Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 12, 2024, 05:36:03
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: "Pełne Vape" domowym sposobem  (Przeczytany 11373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kielek

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 256
Odp: "Pełne Vape" domowym sposobem
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 06, 2016, 16:23:08 »

...
Kiepska ropa to nie ropa, bo skoro nie spełnia norm,  jakie powinna spełniać nie można jej tak nazwać


W takim razie Jawa to nie motocykl, bo skoro nie spełnia współczesnych norm jakie powinien motocykl spełniać, to nie można jej tak nazwać.
Zapisane
Yamaha XTZ660 Tenere
ČZ 472.5 custom ;)
WSK m06-64 wiecznie remontu czekająca

darekcz

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • Jeżdrzę bo chcę!!!
Odp: "Pełne Vape" domowym sposobem
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 06, 2016, 17:19:11 »

Turbo ma `100% rację, te prądnice dają w trakcie pracy całą dostępną moc dlatego dla trwałości regulatora kluczowy jest dobór żarówek, tak by miał jak najmniej do odprowadzenia na masę. Nie ma co porównywać tego do zabytkowych iskrowników o mocy 20-30 watów. Mam w wsk, piękna sprawa, od zamontowania zapomniałem o problemach z zapłonem i światłami. Ponadto 90 W na same oświetlenie to nie jest wcale tak mało ;) .
Bimberpołudnie, a jak odpalasz moto to z automatu zapalają się światła drogowe? Jak myslisz, dlaczego?
no widzisz -a co powiesz na to ze w skuterach "Chińczykach" jest załącznik świateł ,a światła te działają tylko przy pracującym silniku, czyli światła te działają bezpośrednia z prądnicy. Moja żona ma chopperka też "Chińczyka" i też jest załącznik świateł,a tam z kolei światła działają zarówno przy zapalonym jak i przy zgaszonym silniku! i muszę śtwierdzić że jakoś nie padają mi regulatory co kilka miesięcy, czy nawet co rok lub dwa!,to większość Jaw ma częściej problemy z elektryką ,no chyba że to któraś z tych Jaw z silnikami z Chin -to i instalacje i regulatory też pewnie są z Chin -niech się wypowiedzą ci którzy mają te modele czy mają problemy z takimi typami instalacji?   Ja uważam że te nowe roziązania i podzespoły pochodzące ze skóterów i motocykli "Cińczyków" warte są uwagi!
Zapisane
Honda Deauville 650,
Cz 350 Chopper, Jawka Mustang, Jawa 350 Delux ,
 Simson S 53, Toros 50 , Wektor 150- Mojej żonki                          http://www.polskajazda.pl/Motocykle/CZ/350/144905                    https://www.facebook.com/dariusz.chara

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 781
Odp: "Pełne Vape" domowym sposobem
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 06, 2016, 19:28:42 »

...
Kiepska ropa to nie ropa, bo skoro nie spełnia norm,  jakie powinna spełniać nie można jej tak nazwać

W takim razie Jawa to nie motocykl, bo skoro nie spełnia współczesnych norm jakie powinien motocykl spełniać, to nie można jej tak nazwać.
Prawo nie działa wstecz i obecne normy nie obowiązują oldtimerów.
Czego nie można powiedzieć o współczesnych wyrobach, do których niewątpliwie zalicza się paliwo.
Kiepskie paliwo, które uszkadza silnik to nie paliwo, tak jak kiepska wóda, która nie kopie to nie wóda
Podzielam zdanie darekcz. Części z chińczyków nie są złe
Zapisane

darekcz

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • Jeżdrzę bo chcę!!!
Odp: "Pełne Vape" domowym sposobem
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 06, 2016, 22:02:11 »

Dodatkowo uwazam jeszcze ze elemety instalacji elektrycznej z tzw "chiňczykòw" sa niedrogie, w miare pewne i powtazalne (prawie we wszystkich sklepach motórowych je kupisz) ,w drodze wymienisz je w 10 minut i dalej pojedziesz, w przeciwieňstwie do Sowkow, Wape,i temu podobnych- jak padnä to laweta!!!!! w
zadnym sklepie po drodze nie kupisz czesci zamiennych.
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2016, 22:15:23 wysłana przez darekcz »
Zapisane
Honda Deauville 650,
Cz 350 Chopper, Jawka Mustang, Jawa 350 Delux ,
 Simson S 53, Toros 50 , Wektor 150- Mojej żonki                          http://www.polskajazda.pl/Motocykle/CZ/350/144905                    https://www.facebook.com/dariusz.chara

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3267
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: "Pełne Vape" domowym sposobem
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 06, 2016, 22:06:47 »

Dodatkowo uwazam jeszcze ze elemety instalacji elektrycznej z tzw "chiňczykòw" sa niedrogie, w miare pewne i powtazalne (prawie we wszystkich sklepach motórowych je kupisz) ,w drodze wymienisz je w 10 minut i dalej pojedziesz, w przeciwieňstwie do Sowkow, Wape,i temu podobnych- jak padnä to laweta!!!!!
co do chińczyków to racja, robiłem ciotce ostatnio skutra, regulator napięcia 12 zł :D Ale pół kibla rozebrałem by to wymienić.


Vape  i laweta? serio? podmianka na przerywacze z ustawieniem to godzinka roboty, 2 cewki butelkowe zawsze mam przy jawie, płytka mieści sie w kieszeni. Nie dramatyzujmy...
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: "Pełne Vape" domowym sposobem
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 06, 2016, 22:16:54 »


Vape  i laweta? serio? podmianka na przerywacze z ustawieniem to godzinka roboty, 2 cewki butelkowe zawsze mam przy jawie, płytka mieści sie w kieszeni. Nie dramatyzujmy...
Pod warunkiem, że mówimy o małym vapnie ;) . Przy pełnym musisz mieć czujnik, drugi cewkomoduł i na wszelki regulator na zapas żeby czuć się pewnie. I nie podmienisz na nic innego. Więc jak nie masz - laweta :P .
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3267
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: "Pełne Vape" domowym sposobem
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 06, 2016, 22:21:27 »

O małym Pawle, duże będe dopiero zakładał :D
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 781
Odp: "Pełne Vape" domowym sposobem
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 06, 2016, 23:11:17 »

Zawsze podziwiałem fanatyków elektronicznych zapłonów, którzy wozili w zapasie platyny i nierzadko na tym przestarzałym, wadliwym, awaryjnym wg nich rozwiązaniu dojeżdżali do domu. Odnośnie pełnego vape - co sądzicie - warto?
Zapisane

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: "Pełne Vape" domowym sposobem
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 06, 2016, 23:50:27 »

Zawsze podziwiałem fanatyków elektronicznych zapłonów, którzy wozili w zapasie platyny i nierzadko na tym przestarzałym, wadliwym, awaryjnym wg nich rozwiązaniu dojeżdżali do domu. Odnośnie pełnego vape - co sądzicie - warto?

Jedno z drugim się nie kłóci,fakt jest taki ,że silnik znacznie lepiej pracuje na zapłonie elektronicznym ,Kto spróbował ten nie wróci do przerywaczy,choć nie mówię że nie można. Jednak tak to bywa  że wszystko może się zepsuć ,więc lepiej mieć przerywacze w zapasie niż stać  i płakać .
W chwili obecnej mam Vape Z04,jednak jak bym teraz zakładał to bym wsadził pełne. Przy dobrych chęciach i w dobie internetu ,w krajach do których jeździmy możemy kupić -zamówić ewentualnie uszkodzoną część.

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: "Pełne Vape" domowym sposobem
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 07, 2016, 08:14:15 »

Bimber myślę że warto. Ja jestem ze swojego bardzo zadowolony, a trochę już na nim przejechałem.  Kupiłem je w Czechach i wyszło trochę taniej niż w Polsce. Sovek robił psikusy od samego początku, a Vape odkąd założyłem to nie dotykam a już ponad rok czasu jeździ.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: "Pełne Vape" domowym sposobem
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 07, 2016, 09:41:07 »

Zawsze podziwiałem fanatyków elektronicznych zapłonów, którzy wozili w zapasie platyny i nierzadko na tym przestarzałym, wadliwym, awaryjnym wg nich rozwiązaniu dojeżdżali do domu. Odnośnie pełnego vape - co sądzicie - warto?
Warto, raz ustawiasz i zapominasz o zapłonie. Zrobiłem już na nim ponad 20kkm i nie było żadnych problemów. Świece wymieniam co 5-6kkm dla zasady, fajki i kable po 20tysiach z tych samych powodów. A jak Ci bezpiecznik padnie przy załadowanym motocyklu, to nie musisz stawać na drodze czy pod sklepem i ściągać wszystkiego tylko z uśmiechem wyższości jedziesz dalej i masz światła, kierunki itp. Trzeba uważać bo klakson słabnie na iskrowniku :D .
Tak jak już napisałem w innym wątku, przy trasach rzędu kilkuset kilometrów średnio na każdy zlot ten poziom komfortu jest dla mnie bezcenny. Chociaż z drugiej strony Czeron jeździ na Janku i też nigdy nie było kłopotu z prądem po drodze. Wracamy do Holgerowego: Jak się dba tak się ma ;)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
8892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 02, 2009, 16:14:59
wysłana przez Lejek
7 Odpowiedzi
5904 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 04, 2012, 23:44:51
wysłana przez Deejf
184 Odpowiedzi
71520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 16, 2021, 10:10:33
wysłana przez xepher
497 Odpowiedzi
105029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 04, 2014, 19:26:10
wysłana przez Maliniasty
4 Odpowiedzi
5953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 27, 2013, 07:48:42
wysłana przez georgs64