Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 03:25:02
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [¯ółtodziób] Problem z silnikiem?  (Przeczytany 3927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Buffalo

  • Gość
[¯ółtodziób] Problem z silnikiem?
« dnia: Sierpnia 09, 2007, 22:52:28 »

Cześć!
Ponad miesiąc dostałem motor (Jawa 350) na sezon. Przypuszczalnie był on całkowicie sprawny. Parę dni temu zauważyłem jednak, że po jego odpaleniu świeci się lampka od akumulatora... Czasami nawet silnik potrafi zgasnąć :( Po ruszeniu w sumie jest ok,chociaż przy podjeżdzaniu do skrzyżowañ też czasami zapala się lampka i muszę dodawać trochę gazu, żeby nie zgasł. Zauważyłem też, że większą tendencję do gaśnięcia ma na rozgrzanym silniku (jak się zatrzymam po przejechaniu kilkunastu km, to częściej gaśnie niż zaraz po odpaleniu...)
Gdzie może być wina? Może ja jakoś ¼le jeżdzę? Staram się je¼dzić w przedziale "economic". Mam tylko nadzieję, że nic nie popsułem :/ Nie przejechałem w sumie motorkiem dużo - < 300 km.
Zaznaczam, że praktycznie nie znam się na mechanice motoru. Ostatni raz je¼dziłem na motorze na kursie prawa jazdy:) (parę lat temu, przedtem w ogóle nie je¼dziłem).
Sprawdziłem tylko świece - wydają się być czyste.

Bardzo proszę o pomoc! Z góry dzięki!
Zapisane

Satyr

  • Gość
Odp: [¯ółtodziób] Problem z silnikiem?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 09, 2007, 23:17:13 »

Nie wiem jak to jest w Twojej maszynie ale u mnie jezeli swieci sie lampka od akumulatora to oznacza ze motor nie ma ladowania i lepiej juz zaczac sie rozgrzewac bo czeka dlugi spacer do domu. (pchajac przy okazji motor) ;)
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: [¯ółtodziób] Problem z silnikiem?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 10, 2007, 00:09:36 »

Jaką masz instalację 6 czy 12 volt?

Ja bym najpierw sprawdził stan szczotek.
Zapisane

Kronobel

  • Gość
Odp: [¯ółtodziób] Problem z silnikiem?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 10, 2007, 08:16:17 »

Może masz pomontowane odbiorniki morderczej mocy Bracie.Sprawd¼ żarówki.Kolejna sprawa to przeka¼nik ( taki przerywacz z miedzianym zwojem zamknięty w czarnym pudełku po prawej stronie w puszcze bocznej).Czasami przy zbyt słabym ładowaniu można troszkę podgiąć styk przerywacza, ale dobrze by było żebyś mógł odstęp w swoim porównać z inną Jawą.No i oczywiście jak mówi Brat Jacu, sprawd¼ szczotki, to pozycja nr 1 w takich przypadkach.Są w alternatorze ( prawa pokrywa silnika ).Po prawej stronie jest plastikowa czarna kostka przykręcana na dwie śrubki.Znajd¼ sobie na necie fotkę szczotek ( np na allegro) i porównaj ze stanem swoich.
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: [¯ółtodziób] Problem z silnikiem?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 10, 2007, 09:40:02 »

zasadniczo należałoby ustawić najpierw wolne obroty!!! przecież jeśli są za niski to może tak być,że lampka ładowania się zapali,prawda Panowie? nawet w przypadku alternatora, bo to troche naciągana opinia,że on daje prąd przy bardzo niskich obrotach. no i to by tłumaczyło,dlaczego motocykl gaśnie,zwłaszcza po rozgrzaniu. moim zdaniem myju myju ga¼nika,regulacja i jeszcze raz regulacja. skoro zimny chodzi a ciepły nie bardzo to mieszanka jest zbyt bogata. zubożając ja zwiększymy obroty,odciążymy alternatorek i powinno być git. z akcentem na wyraz POWINNO <lookaround>
Zapisane

grucha591

  • Gość
Odp: [¯ółtodziób] Problem z silnikiem?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 10, 2007, 09:45:44 »

Otoż to ja w 100% popieram "teorie" kolegi Jawsim
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: [¯ółtodziób] Problem z silnikiem?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 10, 2007, 09:59:55 »

moze byc tak ze na zimnym nie gasnie bo aku ma jeszcze duzo pradu a na cieplym juz siada, ja tez uwazam ze to kwestia ladowania, szczotki przede wszystkim !
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: [¯ółtodziób] Problem z silnikiem?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 10, 2007, 10:05:42 »

no ale lampka gaśnie po zwiększeniu obrotów,nieprawdaż? więc się da wzbudzić ładowanie. a przy dojeżdżaniu do skrzyżowania z reguły się zwalnia,daje np luzik i obroty spadają, spadają alternator zasypia.lampka zapala się a silnik sobie przygasa właśnie przez owe obroty,które to są za małe? zmierzyć ładowanie i potem mozna sie doktoryzować?
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
11759 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 23, 2010, 19:42:07
wysłana przez plaz13
CZ 350 problem z silnikiem

Zaczęty przez zakusio Mechanika

4 Odpowiedzi
3419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 21, 2010, 20:30:10
wysłana przez golot
6 Odpowiedzi
5273 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 12, 2021, 10:58:09
wysłana przez RnG
1 Odpowiedzi
1642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 09, 2021, 08:52:59
wysłana przez azbescik2
2 Odpowiedzi
819 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 06, 2023, 08:03:53
wysłana przez Matus89