Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 23:46:25
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Zmiana Biegunów / Wskazań Amperomierza [minus na masę] Jawa 250 353  (Przeczytany 3564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KML

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 124
  • Jawa 250 353 & BMW R1150R


Jak większość wie po zmianie biegunów w instalacji Jawy gdzie daliśmy minus na masę amperomierz pokazuje nam odwrotne wskazania.
Gdy włączymy odbiorniki pokazuje na plus a gdy mamy ładowanie akku to pokazuje na minus.


Jeżeli chcemy aby wskazania były prawidłowe musimy zrobić tak aby prąd z prawego wtyku nr. 30 był podpięty do lewego pinu amperomierza a prawy pin amperomierza był podpięty do lewego wtyku nr. 51
Sama zamiana kabli na wtykach 30 i 51 oczywiście nic nie da a dodatkowo spowoduje że amperomierz nie będzie reagował wcale więc tych kabli nie zamieniamy.


Teraz do sedna , Przedstawiam jak ja to zamieniłem aby wskazania były prawidłowe


Rozkręcamy amperomierz i ukazują nam się blaszki od wtyków 30 i 51.


Następnie wykonałem takie oto blaszki z przewodami , blaszka jest miedziana szerokość ok centymetra i długość ok 2,2 cm.
Blaszka została złożona na pół i do rantu dolutowałem przewód z oczkiem.
Wykonujemy 2 szt takich blaszek.


Następnie na blaszki w obudowie amperomierza nałożyłem koszulki termokurczliwe , dałem takie sztywne i grubsze aby łatwo się nie przetarły. Po podgrzaniu i zaciśnięciu się koszulek nasunąłem na nie wykonane wcześniej blaszki a przewody dokręciłem do przeciwnych pinów. Ważne aby nic nie zwierało bo nie będzie działać.
Tym sposobem mamy zamienione  bieguny na amperomierzu.







Ważne jest aby koszulki nie wystawały poza krawędź blaszek na których są zaciśnięte (trzeba je dokładnie przyciąć ) bo obracające się styki w stacyjce będą o nie zawadzać i stacyjka będzie się zacinała.


Metoda myślę ze łatwa do wykonania i nie ingerujemy w sam wskaźnik, ja wolałem go nie rozbierać aby nie zepsuć.


Amperomierz wskazuje teraz prawidłowo czyli jak jest ładowanie to wskazówka wychyla się na "+" a jak rozładowuje to jest na "-".


W moim przypadku wychylenia wskazówki są minimalne jedynie przy użyciu klaksonu skok wskazówki jest duży. Nie wiem dokładnie czemu tak jest ale podejrzewam że to przez zmienioną instalację na CDI  , pewnie prądy w niej płynące mają mniejsze wartości.
W starej instalacji wskazówka wychylała się bardziej ale dużo prądu jadła cewka WN a u mnie obecnie cewka nie jest zasilana z akumulatora.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2017, 12:56:18 wysłana przez KML »
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Zmiana Biegunów / Wskazań Amperomierza [minus na masę] Jawa 250 353
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 30, 2017, 22:19:27 »

Brawo! Sam też tak zrobię ;)
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 25, 2012, 20:40:11
wysłana przez gustaw
5 Odpowiedzi
3483 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 12, 2013, 14:51:58
wysłana przez Dragon on the Blue Sky
8 Odpowiedzi
5719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 26, 2014, 00:07:34
wysłana przez dkrause
6 Odpowiedzi
2861 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 29, 2015, 22:58:31
wysłana przez czeron
2 Odpowiedzi
2919 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 18, 2018, 21:08:28
wysłana przez Siwawy