja ją kocham nawet jak musze ją pchać.
A ja myślałem że ¯eliwniaki to stare jawy / Cezety z żeliwnymi garami...
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 02, 2009, 13:17:20 »

Anarch kolega napisał dobrze- ciężko o żeliwniaka w lubuskim- żeliwniaka w sensie Jawa 634 bo akurat w przypadku CZ 175 i 350 z tego okresu to nie było innej opcji- bo miały tylko takie silniki. Określenie wydaje mi się,że powstało po to by odróżnić silnik typu 634 od silnika typu 638. A ja w kwestii motocykli powiem tak- każdy jest dobry,jesli jest dobry. Proste. Ja kocham je wszystkie tak samo. TS za super kondycję i osiągi, kyvacke za to jak cieszy mnie samą swoją obecnościa i wolnoobrotowym gangiem a ¯elka za to,że w koñcu go zdobyłem i to bardzo ciekawy egzemplarz.
Zapisane

Anarch

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 02, 2009, 13:24:50 »

Anarch kolega napisał dobrze- ciężko o żeliwniaka w lubuskim- żeliwniaka w sensie Jawa 634 bo akurat w przypadku CZ 175 i 350 z tego okresu to nie było innej opcji- bo miały tylko takie silniki. Określenie wydaje mi się,że powstało po to by odróżnić silnik typu 634 od silnika typu 638. A ja w kwestii motocykli powiem tak- każdy jest dobry,jesli jest dobry. Proste. Ja kocham je wszystkie tak samo. TS za super kondycję i osiągi, kyvacke za to jak cieszy mnie samą swoją obecnościa i wolnoobrotowym gangiem a ¯elka za to,że w koñcu go zdobyłem i to bardzo ciekawy egzemplarz.
Dlatego napisałem że ' myślałem ' poprostu byłem niedoinformowany. Hmm trzeba szukać, pytać się po wioskach :) Ja info o swoim motocyklu zobaczyłem na jednej z tablic ogłoszeniowych w mieście i była w wiosce 10 km od miasta (Nielubia) a myślałem że nic nie znajde w okolicy :)
Czasem mozna się ¼dziwić co ludzie po garażach i szopach upychają...
Zapisane

Lejek

  • Gość
Odp: "Panie! Co to za zlot??" Czyli pierwszo majowe porządki garażu.
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 02, 2009, 16:14:59 »

Cytuj
TS 640 albo 638 lub 638 w ostateczności? Tam chyba miało być 639 pośrodku? TS jako oznaczenie modelu-wersji- wychodziło tylko w 632,638 i 639. Ja polecam 639.

No 639 :)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
5383 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 29, 2012, 18:48:56
wysłana przez Strażak
7 Odpowiedzi
5904 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 04, 2012, 23:44:51
wysłana przez Deejf
7 Odpowiedzi
4680 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 05, 2012, 19:02:30
wysłana przez kamel77
4 Odpowiedzi
5955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 27, 2013, 07:48:42
wysłana przez georgs64
0 Odpowiedzi
3797 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 08, 2019, 07:19:38
wysłana przez Yabaman