Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 14, 2024, 01:07:26
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Ocena stanu podzespołów cz 350 skrzynia biegów i gniazda prowadnicy .  (Przeczytany 4313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

janosikmz19822

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 234
  • motórów kilka
Zapisane
    Status GG

janosikmz19822

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 234
  • motórów kilka
Odp: Ocena stanu podzespołów cz 350 skrzynia biegów i gniazda prowadnicy .
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 11, 2014, 08:23:01 »

 ;D
Zapisane
    Status GG

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Ocena stanu podzespołów cz 350 skrzynia biegów i gniazda prowadnicy .
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 11, 2014, 08:32:01 »

Wymyj te kły przesuwne i zrób lepsze zdjęcia. Prowadnicę masz na wyrzut bo jest krzywa i od razu to widać(zresztą napisałeś o tym). Gniazda prowadnicy sprawdza się inaczej, w taki sposób nawet na dobrych karterach będzie Ci latać. Musisz złożyć kartery ze sobą, nawet z samym automatem i prowadnicą, żeby to sprawdzić. Tryby z19 wyglądają jakby ktoś je ręcznie szlifował, ale niestety są uwalone. Na trybach z-19 widać, że nachodził inny tryb na nie. Tryby przesuwne dla mnie wyglądają kiepsko jeśli chodzi o krawędzie.


Najlepiej kup używaną skrzynię, możesz nawet od TS kupić i przełożyć tryby z-19 i z-16 są takie same(ta opcja jest bardzo od biedy i tylko w ostateczności). Wodzik Ci zmieliło jeden, drugi bym sprawdził mikrometrem, albo nawet organoleptycznie czy dużo materiału mu nie zabrało. Ja już współczesnych części się wystrzegam założyłem używaną skrzynię inną i dobrałem najlepsze blaszane wodziki też używane i wszystkie biegi są. Na współczesnych "wysokiej" jakości obróbki częściach przejechałem hmm już nie pamiętam, trochę kilometrów i zmieliło skrzynię.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

janosikmz19822

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 234
  • motórów kilka
Odp: Ocena stanu podzespołów cz 350 skrzynia biegów i gniazda prowadnicy .
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 11, 2014, 08:57:45 »

Mam druga całą skrzynie ale wałek ten co idzie od kosza sprzęgłowe jest zmęczony .


Wodziku kupiłem od Ruszczyka kute tak samo prowadnice bo nie spodziewałem sie że będzie  w dobrym stanie ma nowe tuleje skrzyni co idą w karety ale trzeba zrobić w jednej samorwanie bo niema otworu .


Krzywego automatu raczej nie da się już naprawić ?
Zapisane
    Status GG

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Ocena stanu podzespołów cz 350 skrzynia biegów i gniazda prowadnicy .
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 11, 2014, 12:43:05 »

Jeżeli jest utwardzany to przy próbie gięcia pęknie. Kup używkę chyba na forum nawet jest parę na sprzedaż automatów. Jeden szczegół, luz na tarczy pamiętnika może być, ale element przez który przechodzi prowadnica nie może się kiwać na boki, obracać ma być na sztywno i równo ze sprężyną pamiętnika. Luz tego przepustu można naprawić spawarką, albo kupić nowy automat od ruszczyka. Automaty z allegro są wadliwie wykonane, wodziki nie wchodzą a większość używanych automatów nie ma takich luzów jak te z allegro.


Ja kupiłem kuty wodzik i wywaliłem znowu na blaszane, bo skrzynia chodzi jak sztywna na kutych. Plus jeszcze jest taki problem, że jak Ci nawet lekko wygnie prowadnicę to przy kutych wodzikach będziesz miał problem z biegami.


Zresztą jeszcze co do automatu, jak Ci mieli skrzynię to taki automat od razu się wywala do kosza. Ja sam nie próbowałem go naprawiać spawarką to wypróbuję w ostateczności. Sam założyłem swój stary automat i mi zmieliło skrzynię. Dałem inna skrzynię, nowy automat i magicznie problem z biegami zniknął.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

janosikmz19822

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 234
  • motórów kilka
Odp: Ocena stanu podzespołów cz 350 skrzynia biegów i gniazda prowadnicy .
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 11, 2014, 21:33:25 »

Jeżeli jest utwardzany to przy próbie gięcia pęknie. Kup używkę chyba na forum nawet jest parę na sprzedaż automatów. Jeden szczegół, luz na tarczy pamiętnika może być, ale element przez który przechodzi prowadnica nie może się kiwać na boki, obracać ma być na sztywno i równo ze sprężyną pamiętnika. Luz tego przepustu można naprawić spawarką, albo kupić nowy automat od ruszczyka. Automaty z allegro są wadliwie wykonane, wodziki nie wchodzą a większość używanych automatów nie ma takich luzów jak te z allegro.


Ja kupiłem kuty wodzik i wywaliłem znowu na blaszane, bo skrzynia chodzi jak sztywna na kutych. Plus jeszcze jest taki problem, że jak Ci nawet lekko wygnie prowadnicę to przy kutych wodzikach będziesz miał problem z biegami.


Zresztą jeszcze co do automatu, jak Ci mieli skrzynię to taki automat od razu się wywala do kosza. Ja sam nie próbowałem go naprawiać spawarką to wypróbuję w ostateczności. Sam założyłem swój stary automat i mi zmieliło skrzynię. Dałem inna skrzynię, nowy automat i magicznie problem z biegami zniknął.


Dzięki za podpowiedzi ,ale co do wodzików nie mogę się z tobą zgodzić obstawiam ze kute są lepsze .
Zapisane
    Status GG

simsons50_1986_2

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 270
Odp: Ocena stanu podzespołów cz 350 skrzynia biegów i gniazda prowadnicy .
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 11, 2014, 23:29:31 »

wodiki tylko odlewane/ kute, Jednego razu założyłem blaszany bo w sklepie nie mieli nic innego, i bardzo szybko to sie na mnie zemsciło, 50km na dwójce. obecnie mam zamontowane odlezy za 12zł szt z okolicznego sklepu, 3000km a skrzynia chodzi jak  w japońcu :P
Zapisane
    Status GG

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Ocena stanu podzespołów cz 350 skrzynia biegów i gniazda prowadnicy .
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 12, 2014, 00:04:46 »

Cytuj
Jednego razu założyłem blaszany bo w sklepie nie mieli nic innego


Współczesny blaszany, którego jakość jest żadna. Założyłbyś oryginały blaszane(z pieczątką) i spokój.


Kute wodziki to tylko oryginały, na zamiennikach skrzynia nawet nie chce się obrócić.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

janosikmz19822

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 234
  • motórów kilka
Odp: Ocena stanu podzespołów cz 350 skrzynia biegów i gniazda prowadnicy .
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 12, 2014, 05:48:22 »

A te tryby przesuwne(przesuwki te z zębami ) chodzi mi o zamienniki czy warto kupować czy iść w oryginały ? Tylko !
Zapisane
    Status GG

von_Majzel

  • Gość
Odp: Ocena stanu podzespołów cz 350 skrzynia biegów i gniazda prowadnicy .
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 12, 2014, 06:49:00 »

Ja zawsze wymieniam wodziki i kółka przesówne jak połowię silnika po przebiegu >10'000 .
Skrzynia nie musi być z jednego kompletu , za to trzeba pamiętać żeby ja dotrzeć - tak jak nową . Wymiana oleju w skrzyni po 500 i 2500 km jest ważna . Można też dodatkowo po 1500 km oliwę wymienić .
Koło od pierwszego biegu (na zdjęciu) lubi zacierać się na wałku pośrednim (dolnym - nie ma zdjęcia) , ich miejsce styku jest bardzo ważne .


Ale powiem wam - dużo ludzi pyta się na forum dlaczego im biegi wyskakują - No ten temat to idealna odpowiedź . A kolega Janosik robi dobrą robotę i motór będzie długo jeździć =)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
skrzynia biegów ts

Zaczęty przez KAMILMOT Mechanika

9 Odpowiedzi
5203 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 23, 2012, 15:13:42
wysłana przez Piotrex
21 Odpowiedzi
5544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 27, 2016, 21:09:19
wysłana przez Ajgor
6 Odpowiedzi
3989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 26, 2016, 19:36:44
wysłana przez marian
3 Odpowiedzi
2343 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 11, 2016, 08:08:37
wysłana przez Markoltent10
41 Odpowiedzi
7228 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2018, 21:54:32
wysłana przez Rozztocz