Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 12, 2024, 07:56:27
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [472] Nie odpala po krótkim postoju  (Przeczytany 5471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nerlst

  • Gość
[472] Nie odpala po krótkim postoju
« dnia: Kwietnia 04, 2006, 20:06:25 »

Witam

Wiec jest tak, moto odpala jeżdze z godzine, odrazu po zgaszeniu jak chce zapalić zapala, ale po upływie 30min już nie chce zapalić. Tylko z popychu trzeba i odpala po zaledwie 2-3m pchania. Czemu tak? Nieodpowiednia ciepłota świec? Kolo w sklepie dał mi NGK B8HS, ale na stronie NGK do mojego modelu czyli 472.5 pisze, że powinna być B6HS czyli świeca "cieplejsza".

pzdr
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2012, 23:10:12 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: czemu tak?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 04, 2006, 21:27:05 »

Po pierwsze może być wina akumulatora, po drugie może być wina kabli WN, fajek. ¦wiece jak nie są zawalone nagarem, to raczej nie powinny być problemem, że są zimniejsze niż zalecane. Ale mogą być, :D tego nie możesz nigdy wykluczyć  ;]
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: czemu tak?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 04, 2006, 22:00:57 »

Akumulator, przewody WN, fajki nowe, świece mają kakaowo-brązowy kolor. Dodam, że dosłownie na 1-2s silnik załapuje za pierwszym kopnięciem, a potem to juz nie da rady.

pzdr
Zapisane

brokacik

  • Gość
Odp: czemu tak?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 04, 2006, 23:28:48 »

nie wiem jak w twojej ale w mojej CZ jak mam takie objawy ze silnik zalapuje i odrazu gasnie to przelewam gaznik i pali bez problemu czy zimny czy goracy ale moja CZ jest wyjatkowa pod tymi wzgledami bo kumpla jak tak zrobi to sie zaleje :) 
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: czemu tak?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 04, 2006, 23:36:55 »

No właśnie o to chodzi, że moje też się chyba zalewa... może wie ktoś co mozę być tego przyczyną?

pzdr
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: czemu tak?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:56:02 »

Jeżeli sie zalewa to przed zgaszeniem na ok 30 sek zakręć kranik paliwa.To pozwoli na obniżenie poziomu paliwa w komorze pływakowej a tym samym zmniejszy prawdopodobieñstwo zalania. <thumbup>
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: czemu tak?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 05, 2006, 11:59:59 »

Cezet (np mój) to nie samochód. Tu coby odpalić to trzeba rutuały odtañczyć.

Mi zalewa czasem po zgaszeniu. Moge sobie kopać do rana. Współczynnik zalania sprawdzam ściągając gume przed ga¼nikową. Jak się paliwo aż wylewa to czekam aż wyleje. Wykręcam świece. Kilkanaście przekopnięć z max przepustnicą. Wywietrzy się. Wkręcam świece. Kilka kopnięć i gada....
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

nerlst

  • Gość
Odp: czemu tak?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 10, 2006, 13:11:51 »

No więc zakręcenie kranika na 30s przed zgaszeniem nic nie daje. Jaka jest przyczyna tego, że jak się moto nagrzeje to nie chce odpalić? Jak jest zimny po przelaniu ga¼nika wystarczy kopnąć 3razy bez włączonego zaplonu, włączyć zapłon i za 1-2razem ładnie odpala, ale jak pojezdze i silnik się nagrzeje, zgasze moto to po 5min stania już nie da rady z kopa odpalić, a z popychu odpala praktycznie od razu. ¦wiece nie są zawalone nagarem mają jasno-brązowy kolor. Moim skromnym zdaniem NGK B8HS są za zimne do mojego moto. Na stronie NGK do modelu 472 zalecane są B6HS czyli cieplejsze, ale nie jestem pewny czy to akurat może miec wpływ na odpalanie cieplego silnika. Cewki jak się nagrzeją to dają lepszą czy słabszą iskre? Akumulator nowy, ale to 6V i prądnica, wiec ładowanie nie jest za dobre, może poprostu po je¼dzie jest troche niedoładowany i daje za słabą iskre, dodam, że je¼dze na światłach(to chyba normalne).... hmmm czyżby to był moj problem?



pzdr

Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: czemu tak?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 10, 2006, 13:27:39 »

A to możliwe. Sprawd¼ to doświadczalnie. Zanim zgasisz silnik niech pochodzi parę minut z wyłączonymi światłami. Z drugiej strony to może też być wina cewek nagrzanych. Różnie bywa.

Ja na zapłonie Prameti (drugi moduł który miałem,  w pierwszym szlag trafił przerzutnik, w efekcie na jednej świecy była ciągła iskra - wyglądało jak spawarka łukowa) miałem tak, że jak był silnik zimny, to paliła świetnie. Jak się nagrzał silnik - to za nic z kopa nie odpalała. Poza tym nie miała wolnych obrotów po nagrzaniu. Koñczyło się to tym, że często ruszając spod świateł ruszałem zapalając moto na pych :D Wystarczył maksymalnie 1 m pchania i zaskakiwała.
Co było powodem - nie wiem. Wróciłem na przerywacze. (moduł mi facet wymienił, ale też jest do dupy).
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: czemu tak?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 10, 2006, 18:47:21 »

Problem rozwiązany  :) poje¼dzilem ok30min bez świateł, zgasilem moto poczekalem 5min, kopie i ładnie odpala, pochodzil troche, zgasilem poczekalem 20min kopie i znowu ładnie odpala  <thumbup>. Jak byl zimy na aku było 5,87 V. Jak poje¼dzilem bez świateł to 6,05 V wczesniej przy jezdzie ze swiatłami 5,70 V :/ Tzn aku jest nowy i nie ladowany od nowości bo chcialem zeby sie naladowal podczas jazdy, ale jezdzilem ze swiatlami wiec sie nie doladowal, musze pojezdzic troche bez swiatel zeby sie podladowal :/


pzdr
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2006, 19:01:39 wysłana przez nerlst »
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: czemu tak?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 10, 2006, 22:55:57 »

wyjmij aku z motocykla i go normalnie naladuj prostownikiem,
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3294 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 05, 2006, 23:36:22
wysłana przez K2squad
[638] Nie chce odpalać po postoju

Zaczęty przez JAWOWICZ TS Mechanika

16 Odpowiedzi
6341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 15, 2007, 20:59:53
wysłana przez AndrewS
9 Odpowiedzi
6244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 28, 2008, 08:42:06
wysłana przez SZAJBUS_SzeF
14 Odpowiedzi
4458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 03, 2011, 19:21:36
wysłana przez Mcmaker
4 Odpowiedzi
2469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 26, 2015, 15:05:40
wysłana przez nobek22