Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 02, 2024, 14:39:21
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Rejestracja JAWY z wózkiem bocznym Velorex  (Przeczytany 3615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renegade88

  • MEMBER JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1041
  • 472.5 i wszystko staje się łatwiejsze
Rejestracja JAWY z wózkiem bocznym Velorex
« dnia: Sierpnia 01, 2018, 17:12:08 »

Witam, potrzebuje kogoś kto osobiście rejestrował JAWĘ 350 z Velorexem tzn z solówki na zaprzęg. Najlepiej jak by to była JAWA 638.1 z Velorexem 562, ale inne też modele mogą być. Potrzebny mi namiar na wydział komunikacji gdzie taką JAWĘ rejestrowal, bo w moim wydziale nie mają w spisie pojazdów rejestracyjnych w Polsce , że takie JAWY z wozem były rejestrowane, sam naczelnik chcę mi JAWĘ zarejestrować tylko musi się czymś wesprzeć.
Zapisane
    Status GG
Prawo Jazdy A, B, C+E

Jawa song ---> http://w142.wrzuta.pl/audio/8TLNnSF77xH/jawa_song

Jacek64

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 754
  • Jawa TS 350 CZ 175/487.0 Jawa 50 typ 23 Mustang
Odp: Rejestracja JAWY z wózkiem bocznym Velorex
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 01, 2018, 18:42:47 »

Z tego co się orientuję to pierwsze kroki do diagnosty musisz zrobić  ;D , wystawi stosowne zaświadczenie i WK nie ma nic do powiedzenia , tak rejestruje jak widnieje w zaświadczeniu , czyli pierwsze kroki do diagnosty bez tego ani rusz .
Zapisane

Dzandzoj

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 19
  • Dobrze to już było
Odp: Rejestracja JAWY z wózkiem bocznym Velorex
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 01, 2018, 19:31:50 »

Ostatnio walczyłem z nimi i pierwsze to co to okręgowa stacja kontroli pojazdów zmieniają DMC, kategorie pojazdu, liczbę osób, naciski. Potem do WK i stare katalogi z ITSu tam są dane. Niestety mimo tygodniowego przepychania się w moim WK w Białymstoku nie udało się więc "sprzedałem" Jawę 350 typ 634 - 7 z wózkiem Velorex 562 koledze z poza miasta i w jego imieniu poszedłem do drugiego WK który ogarnia wszystkie powiaty białostockie i jak się mocno zdziwiłem. 1,5 godziny i miałem zarejestrowaną jawę z wózkiem bez żadnych komplikacji pani nie zadawał zbędnych pytań. Przyjęła dokumenty plus papiery ze stacji i powiedziała za miesiąc po stały dowód. Jedni urzędnicy podpierają się tym że diagnosta nie może zmienić danych technicznych jedynie producent lub przedstawiciel producenta. Więc albo bedziesz szybko fajnie i przyjemnie lub pod górkę.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2018, 19:34:54 wysłana przez Dzandzoj »
Zapisane

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Rejestracja JAWY z wózkiem bocznym Velorex
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 01, 2018, 21:37:19 »

Mam podobny problem:)
Według prawa diagnosta NIE MA uprawnień do zmiany kategorii pojazdów. Jeśli jednak musi to zrobić (bo przykładowo ktoś na pałę zarejestrował ruska na jednoślad, który bez wózka nie może jeździć) to właśnie owe świadectwo homologacji pojazdu jest potrzebne. Cały myk polega na tym, aby diagnosta "nie był tępą pałą" jak to określają w WK i dobrze wypełnił zaświadczenie. Z tego co wiem to musi zmienić DMC, liczbę miejsc(na dzień dzisiejszy powinno być 2+1 jeśli chcemy czasami solo jechać). W WK mówią ciągle to samo - oni rejestrują według tego, co  diagnosta wystawi - sami się śmieją, że diagnosta w takich przypadkach czuje się jak bóg:P
Dodatkowo w dowodzie rejestracyjnym NIE MOŻE WIDNIEĆ WPIS o jakiejkolwiek przyczepce, wózku bocznym itp itd, bo owy wpis o dodatkowej przyczepce lub wózku bocznym NIE DOTYCZY motocykli. Sporo ułatwia jeśli masz tabliczkę znamionową - wówczas diagnosta ma z górki i nie patrzy na wózek jak na samoróbkę.

Ogólnie temat wózków ciekawy, teraz kombinuję w sumie z 4 stacjami kontroli pojazdów jak to zrobić aby wózek był doczepny i można było jeździć na legalu z i bez wózka. Każdy diagnosta z 4 stacji mówi co innego....
Póki co czekam na odpowiedź pani inspektor z okolic Reska(zachodniopomorskie), ponoć zna przepisy na pamięć i lubi szperać w książkach. Owa pani ma wystawić zaświadczenie, według którego będzie można ten wózek odczepiać i doczepiać bez konieczności zmian w dowodzie.
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

renegade88

  • MEMBER JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1041
  • 472.5 i wszystko staje się łatwiejsze
Odp: Rejestracja JAWY z wózkiem bocznym Velorex
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 01, 2018, 22:34:01 »

Chodzi mi o to, że mi ani diagnosta, ani naczelnik w WK nie robi problemu, on po prostu nie może znaleźć JAWY z Velorexem w tych katalogach, więc potrzebny by mi był namiar na urząd który zarejestrował taki sprzęt, i naczelnik z mojego WK mógłby tam zadzwonić po informacje, bo sam przyznaje, że nigdy takiej rejestracji nie przeprowadzał. Po prostu koleś jest spoko, nie udaje cwaniaka co pozjadał wszystkie rozumy, przyznał się że chciałby się z kimś skonsultować jak to zrobić.
Zapisane
    Status GG
Prawo Jazdy A, B, C+E

Jawa song ---> http://w142.wrzuta.pl/audio/8TLNnSF77xH/jawa_song

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Rejestracja JAWY z wózkiem bocznym Velorex
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 02, 2018, 00:01:22 »

W katalogu będzie podana jako Jawa 350 562 lub 560. Jeśli chcesz śmigać ciągle z wózkiem to wsytarczy przepisać z katalogu. Sam będę za 10 dni na stacji kontroli pojazdów, mogę Ci zdjęcie z katalogu zrobić, jeśli to Cie ratuje
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

łysy79

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 132
  • Jawa 350 634-7 + Velorex 562
Odp: Rejestracja JAWY z wózkiem bocznym Velorex
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 02, 2018, 17:26:18 »

Spróbuj w moim WK Kozienice pod nr 48 611 73 94, tylko nie pamiętam czy pod tym numerem jest ta pani, która mi rejestrowała, każde stanowisko ma swój telefon, ewentualnie poproś o stanowisko nr 7.
Zapisane

posiadacz

  • Łotwa 2016
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
  • jawa ts 350 1990r
Odp: Rejestracja JAWY z wózkiem bocznym Velorex
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 03, 2018, 20:28:28 »

Wydział komunikacji miasta Toruń , z uśmiechem na ustach . Mój wydział powiatowy- poproszę homologację , brak to do widzenia .
Zapisane
jawa ts 350

jarconbubu

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 67
  • Cz 350 , k-750 M , Motorynka , Iz Planeta , ural
Odp: Rejestracja JAWY z wózkiem bocznym Velorex
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 03, 2018, 21:46:19 »

mam 2 motocykle z koszem urala i iża w każdym z dowodów jest zaznaczone pojazd na 3 osoby nie ma żadnej adnotacji o wózku
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
8788 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 25, 2012, 18:03:39
wysłana przez kichau
12 Odpowiedzi
7238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 21, 2021, 16:51:56
wysłana przez j@wa
8 Odpowiedzi
5716 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 07, 2013, 20:14:33
wysłana przez elkinio
91 Odpowiedzi
32784 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 21, 2021, 20:44:58
wysłana przez Rozztocz
3 Odpowiedzi
2427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2015, 21:36:15
wysłana przez gustaw