Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 01:19:16
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa TS350 - nie odpala z kopki. - Gaźnik winowajcą!! Motocykl śmiga :)  (Przeczytany 28932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ForesT

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 225
  • Starszy informatyk :)
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 26, 2011, 11:14:03 »

Kranika nie wykręcałem ale zrobię to gdy tylko dojdą mi dysze i uszczelki gaźnika.
Iglicę miałem w górnej zapince. Może przełożyć na środek?
Zapisane
    Status GG
Motocykl to nie wszystko. Liczy się pasja!

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 26, 2011, 13:12:32 »

mogłeś przy okazji zamówić uszczelkę,która jest w kraniku bo jest ważna dla porawidłowego działania tegoż elementu acha i jak będziesz rozbierał kranik to tam w środku baku powinna być taka siateczka,która osłania rurki,postaraj się jej nie zepsuć i ponownie założyć.Mnie się nie podoba ta iglica(wygląda na kombinowaną) ale niech ktoś bieglejszy się wypowie bo ja szczerze,to swojej się nie przyglądałem nigdy
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2011, 13:16:36 wysłana przez marian »
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

ForesT

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 225
  • Starszy informatyk :)
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 26, 2011, 16:09:59 »

Iglica jest normalna, troszkę nalotu na niej było. Włożona do gotującego się octu i już jak nowa.
Oczywiste jest to iż uszczelkę kranika też zamówiłem... :)
Na jaki poziom ustawić iglicę? Wcześniej była na górnym zapięciu, może obniżyć?

Zapomniałem także dodać że:  Jechałem np. na prostym odcinku drogi i spuściłem z gazu, były lekkie szarpania, czasem mocniejsze, musiałem jechać z minimalnie odkręconym gazem i było dobrze. - może Was to na coś nakieruje.

Na wyższych obrotach motocykl się nie dławił, wszystko było ok.

Tak więc podsumowując:
- w którym położeniu zapiąć iglicę
- no i ten cholerny pływak.

Nie wiem czy ją zalewało, czy dostawało za mało paliwa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2011, 18:23:04 wysłana przez ForesT91 »
Zapisane
    Status GG
Motocykl to nie wszystko. Liczy się pasja!

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowaj
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 26, 2011, 19:17:18 »

iglice wstepnie na srodku zapnij.co masz na mysli z tym plywakiem?bedziesz mial nowy to go wyregulujesz
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

Mathini

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1210
  • Jawa 350 634-7 x2; CZ 175/487 Cafe-Racer ;
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 26, 2011, 19:25:34 »

Apropo tych wibracji, to wg mnie nie ma się czym martwić, to jest dość potężny dwusuw i przy puszczonym "gazie" będzie trochę szarpał przez to, że przepustnica jest zamknięta, a obroty dość wysokie i dawka nie jest wystarczająca do pracy i detonacja będzie powiedzmy co 2, 3 ruchy tłoka, stąd ten charakterystyczny dźwięk przy puszczonej manetce i owe szarpanie.
Nie mam doświadczenia, ale tak uważam, jak źle mówię to mnie zgańcie :)
Zapisane
    Status GG
Dużo gazu i sprzęgło od razu. o2o

ForesT

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 225
  • Starszy informatyk :)
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 26, 2011, 19:36:23 »

Aktualnie czekam na pływak i uszczelki, dysze już mam. Aż mnie kusi poskładać ten gaźnik z tego co mam i ruszyć w trasę...   :>

Co do wibracji, nie były to zabójcze prędkości... Generalnie przy każdej prędkości, gdy puszcze manetkę gazu - motocykl lekko rwie.
Gdy jeździłem WSK lub kolegi MZ, nie było czegoś takiego, puściłeś gaz, motocykl dalej sobie spokojnie pykał a nie "podszarpywał" :P
Zapisane
    Status GG
Motocykl to nie wszystko. Liczy się pasja!

Two-Stroke

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 97
    • MyWeb
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 26, 2011, 19:46:44 »

różnica taka że to są single, takie moje zdanie :)

Mathini

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1210
  • Jawa 350 634-7 x2; CZ 175/487 Cafe-Racer ;
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 26, 2011, 20:14:27 »

też tak uważam
Zapisane
    Status GG
Dużo gazu i sprzęgło od razu. o2o

Lopez

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 625
    • Mechanika Pojazdowa
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 26, 2011, 21:46:13 »

zapłonu na razie nie ruszaj,dysze w gaźniku można przeczyscić drucikiem z linki jakiejś

Dysz nie czyści się żadnymi drutami tylko sprężonym powietrzem. Czyszcząc drutem tylko ją rozkalibrujesz.
Zapisane

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 26, 2011, 23:28:44 »

zapłonu na razie nie ruszaj,dysze w gaźniku można przeczyscić drucikiem z linki jakiejś

Dysz nie czyści się żadnymi drutami tylko sprężonym powietrzem. Czyszcząc drutem tylko ją rozkalibrujesz.
owszem masz rację,ale bez przesadyzmu,to nie jest wahadłowiec NASA
a co do szarpania pomyślimy później,jak zrobisz gaźnior to wnikniesz w zapłon ale po kolei
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2011, 23:30:50 wysłana przez marian »
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 26, 2011, 23:38:31 »

dysze da się bardzo bardzo łatwo rozkalibrować
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

ForesT

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 225
  • Starszy informatyk :)
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 27, 2011, 07:36:42 »

Dysze kupiłem nowe więc problemu załatwiony. Te które były w gaźniku są konkretnie zaśniedziałe.

Takie pytanie mam, już chyba po raz kolejny ale dalej nie rozumiem ustawiania tego pływaka :P
Poziom mierzymy od góry, tak ? Miejsca w którym pływak łączy się z komorą?
No i jaki poziom ustawić, widziałem parę tematów gdzie ludzie ustawiali na te 11mm (tak jak podaje książka) i niestety była pupa.
Zapisane
    Status GG
Motocykl to nie wszystko. Liczy się pasja!

Wróbel

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
  • Jawa 350 TS 638-1 '89r
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 27, 2011, 08:38:46 »

Ustawiaj tak, żeby było jak najlepiej dla twojej Jawci ;) Poświęć na to godzinke i napewno będzie dobrze  :D ;]
W każdej Jawie jest inaczej. W jednej będzie dobrze na te książkowe 11mm a w drugiej 9mm albo 13mm. Różnie bywa. Nikt tu Ci nie powie, że ustawiasz na tyle i tyle ma być i Jawa ma jeździć elegancko;) Popróbuj a napewno będzie dobrze <thumbup> <thumbup>
Zapisane
    Status GG

Saladin

  • Gość
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 27, 2011, 11:04:26 »

U mnie np. jest ustawiony 11mm po wyjęciu pływaka, jak go włożę to oczywiście poziom się podniesie. Jak mimo to masz problem z odpaleniem to próbuj zatkać wlot powietrza do filtra podczas uruchamiania, a jak pojeździsz to gaś ssaniem. Jak będzie rozgrzany silnik to podniesienie dźwigni ssania go zaleje i powinno być łatwiej później uruchomić.
Zapisane

ForesT

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 225
  • Starszy informatyk :)
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 27, 2011, 12:26:24 »

No więc... Pobawiłem się w małego chemika czyli mierzenie poziomu paliwa w komorze paliwowej.
Wynik jest taki, mierząc od góry komory, jest około 21mm... Czyli chyba wiemy już co pieprzyło :P

EDIT: Pali, jeździ, cacy, czyli wymiana dysz, czyszczenie gaźnika i regulacja pływaka pomogły.

Martwi mnie to iż miałem taki moment że zaczęła mulić, i nie wiem czy to znak za dużo paliwa czy za mało.
Mam wrażenie że za mało, dałem filtr paliwa taki wielkości 5zł... Podejrzewam że ma on za mały przepływ na taki silnik.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2011, 15:46:11 wysłana przez ForesT91 »
Zapisane
    Status GG
Motocykl to nie wszystko. Liczy się pasja!

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 27, 2011, 21:55:03 »

no widzisz,więc to gaźnik był przyczyna problemów.Filtr raczej wątpie,te dziurki w kraniku są mniejsze i daja rade,może masz syf w baku i ci zapycha jak ta siateczka w baku,czy wnikałeś tam i czy wymieniłeś tą uszczelkę w kraniku?
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

Lopez

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 625
    • Mechanika Pojazdowa
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 27, 2011, 22:08:22 »

Oj uwierz że filtr paliwa może piepszyć. Przepustowość ma odpowiednią. Przecież jawa nie pali 50/100 ale w jawie obieg paliwa nie jest wymuszony pompą lecz słupem cieczy. Przy większej ilości paliwa w baku pewnie było by ok a przy niższych... pieprzy sprawę.
Zapisane

Tigras

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 27, 2011, 22:16:04 »

Dokładnie tak jak Lopez pisze. Ostatnio założyłem jakiś mały filtr od filtrona, Na cienkim wężyku (takim jak był bezpośrednio z baku do gaziora) paliwo nie leciało wcale, natomiast na grubszym wywaliło paliwo tak że się lało obok kranika z węża. Teraz mam takiego małego pizdryka z siatką, daje radę, tylko trzeba na dobry wężyk trafić bo lubi cieknąć.

ForesT

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 225
  • Starszy informatyk :)
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 28, 2011, 09:54:10 »

Chwilowo jeżdżę bez filterka :P Dzisiaj zleję paliwo, wyczyszczę kranik.
Martwi mnie to iż prawdopodobnie nie mam ładowania lub coś mi rozładowuje akumulator.
10 km od domu już nie zapaliła z kopki, nerwy mi puściły. Na pych ledwo ledwo ale jednak odpaliła.
Wracam do domu, klakson prawie znikł :P Sprawdzam napięcie miernikiem - 8v...
Wyjąłem akumulator, pół godziny później - 11v.
Dzisiaj rano - 11.6v.

Tak czy siak muszę go podładować, ale mam takie podejrzenia iż światła dostaje z akumulatora lub brak ładowania na światłach.

Druga sprawa, chyba mi ją zalewa. 1, 2  troszkę muli, 3,4 już ma przyspieszenie takie jak na Jawę przystało.

Filtr zamocuję od malucha :P
Zapisane
    Status GG
Motocykl to nie wszystko. Liczy się pasja!

Mofeix

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 881
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 28, 2011, 10:06:41 »

masz całe źródło nie palenia z kopyta, słaby akumulator.
Zapisane
    Status GG
Jawa 350 634 12V 1983r -Była
Vectra A GT 1994-Była
Kawasaki GPZ 500 1990r-Była
E30 Touring 325- Jest!

ForesT

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 225
  • Starszy informatyk :)
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 28, 2011, 10:12:26 »

Gdy wcześniej próbowałem, miałem akumulator od kolegi, który wyjął go z MZ, więc na 100% był sprawny. Wczoraj naładowałem swój lecz coś mi go rozładowuje.

Muszę znaleźć na forum kogoś uprzejmego ze Śląska który by miał trochę czasu, chęć na zimne piwko i moją elektrykę :)
Zapisane
    Status GG
Motocykl to nie wszystko. Liczy się pasja!

Tigras

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 28, 2011, 10:30:24 »

Szukaj zwarcia lub przebicia. Chyba że twoj aku to stary trup, to sam się rozładuje tak jak mój, od samego włączenia zapłonu.

ForesT

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 225
  • Starszy informatyk :)
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 28, 2011, 10:46:42 »

Wiesz co możliwe że trochu stary jest :P
Najlepsze jest to że gdy sprawdziłem miernikiem przy wyłączonym motocyklu, pokazywało 8v.
Odłączyłem akumulator - 11v
...
Zapisane
    Status GG
Motocykl to nie wszystko. Liczy się pasja!

Tigras

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 28, 2011, 10:55:37 »

Naładowany aqu ma 12.6-12.8 V. A jeśli podłączysz naładowany aqu do motoru, i zżera ci prąd momentalnie to albo masz gdzieś zwarcie lub przebicie, albo sam aqu jest winny, bo tez może mieć przebicie wewnątrz, lub po prostu padlina.

Mathini

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1210
  • Jawa 350 634-7 x2; CZ 175/487 Cafe-Racer ;
Odp: Jawa TS350 (LUX) - nie odpala z kopki. Na pych bez problemu. Gaźnik winowajcą?
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 28, 2011, 11:10:40 »

Sprawdź poziom kwasu w aku, może sama bateria jest ok, tylko brakuje jej elektrolitu.
Zapisane
    Status GG
Dużo gazu i sprzęgło od razu. o2o
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 16, 2011, 21:35:22
wysłana przez JarekC
5 Odpowiedzi
6263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 24, 2012, 08:24:12
wysłana przez Jawolotmen
24 Odpowiedzi
10453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 08, 2012, 23:43:41
wysłana przez dziej076
9 Odpowiedzi
7892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 15, 2013, 08:26:45
wysłana przez Arek
9 Odpowiedzi
682 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 24, 2023, 00:04:38
wysłana przez Jawolotmen