Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 16, 2024, 22:24:34
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: zapłon bezstykowy jaki polecacie  (Przeczytany 48988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karolek

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
  • Jawa 638/1 1989
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #25 dnia: Września 26, 2013, 21:15:06 »

Coś koło 350 pln. plus przesyłka
 http://www.vape.cz/e-shop/soupravy-zapalovani/A-MZ04/
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #26 dnia: Września 30, 2013, 18:30:56 »

po długich przemyśleniach doszedłem do wniosku że nie bedę montował elektronika, drogą kompromisu nabyłem nowa płytke przerywacze, wszystko zamontowane i ustawione, cezetka pyka jak nowa, wystarczy na jakies 3 tys bez zagladania jak poprzednim razem.

koszt nowych części znikomy w porównaniu do elektronika a i naprawic sie da wszędzie bez zbędnych kombinacji. Jak do tej pory zrobiłem na platynach jakieś 6 tys km i nie przeszkadzało mi to, awari także nie miałem w drodze z zapłonem żadnej więc szkoda kasy, lepiej przeliczyc to na litry i kilometry do przebycia.

Pozdro i szerokości w tym kończącym sie sezonie.
Zapisane
    Status GG

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #27 dnia: Września 30, 2013, 22:51:36 »

Ale wy ludzie macie problemy, ja mam elektronika, a w razie gdyby się jakimś cudem zepsuł to w schowku mam płytkę z przerywaczami na przekładkę, 15 minut i jadę dalej normalnie, na klasycznym zapłonie.
Zapisane
    Status GG

von_Majzel

  • Gość
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #28 dnia: Września 30, 2013, 22:57:05 »

Ale wy ludzie macie problemy, ja mam elektronika, a w razie gdyby się jakimś cudem zepsuł to w schowku mam płytkę z przerywaczami na przekładkę, 15 minut i jadę dalej normalnie, na klasycznym zapłonie.


Ja mam dokładnie tak samo . Ale wiesz ... laweta i koniec , bo to elektronik ;)
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #29 dnia: Października 01, 2013, 07:59:15 »

to nie chodzi o to że nie naprawisz bo zamienić mozna i jechac dalej, tylko chodzi o koszta wzgledem całego sprzętu jakim jest jawa czy cz i ogulna poprawe działania układu, za koszt elektronika mam chyba kilkadziesiat płytek, przerywaczy itp. wystarczających na parę lat i co ważniejsze klasyke i oryginalnosć pod deklem.

Jak dla mnie poprawnie zrobiony układ przerywaczowy niewiele jest gorszy od elektronika tylko na krócej te ustawienia wystarczaja i trzeba poprawiać. Powiedzcie ile zyskaliscie na spalaniu, na osiagach 5km/h wiecej i 0,3 czy 0,5 litra mniej za 300 czy 500 czy 800 zł w poruwnaniu do kosztów zakupu motocykla jest to smiechu warte. Moja cz pali 4 litry na sete na platynach leci 125 km/h mierzone gps-em i z samochodem. czego chciec wiecej. Japoni z tego nie zrobicie.

Gdyby to było złe i tak uciażliwe w jeździe jak co niektórzy tutaj pisza to producent by to zmienil a nie klepał przerywacze przez nascie lat. Takie moje zdanie.
Zapisane
    Status GG

korczi

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 968
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #30 dnia: Października 01, 2013, 08:07:52 »

Używam Groma i nie wrócę nigdy do klasycznych przerywaczy. Nie chodzi o spalanie czy potrzebę regulacji ale o to że na Gromie moto ciągnie w każdym zakresie obrotów i redukcja pod górkę czy przy wyprzedzaniu odeszły w zapomnienie.
Zapisane
You live more in five minutes on a bike like this going flat out than some people live in a lifetime- Burt Munro
Jawa 634/12V 84'
Yamaha YZF 600 Thundercat 98'

von_Majzel

  • Gość
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #31 dnia: Października 01, 2013, 08:19:04 »

Szczerze , elektronika krytykują tylko Ci co go nigdy nie mieli =)
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #32 dnia: Października 01, 2013, 08:22:23 »

Kazdy ma inne zdanie i inne doswiadczenia z tym zwiazane, ja doszedłem do wniosku że zostaje przy platynach i tyle. Każdy robi co chce ze swoim sprzętem.

Majzel jechałem na elektroniku i szczeże to nie odczułem jakiejs drastycznej poprawy pracy silnika poza równiejsza pracą na wolnych, dokładnie ustawione platyny też daja "życie " silnikowi, mnie to pasuje i nie zamieniam
Zapisane
    Status GG

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #33 dnia: Października 01, 2013, 08:40:13 »



Gdyby to było złe i tak uciążliwe w jeździe jak co niektórzy tutaj piszą to producent by to zmienił a nie klepał przerywacze przez naście lat. Takie moje zdanie.

No właśnie producent to zmienił ,od ok połowy lat 90-tych montowany jest zapłon elektroniczny ( Vape z04),a następnie tzw pełne Vape ( zapłon i elektrownia) i przez jakiś czas( przed pełnym Vape) elektrownia z zapłonem Ducati  :D

I zgadzam się z Majzlem,narzekają Ci co nie jeździli na elektroniku  ;)

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #34 dnia: Października 01, 2013, 08:53:36 »

Przypadek z niedzieli. Urwaliśmy się na godzinkę aby sobie pojeździć (Pierwszy raz w tym roku w dwójkę ;) ,) I po paru chwilach jazdy na skrzyżowaniu pada mi prąd. Prąd jest ,ale kontrolki się tylko żarzą. Padła cela w aku. Jak bym miał platynki koniec z zabawy. Jankowy zapłon trybi poniżej 6V i dzięki temy i pojeździliśmy i do domu wróciłem.
Miałem nowe platynki. Boże uchroń.   
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

jack63

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 231
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #35 dnia: Października 01, 2013, 11:24:53 »

A co mają platynki do braku prądu???
Wystarczy mieć sprawny alternator w układzie 9d ...i drugą osobę do pomocy przy pchnięciu motoru.
Za komuny brakowało akumulatorów, więc jeździło się bez nich.
Nie jestem zwolennikiem platynek, ale przeciwnikiem wyciągania nieupoważnionych wniosków z zaistniałej sytuacji.
Zapisane

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #36 dnia: Października 01, 2013, 12:14:06 »

platynki ciągną dość sporo prądu, nawet jak silnik nie chodzi
przy większości elektroników pobór prądu jest zerowy jak silnik się nie kręci
a i niektóre elektroniki mniej ciągną od platynek,
sam kiedyś jechałem ponad 20km bez ładowania a napięcie na aku było ciągle ponad 12V
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #37 dnia: Października 01, 2013, 14:18:35 »

Kto robi elektroniki do 175 487-477
Wiem że  SOfhJanek i jest dostępne vape . Mnie interesuje z zmiennym punktem wyprzedzenia bo ja na platynka miałem kilka pozycji że ciągnęła od dołu bardzo dobrze lub wyższy obr.
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI

kudlaty2007

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 231
  • e-MZeciarz & veteran jawkowy 220
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #38 dnia: Października 01, 2013, 15:47:34 »

Kto robi elektroniki do 175 487-477
Wiem że  SOfhJanek i jest dostępne vape . Mnie interesuje z zmiennym punktem wyprzedzenia bo ja na platynka miałem kilka pozycji że ciągnęła od dołu bardzo dobrze lub wyższy obr.
http://www.elektronika-motocyklowa.pl/motocyklowe_jawa.html

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #39 dnia: Października 01, 2013, 15:56:25 »

Kto robi elektroniki do 175 487-477
Wiem że  SOfhJanek i jest dostępne vape . Mnie interesuje z zmiennym punktem wyprzedzenia bo ja na platynka miałem kilka pozycji że ciągnęła od dołu bardzo dobrze lub wyższy obr.
http://www.elektronika-motocyklowa.pl/motocyklowe_jawa.html
ja tu widzę zapłony Moduły stykowo-tranzystorowe a taki potrafie sam zrobić taki moduł
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #40 dnia: Października 01, 2013, 16:13:02 »

(...)
Gdyby to było złe i tak uciażliwe w jeździe jak co niektórzy tutaj pisza to producent by to zmienil a nie klepał przerywacze przez nascie lat. Takie moje zdanie.


Komunizm to taki ustroj, ktory przypomina biegacza startujacego w maratonie i ubranego w plaszcz do kolan oraz gumofilce z olowiana podeszwa. Do tego ma kajdany na nogach i rekach.

W normalnym ustroju Jawa mialaby dawno i zaplon elektroniczny i hamulce tarczowe i wiele innych udogodnien. Nie oszukujmy sie, czescy inzynierowie dokladnie wiedzieli jak daleko swiat uciekl...

Tylko ze zmiana tak banalnej rzeczy jak zaplon w motocyklu, ktora wymaga dzis co najwyzej wykonania trzech telefonow rozbijala sie w tamtych czasach o cztery ministerstwa, dwa Komitety Centralne i Rade RWPG. Gospodarka centralnie planowana radzila sobie tym gorzej, im bardziej skomplikowany byl produkt. Dlatego tez miedzy innymi klepano przez wiele lat te same prostackie rozwiazania.
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #41 dnia: Października 01, 2013, 16:25:16 »

Kto robi elektroniki do 175 487-477
Wiem że  SOfhJanek i jest dostępne vape . Mnie interesuje z zmiennym punktem wyprzedzenia bo ja na platynka miałem kilka pozycji że ciągnęła od dołu bardzo dobrze lub wyższy obr.
http://www.elektronika-motocyklowa.pl/motocyklowe_jawa.html
ja tu widzę zapłony Moduły stykowo-tranzystorowe a taki potrafie sam zrobić taki moduł
no to nie wiem na co czekasz  ;)
Ja poszukuje coś  z zmiennym punktem wyprzedzania
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #42 dnia: Października 01, 2013, 16:55:02 »

Kto robi elektroniki do 175 487-477
Wiem że  SOfhJanek i jest dostępne vape . Mnie interesuje z zmiennym punktem wyprzedzenia bo ja na platynka miałem kilka pozycji że ciągnęła od dołu bardzo dobrze lub wyższy obr.
http://www.elektronika-motocyklowa.pl/motocyklowe_jawa.html
ja tu widzę zapłony Moduły stykowo-tranzystorowe a taki potrafie sam zrobić taki moduł
no to nie wiem na co czekasz  ;)
Ja poszukuje coś  z zmiennym punktem wyprzedzania
A to nie robią takiego czegoś do 175..
Mogli zacząć robić  , chociaż sam się czepić można i kupić do 350 i przerobić na 175 ale ryzyko że spartolę to robotę 
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2013, 22:44:36 wysłana przez von_Majzel »
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI

Kuubaxx

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
  • Jawa 350 TS 1987r
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #43 dnia: Października 01, 2013, 17:14:38 »

Kto robi elektroniki do 175 487-477
Wiem że  SOfhJanek i jest dostępne vape . Mnie interesuje z zmiennym punktem wyprzedzenia bo ja na platynka miałem kilka pozycji że ciągnęła od dołu bardzo dobrze lub wyższy obr.
http://www.elektronika-motocyklowa.pl/motocyklowe_jawa.html
ja tu widzę zapłony Moduły stykowo-tranzystorowe a taki potrafie sam zrobić taki moduł
no to nie wiem na co czekasz  ;)
Ja poszukuje coś  z zmiennym punktem wyprzedzania


Ze zmiennym kątem wyprzedzenia zapłonu robi Prameti oraz Sovek. Koszt Prameti na dzień dzisiejszy 277zł+koszty wysyłki, Sovek 235zł+koszty wysyłki.
Zapisane
    Status GG

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #44 dnia: Października 01, 2013, 17:29:01 »

Kto robi elektroniki do 175 487-477
Wiem że  SOfhJanek i jest dostępne vape . Mnie interesuje z zmiennym punktem wyprzedzenia bo ja na platynka miałem kilka pozycji że ciągnęła od dołu bardzo dobrze lub wyższy obr.
http://www.elektronika-motocyklowa.pl/motocyklowe_jawa.html
ja tu widzę zapłony Moduły stykowo-tranzystorowe a taki potrafie sam zrobić taki moduł
no to nie wiem na co czekasz  ;)
Ja poszukuje coś  z zmiennym punktem wyprzedzania


Ze zmiennym kątem wyprzedzenia zapłonu robi Prameti oraz Sovek. Koszt Prameti na dzień dzisiejszy 277zł+koszty wysyłki, Sovek 235zł+koszty wysyłki.
Sovek robi do 175 ja szukałem i nie znalazłem ?
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #45 dnia: Października 01, 2013, 17:45:20 »

taki ustrój niestety był, ale jakoś ludzie jeździli na platynach i zyja i jeżdzą po dziś dzień, co do elektronika to wiem jak działa jak sie na tym jeździ i nie wykluczam go całkowicie z tego względu że cz-ka zostaje ze mną na najblizsze lata jak nie na stałe ponieważ odpowiada mi jazda na niej choc mogła by jechać trochę szybciej ale to swoja drogą.

kilka postów wyżej kolega podał link do gości z będzina u nich zapłon kosztuje 320 zł, ktoś go ma/miał może coś o nim powiedzieć, narazie pytam z czystej ciekawości gdyz kasy i tak nie mam na takie rzeczy narazie (remont zakupionego mieszkania trwa)
Zapisane
    Status GG

Kuubaxx

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
  • Jawa 350 TS 1987r
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #46 dnia: Października 01, 2013, 17:51:02 »

Aj aj aj z Prameti chyba się pomyliłem... Sovek ma ale nie w Polszy. Przepraszam za błąd  :(

Moje posty można wykasować. W sumie nic nie wnoszą.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2013, 17:55:47 wysłana przez Kuubaxx »
Zapisane
    Status GG

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3269
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #47 dnia: Października 01, 2013, 19:24:56 »

Ja miałem od nich moduły. Służyły mi 2 lata, potem jeden uszkodziłem, poszło zwarcie i moduł jeden odmówił posłuszeństwa. Tak to były nie zawodne, trzeba do nic napisać by podrzucili jakieś fotki teko ustrojstwa.
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #48 dnia: Października 02, 2013, 15:54:48 »

taki ustrój niestety był, ale jakoś ludzie jeździli na platynach i zyja i jeżdzą po dziś dzień(...)

Ludzie jeździli, bo nie mieli wyjścia-system miał potrzeby przeciętnego Kowalskiego tam, gdzie słońce nie dochodzi. I to głęboko. Do tego wielkie problemy z materiałami i jakością. Gdyby te platyny były takiej jakości, jak np. w japończykach z lat 70-tych, w których to możesz w zasadzie zapomnieć że je masz, to nie miałbym nic przeciwko nim. Niestety, jak wiemy, z ich jakością nie jest najlepiej.
Tym bardziej dziwię się, że wzbraniasz się przed inwestycją w motocykl który masz zamiar sobie zostawić... Są tu osoby (w tym i ja), które wsadziły w moto wielokrotność jego wartości rynkowej. Gdybym był handlarzem to bym tego nie zrobił, ale ponieważ jest to hobby-to jak najbardziej.
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #49 dnia: Października 02, 2013, 16:13:48 »

Co do przerywacza to mam jeden od nowości ,24tyś km i on nadal chodzi . Ja z nudów zdejmuje pokrywe sprawdzam styki są nie podpalone . 
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
7506 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 11, 2014, 17:38:50
wysłana przez sebaxll
8 Odpowiedzi
5549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 09, 2015, 07:36:22
wysłana przez deadamf
6 Odpowiedzi
4802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 26, 2017, 19:36:39
wysłana przez Jacko
18 Odpowiedzi
5248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 27, 2017, 10:31:54
wysłana przez lukaszooo
8 Odpowiedzi
2491 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 28, 2020, 09:47:19
wysłana przez bomba92